با ما همراه باشید

ووشو

مهدی اکبری مقدم ملی پوش قمی ووشو: برای طلای آسیا به برونئی می‌روم

مهدی اکبری مقدم ملی پوش قمی ووشو و عضو تیم ملی ووشوی جوانان در مسابقات قهرمانی آسیا تاکید کرد برای طلای آسیا به برونئی می‌رود و می‌خواهد اولین مدال ووشوی قم در آسیا را کسب کند.

مهدی اکبری مقدم در گفتگو با پایگاه خبری ورزش قم “قم اسپورت” اظهار کرد: تمرینات تیم ملی ووشوی جوانان در حال برگزاری است و به زودی عازم برونئی در جنوب شرقی آسیا می‌شویم و امیدوارم با دعای خیر همشهریان و اهالی ورزش قم بتوانم با دست پر به خانه بازگردم.

او ادامه داد: در وزن ۵۶ کیلوگرم شانس کسب طلا هستم و برای طلای آسیا به برونئی می‌روم. به عنوان یک قانون در مسابقات قهرمانی آسیا، هر کشور نمی‌تواند در بیش از ۵ وزن نماینده داشته باشد و خبر خوب این است که چینی‌ها که در ووشو سرآمد هستند در وزن من نماینده‌ای ندارند و این، شانس من را برای طلا افزایش می‌دهد.

ملی پوش ووشوی ایران گفت: در گذشته یک کیک بوکسنیگ کار بودم و زیر نظر استاد جواد محمدزاده تمریناتم را دنبال می‌کردم و در کیک بوکسینگ قهرمان جهان شدم اما از ابتدای سال ۹۷ تمریناتم را به طور رسمی در ووشو که در بازی‌های آسیایی حضور دارد آغاز کردم و خوشحالم که با حمایت‌ها و تلاش مربیانم توانستم در همان تجربه اول حضور در مسابقات انتخابی، ملی پوش شوم.

اکبری مقدم عنوان کرد: زمانی که به عنوان نفر سوم مسابقات انتخابی تیم ملی به اردوی تیم ملی دعوت شدم کسی برای من شانس ملی پوش شدن متصور نبود به خصوص این که نفر اول این وزن همان کسی بود که در مسابقات جهانی برزیل طلا گرفته بود اما به لطف خدا توانستم در مسابقات مرحله پایانی گزینشی درون اردویی و در شرایطی که یک ووشوکار باید رقیب خود را ۲ بار شکست می‌داد، پس از شکست در بازی اول در دو مسابقه بعدی پیروز شوم و پاداش تلاش‌هایم را بگیرم.

وی در ادامه تاکید کرد: کار برای من تازه آغاز شده و اهداف زیادی دارم. می‌خواهم در برونئی بدرخشم و پس از آن برای مسابقات آینده آماده شوم. سال‌ها در کیک بوکسینگ حضور داشتم و حالا شرایط متفاوتی را تجربه می‌کنم. موفقیت‌هایم را مدیون همه کسانی که از من حمایت کردند می دانم و امیدوارم با مدال طلا پاسخ لطف همه آن‌ها را بدهم.

تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

مطالب ویژه