با ما همراه باشید

بسکتبال

اخبار بسکتبال قم : ۳ پیروزی و ۳ شکست در المپیاد نخبگان | دختران امید در راه بندر

در المپیاد استعدادهای برتر بسکتبال آینده سازان بسکتبال قم صاحب ۳ پیروزی و ۳ شکست شدند. موتور تیم بسکتبال قم دیر روشن شد و بعد از سه شکست پیاپی، بردها از راه رسید اما تیم تاوان از دست دادن سه بازی اول را پرداخت کرد.

به گزارش قم اسپورت؛ تیم بسکتبال استان قم برای حضور در المپیاد استعدادهای برتر کشور در بخش پسران تمرینات مناسبی را از بازیکنان منتخب رده سنی نونهالان برگزار کرد و در نهایت با برگزاری ۶ مسابقه به کار خود در این رقابت‌ها پایان داد.

در این مسابقات تیم بسکتبال قم ۶ مسابقه برگزار کرد که حاصل آن ۳ پیروزی و ۳ شکست بود و در گروهی دشوار و پیچیده و با بد شانسی تمام، تیم شایسته نونهالان قم نتوانست به دور بعد رقابت‌ها صعود کند.

در این دیدارها تیم بسکتبال قم در دو دیدار ابتدایی خود با نتایج ۳۶ بر ۴۳ و ۳۲ بر ۴۵ به ترتیب برابر تیم‌های گیلان و البرز نتیجه را واگذار کرد و در سومین مسابقه خود ۵۷ بر ۶۵ برابر خوزستان مغلوب شد.

نخستین پیروزی تیم بسکتبال قم در دیدار چهارم برابر گلستان به دست آمد که با برد ۵۳ بر ۳۰ بسکتبالیست‌های قمی همراه بود و سپس تیم بسکتبال قم موفق شد کرمان را ۴۰ بر ۲۶ شکست دهد و دومین برد را به دست آورد.

در ادامه موفقیت‌های پسران بسکتبالیست قم، این تیم موفق شد تیم زنجان را نیز ۵۷ بر ۴۰ شکست دهد و پس از ۳ شکست متوالی، ۳ برد پی در پی را از آن خود کند اما این ۳ پیروزی برای صعود کافی نبود گرچه چیزی از شایستگی پسران آینده دار بسکتبال قم کم نکرد. دعوت از امیر حسین ایمانی و مصطفی یعقوب لو به اردوی تیم ملی نونهالان شاهدی بر این شایستگی است.

تلاش برای توسعه بسکتبال پایه در قم سبب شده این امیدواری ایجاد شود که بسکتبال قم در آینده نسل جدیدی از بازیکنان باکیفیت را در اختیار خواهد داشت. در همین حال، موضوع توسعه بسکتبال دختران همچنان پاشنه آشیل بسکتبال قم است. هر اندازه در بسکتبال پسران همه چیز فوق العاده به نظر می رسد در بسکتبال دختران، ابهام زیادی در مورد آینده وجود دارد.

اعزام تیم های سه نفره پسران و امید دختران

در ادامه مسابقات المپیاد استعداهای برتر کشور نوبت به اعزام تیم بسکتبال سه نفره رسیده است. محمد جواد ساده، امیرمحمد سجادی، امیر مهدی قاسمی و محمد مهدی قرنلی با مربیگری حامد زارعی و سرپرستی علی زنجانی به این مسابقات اعزام می شوند.

همچنین تیم بسکتبال امید دختران قم آماده حضور در مسابقات قهرمانی کشور است. زینب واشیان، سنازارعی، فاطمه حیدری، شیما قنبری ، ملیکا گردان، ملیحه فراهانی،  مریم لک زایی، حدیث کریمی، فاطمه همتی، ریحانه کاشانی، فرشته رحمانی و راحیل کرمی بازیکنان تیم امید قم هستند.

زینب جعفری به عنوان سرپرست و زهرا گلی و مریم زین العابدینی به عنوان مربیان این تیم را همراهی می کنند. این تیم مسابقات خود را در بندر امام خمینی برگزار می کند. سفری دور و دراز به خوزستان و کرانه خلیج فارس.

تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

مطالب ویژه