با ما همراه باشید

ووشو

جشنواره روز جهانی ووشو برگزار شد | منعم : اکبری هم مدال گرفت هم اخلاق را ترویج کرد

دومین دوره جشنواره هنرهای رزمی ووشو به مناسبت روز جهانی این رشته و با عنوان یادواره شهدای ووشو کار مدافع حرم، با حضور جمعی زیادی از ورزشکاران، مربیان و مسئولان استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری ورزش قم “قم اسپورت” مراسم روز جهانی ووشو که با مراسم تجلیل از مهدی اکبری مقدم ووشو کار طلایی و تاریخ ساز استان در مسابقات قهرمانی آسیا همراه بود عصر امروز پنج شنبه هفتم شهریور در سالن ۶۰۰ نفری شهید رضاییان برگزار شد.

جواد محمدزاده رئیس هیئت ووشوی استان قم ضمن قدردانی از حضور اهالی ورزش در این مراسم ، اظهار داشت: هیئت ووشو در سال گذشت به لطف خدا و تلاش همکاران صعودیازده پله ای در جمع هیئت های کشور داشته و براساس آمار اداره کل ورزش وجوانان استان رشد ۴۴ درصدی هیئت ووشو در تمام شاخص ها محرز است.

وی گفت: در بخش بانوان نیز رشد چشمگیر ۴۶ درصدی در شاخص مدال آوری داشته ایم و راه اندازی لیگ استانی بانوان از مهمترین اقدامات این هیئت درسال گذشته بوده است ضمن این که تیم ووشوی بانوان قم در لیگ برتر حضور دارد.

رئیس هیئت ووشو استان قم با بیان اینکه تمام تصمیمات هیئت ووشوی استان قم توسط شورای فنی اتخاذ می شود، عنوان کرد: اگر امروز جوانان ما نتایج قابل قبولی در سطح کشور کسب می کنند و قهرمان آسیایی داریم به علت حضور مربیان و پیشکسوتان با تجربه در شورای فنی هیئت ووشو استان است.

در ادامه رسول منعم مدیر کل ورزش و جوانان استان قم با گرامیداشت هفته دولت، بیان کرد: امروزه ۳۲۰ شهید ورزشکار افتخار مجموعه اداره کل ورزش و استان قم وتکریم خانواده شهدا باعث گرمی محافل ورزشی است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم افزود: رشته ووشو از موفق ترین رشته های ورزش کشور است و موفقیت اخیر مهدی اکبری مقدم باعث شد تا استان قم هم در این موفقیت سهمی داشته باشد و این موضوع برای ورزش قم ارزش ویژه ای دارد.

وی با تمجید اقدام اکبری مقدم در ممانعت با دست دادن بانوان برگزاری مسابقات، عنوان کرد :زمانی ارزش مدال اکبری مقدم دوچندان شد که ضمن قهرمانی و برفراشته کردن پرچم کشورمان،اخلاق را ترویج کرد.

منعم با اشاره به ظرفیت بالای ووشو در قم، خاطر نشان کرد: اداره کل ورزش و جوانان استان تمام امکانات و زیرساخت های لازم را برای هیئت ووشو فراهم می کند و با توجه به عملکرد هئیت ووشوی استان قم و معرفی قهرمان آسیایی، امیدوارم شاهد افتخارات بیشتری از این رشته باشیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان با ابراز گلایه مندی از عدم حضور مسئولان فدراسیون ووشو در این مراسم در قم تصریح کرد:بنا بر هماهنگی های قبلی جای داشت متولیان فدراسیون این رشته در مراسم حضور داشته باشند اما به قم سفر نکردند و از این بابت از فدراسیون ووشو گلایه مند هستیم.

در این مراسم جمعی از ساندا کاران و نیز تالوکاران نونهال دختر و پسر به اجرای فرم پرداختند و جلوه زیبایی به این مراسم دادند.

گفتگو از رضا سپاهی

تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

مطالب ویژه