با ما همراه باشید

ورزش بانوان

سلیمانی: پرداخت هزینه استخدام مربی غیر بومی از عهده هیئت ووشو خارج است

سمانه سلیمانی با بیان این که پرداخت هزینه استخدام مربی غیر بومی از عهده هیئت ووشو خارج است گفت: آموزش و پرورش قم به ووشو روی خوش نشان نمی دهد.

سمانه سلیمانی در گفتگو با خبرنگار قم اسپورت در حاشیه برگزاری دومین جشن روز جهانی ووشو در قم درباره اقدامات بخش بانوان هیئت ووشو استان قم، اظهار داشت: برای دومین سال پیاپی لیگ استانی بانوان را در چهار رده سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در دو بخش تالو و ساندا برگزار کردیم.

نایب رئیس بانوان هیئت ووشوی استان قم افزود: نونهالان ووشو کار استان نیز به المپیاد استعدادیابی کشور در البرز اعزام شدند که البته از سطح کشور فاصله بسیاری داریم چراکه در سال‌های اخیر به اندازه کافی در این بخش کار نشده و در حال پرورش نسل تازه‌ای هستیم.

وی با اشاره به کمبود ساندا کار، در رده سنی نونهالان، تصریح کرد: متاسفانه خانواده‌ها مانع حضور فرزندان خود در ساندا می‌شوند و همین علت تعداد سانداکاران نونهال بسیار کم است و از سوی دیگر نیازمند مربی با دانش فنی بالا هستیم.

سلیمانی درباره جبران ناکامی‌های گذشته بانوان ووشوکار توضیح داد: برای جبران عقب ماندگی‌های گذشته نیازمند مربی توانمند هستیم که در این باره مجبور به روی آوردن به مربیان خارج استان شده‌ایم اما هزینه‌های این موضوع بسیار بالا است و هیئت ووشو به دلیل این هزینه سنگین، قادر به پرداخت آن نیست.

نایب رئیس بانوان هیئت ووشوی استان قم درمورد ترویج ووشو در بین خردسالان و نونهالان دختر قم گفت: طی جلسات متعددی که با آموزش و پرورش داشتیم، طرح‌های زیادی به مدارس استان ارائه کردیم اما تنها در حد جلسه بوده و آموزش و پروش روی خوشی به رشته‌های فیزیکی نشان نمی‌دهد و همکاری لازم را با ما ندارد.

سلیمانی بیان کرد: مهم‌ترین رویداد ووشوی بانوان در آینده نزدیک، مسابقات انتخابی تیم ملی است که آبان ماه به انجام می‌رسد و از هفته آینده پیکارهای انتخابی استان آغاز می‌شود و تمرین تیم استانی را ابا حضور افراد برتر آغاز می‌کنیم.

به گفته سمانه سلیمانی، ووشوی قم در بخش تالوی دختران استعدادهای خوبی را در اختیار دارد و پرورش آنها نیازمند یک پروسه سه ساله است تا موفقیت آنها به ثمر برسد و دیده شود.

گفتگو از رضا سپاهی

تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

کاراته1 هفته پیش

امیر مهدی زاده روی دور شکست؛ چه ۲۰۱۹ غم انگیزی

فوتسال1 هفته پیش

مصاف سوهان محمد سیما و آذرخش ؛ جدال با قعرنشین در خانه

فوتسال2 هفته پیش

حسن زاده: باید مثل نیمه دوم بازی با شاهین شهر بجنگیم | جوان‌ها جای غایبان را پر می‌کنند

فوتسال2 هفته پیش

سوهان محمد سیما و حفاری | هدف: پیروزی در مسابقه ۶ امتیازی و صعود به رتبه دوم

ورزش های الکترونیک3 هفته پیش

۱۷ میلیون تومان جایزه در لیگ ورزش‌های الکترونیک قم توزیع می‌شود

والیبال3 هفته پیش

نگاهی بر عملکرد والیبال قم در مسابقات امیدها | رویارویی با چالش ضعف بازیکن سازی در گذشته

تصاویر3 هفته پیش

گزارش تصویری | مراسم روز جهانی ووشو و تجلیل از مهدی اکبری مقدم

فوتبال3 هفته پیش

گلزنی مهدی واعظ زاده برای تیم ملی هنرمندان

فوتسال3 هفته پیش

آغاز رقابت تیم فوتسال محمد سیما در مرحله نهایی لیگ جوانان

ووشو3 هفته پیش

مهدی اکبری : به خاطر پول و پاداش وارد ورزش نشده ام | هدفم بازی های آسیایی است

مطالب ویژه