با ما همراه باشید

کشتی

مراسم تجلیل از مدال آوران کشتی قم برگزار شد / دبیر: قم میزبان جام تختی می شود

‍‍ مراسم تجلیل از مدال آوران کشتی قم با حضور مسئولان استانی و کشوری برگزار شد. علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی و میهمان ویژه این مراسم در حاشیه مراسم تجلیل اعلام کرد قم میزبان جام تختی می شود.

به گزارش پایگاه خبری ورزش قم “قم اسپورت” مراسم تجلیل از قهرمانان و مدال آوران کشتی قم امروز سه شنبه 22 مرداد در خانه کشتی قم برگزار شد و علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی، بهرام سرمست استاندار قم، سید مرتضی سقاییان‌نژاد شهردار قم و احمد امیر آبادی فراهانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی به همراه رسول منعم مدیر کل ورزش و جوانان قم شاخص ترین مهمانان این مراسم بودند.

علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی در این مراسم گفت: قم در کشتی فرنگی ایران یک ظرفیت بزرگ است و مسئولان قم باید قدردان این ظرفیت باشند و در فاصله کمی که تا المپیک باقی مانده حمایت مسئولان می تواند به کشتی گیران قمی در راه حضور در المپیک کمک کند.

وی افزود: در صورتی که قم آمادگی برگزاری مسابقات بین‌المللی جهان‌ پهلوان تختی را داشته باشد، فدراسیون آماده واگذاری میزبانی این رویداد به قم است و همچنین هدف‌گذاری کشتی قم باید کسب مدال طلای المپیک باشد.

رئیس فدراسیون کشتی ادامه با انتقاد از تزریق اضطراب زیاد به نوجوانان و آینده داران کشتی گفت: به نوجوانان مستعد که در میادین جهانی عناوین کسب کرده‌اند، آن‌چنان اضطراب وارد می‌کنیم که در مسابقات سرنوشت‌ساز نتیجه را به حریفان خود واگذار می‌کنند.

دبیر بابیان اینکه قهرمانی جز با پرورش روح و توجه به معنویت ممکن نیست گفت: توصیه من به نوجوانان و آینده داران کشتی این است که اولین گام برای حرکت در مسیر قهرمانی ارتباط با اهل‌بیت(ع) است. برای قهرمان شدن نیاز نیست که انسان استثنایی بود بلکه لازم است دارای پشتکار بسیار بالایی بود.

احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم در مجلس نیز، در آیین تجلیل از قهرمانان کشتی قم، در مجموعه ورزشی جوادالائمه(ع)، گفت: خانه کشتی قم توانسته با تربیت نوجوانان و جوانان بستر لازم برای معرفی نسلی از ورزشکاران آینده دار و مستعد به جامعه کشتی ایران را فراهم کند.

وی بابیان که کشتی قم ظرفیتی بسیار بیشتر از شرایط کنونی را دارد گفت: با سرمایه‌گذاری مناسب می‌توان در سال‌های نه‌چندان دور شاهد کسب عنوان قهرمانی المپیک توسط ورزشکاران استان بود که باید برنامه‌ریزی لازم از امروز در این زمینه صورت گیرد.

در این آیین از ۴ مربی و هفت ورزشکار این استان که در میادین آسیایی و جهانی موفق به کسب مدال شدند، تقدیر شد. در بخش مربیان، روح الله میکاییلی، ناصر مهرآرا، مهدی علیزاده و شکری پور و در بخش ورزشکاران، مهدی ابراهیمی، هادی علیزاده پورنیا، محمد جواد رضایی، علیرضا نجاتی، شاهرخ میکاییلی، امیر عبدی و علی اکبر حیدری تجلیل شدند.

هزینه های این برنامه از طریق حمایت بخش خصوصی و خیرین پرداخت شده است. همچنین بانک ملی در اقدامی جالب و کم سابقه جمعا 5 میلیون تومان هدیه برای برگزیدگان در نظر گرفت. شنیده ها حاکی است یکی از خیرین کشتی هدیه ای 10 میلیون تومانی به پاس موفقیت شاهرخ میکاییلی در کسب مدال طلای کشتی فرنگی نوجوانان جهان به وی اهدا کرده است.

تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

مطالب ویژه