با ما همراه باشید

بدمینتون

ورود بدمینتون به پارک‌های سطح شهر قم | شهرداری قم وارد عمل می‌شود

هیئت بدمینتون استان قم به دنبال برنامه ای مشترک با شهرداری قم است تا از این طریق بتواند پای بدمینتون را به بوستان ها و پارک های شهر قم باز کند. اقدامی که هم یک گام محکم برای توسعه ورزش همگانی است و هم بدمینتون قهرمانی.

به گزارش پایگاه خبری ورزش قم “قم اسپورت” شهرداری قم در سال های گذشته، جذب شهروندان به سمت فعالیت های ورزشی همگانی در فضاهای عمومی نظیر پارک ها و بوستان های شهر قم را به عنوان یک هدف جدی دنبال می کرده است و اکنون این تلاش در آستانه ورود به فازی جدید است.

هیئت بدمینتون استان قم بر اساس طرحی در نظر دارد با همکاری شهرداری قم رشته بدمینتون را در این فضاهای شهری در دید عموم مردم قرار دهد و بر اساس این برنامه مشترک، زمین های بدمینتون در پارک های قم احداث خواهد شد تا از این طریق شهروندان را به ورزش و رشته بدمینتون ترغیب کند.

رشته بدمینتون در زمره رشته هایی است که در میان عموم مردم، هواخواه و علاقمند دارد و این را می توان از راکت های بدمینتون در دست مردم در دامان طبیعت یا بوستان ها دید اما راه اندازی زمین های بدمینتون در دل شهر، بدمینتون را به عنوان یک رشته سهل الوصول و با رسمیتی دوچندان به مردم معرفی خواهد کرد.

در برخی از شهرهای کشور، بدمینتون یکی از برنامه های جدی مردم در روزهای تعطیل در پارک ها است و بررسی ها نشان می دهد زمینه چنین فضای مفرح و ورزشی از طریق ایجاد زمین های بدمینتون و فراهم سازی تجهیزات توسط شهرداری و نیز آموزش تکنیکی توسط هیئت بدمینتون ایجاد شده است.

تیرماه سال ۹۷ بود که شهرداری کرمانشاه از ایجاد پارک اختصاصی بدمینتون با مساحت تنها ۴۰۰ متر در مرکز شهر و با ۴ زمین بدمینتون خبر داد. در پاییز ۹۷ شهرداری شهرکرد راه اندازی زمین های بدمینتون در پارک ها را استارت زد. در کرج، جشنواره تابستانه بدمینتون در پارک ها شور و نشاط را به میان مردم استان البرز می آورد و در تهران، بدمینتون در پارک ها سال هاست که خانه دارد.

بر این اساس محمد حسن حسین زاده رئیس هیئت بدمینتون استان قم و علی فرجی دبیر هیئت در جلسه ای صمیمی با ابوالقاسم مقیمی رئیس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم در مورد توسعه بدمینتون در بخش همگانی گفتگو کرده اند. جلسه ای که حاصل آن تفاهاماتی بوده که قرار است با ورود به مرحله اجرا، فضای عمومی ورزشی شهر را دگرگون و بانشاط کند.

تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

مطالب ویژه