با ما همراه باشید

ورزش دانشگاهی

۲۸ مدال در ۱۷ رشته، حاصل کار دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی قم در المپیاد کشوری

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی قم اعلام کرد ۲۸ مدال در ۱۷ رشته، حاصل کار دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی قم در المپیاد کشوری بوده است.

به گزارش پایگاه خبری ورزش قم “قم اسپورت” محمد حسن نادری در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به فعالیت های ورزشی دانشگاه علمی کاربردی استان قم اظهار کرد: ورزش به عنوان بخشی مهم و شایان توجه از فعالیت های دانشگاه علمی کاربردی قم مورد توجه است و حضور ورزشکاران این دانشگاه در المپیادهای ورزشی درون و برون استانی با جدیت پیگیری می شود.

وی افزود: در پنجمین المپیاد ورزشی دانشگاه علمی کاربردی کشور با حضور ۳۲ واحد از سراسر کشور که تهران در آن به طور استثنا ۲ واحد شرکت کننده داشت، موفق به کسب عنوان پنجم کشور شدیم و این موفقیت با مجموع امتیازات در ۱۷ رشته به دست آم که بی سابقه بود.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی قم گفت: همچنین در المپیاد دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی قم به مقام نایب قهرمانی دست پیدا کردیم و ورزشکاران ما در میادین برون مرزی نیز افتخار آفرین شدند به طوری که کسب مدال طلا و نقره توسط ورزشکاران واحد شهید محلاتی در مسابقات بین المللی کاراته مالزی و کسب یک مدال نقره در رشته تیراندازی از جمله این افتخارات است.

نادری همچنین با بیان این که در ۶ مرکز علمی کاربردی استان قم ظرفیت پذیرش نزدیک به ۴ هزار دانشجو ایجاد شده است عنوان کرد: ۴۰ درصد از این ظرفیت ویژه شاغلین و ۶ درصد بقیه، برای استفاده ظرفیت آزاد در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: ۵۷ کد رشته و ۵۴ رشته تحصیلی در دانشگاه‌های علمی کاربردی استان قم تعریف شده است که ۶۰درصد کاردانی و ۴۰درصد کارشناسی است؛ هدف دانشگاه علمی کاربردی توانمندی و مهارت افزایی است و تنها به مدرک گرایی توجه نمی‌شود.

نادری همچنین گفت: ۴گروه اصلی در دانشگاه علمی کاربردی وجود دارد که ۳۹درصد ظرفیت مختص گروه فرهنگ و هنر، ۳۹درصد گروه مدیریت، ۱۴درصد گروه صنعت و ۸درصد گروه کشاورزی است.

تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

مطالب ویژه