با ما همراه باشید

ووشو

فیروز مختاری و تغییر مسیر به سمت ووشو | زندگی با رویای بازی های آسیایی ۲۰۲۲

فیروز مختاری ستاره بین المللی ورزش های رزمی استان قم اکنون به عنوان یک ووشوکار قصد دارد عناوین خود در رزمی را تکرار کند. گرچه کار در ووشو به عنوان رشته ای حاضر در بازی های آسیایی دشوار است اما مختاری باانگیزه و جوان آن قدر جسور و توانمند است که بتوان روی او حساب باز کرد.

فیروز مختاری در گفتگو با پایگاه خبری ورزش قم “قم اسپورت” اظهار کرد: پس از ۱۸ سال حضور در عرصه ورزش انگیزه های تازه ای برای تمرین کردن و جنگیدن دارم. تجربیات با ارزشی به دست آورده ام و پس از سال ها حضور در ورزش های رزمی، می خواهم در ووشو به تیم ملی برسم.

او ادامه داد: از سال ۸۰ که ورزش را در مجتمع فرهنگی نور زیر نظر استاد جواد محمدزاده آغاز کردم عضو تیم های ملی کیک بوكسينگ ،کونگ فو، وکوتورین و موی تای بوده ام و اکنون این هدف را در سر می پرورانم که بتوانم به تیم ملی برسم و در بازی های آسیایی آینده برای تیم ملی مسابقه دهم.

رزمی کار خوشنام و بااخلاق قمی گفت: در سال های اخیر ۸ مدال برون مرزی شامل جهانی و بازی های ساحلی آسیایی برای قم کسب کرده ام. مدال سال ۲۰۱۶ در ویتنام در بازی های ساحلی آسیا آخرین مدال برون مرزی من بود و پس از آن از خرداد سال ۹۷ ووشو را به طور جدی آغاز کردم البته سال ها پیش یک بار حضور در لیگ ووشو را تجربه کردم اما آن حضور جدی و یک هدف برای من نبود و امروز شرایط کاملا متفاوت است.

مختاری بیان داشت: در صورتی که مسئولان حمایت ویژه ای درحوزه قهرمانی از وووش داشته باشندقطعا می توانیم مدالهای خوبی بدست بیاوریم زیرا ووشو متفاوت از بسیاری از رشته ها است و نیازجدی به حمایت دارد. سال گذشته در لیگ ووشو حضور داشتم و در مسابقات انتخابی تیم ملی نیز مبارزه کردم و در سال ۹۸ می خواهم در مسابقات انتخابی تیم ملی روی سکو بروم.

او همچنین گفت: در حال حاضر علاوه بر تمرین به عنوان یک ووشو کار به آموزش ووشوکاران جوان نیز مشغول هستم و امیدوارم ورزش قم در تمامی رشته ها به ویژه ووشو به سرعت پیشرفت کند. قم جوانان شایسته ای دارد که خبر موفقیت های آن ها را هر از گاهی می شنویم و این موفقیت ها با کمترین امکانات به دست می آید. اگر در سطح کلان استان ورزش به عنوان یکی از اولویت های مهم دیده شود وضعیت ورزش در قم از این رو به آن رو خواهد شد.

تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

مطالب ویژه