با ما همراه باشید

فوتبال

موز آفریقایی؛ آپشن عجیب یک مدرسه فوتبال در قم!

شنیده‌ها حاکی از این است که یک مدرسه فوتبال در قم در جلسه‌ای که با والدین فوتبال آموزان ترتیب داده، ارائه موز آفریقایی به عنوان تغذیه برای فوتبال آموزان خود را به عنوان یکی از آپشن های خود قلمداد کرده است!

به گزارش پایگاه خبری ورزش قم “قم اسپورت” مدارس فوتبال در قم، داستان‌های ناگفته و گاهی عجیب، بسیار دارند. به طور صادقانه حتی برخی از مدارس دارای مجوز و با تعداد بالای فوتبال آموز در آینده هیچ کمکی به فوتبال قم نخواهند کرد و همه مدیران مدارس فوتبال بر این مسئله اذعان دارند که درآمدزایی، هدف اصلی مدارس فوتبال در شرایط ناگوار اقتصادی کنونی است.

در این میان برخی مدارس فوتبال راه و روش‌های عجیبی اتخاذ کرده است. شنیده‌ها حاکی از این است که یک مدرسه فوتبال در قم در جلسه‌ای که با والدین فوتبال آموزان ترتیب داده به آن‌ها گفته است که به فوتبال آموزان موز آفریقایی می‌دهد (با تاکید بر آفریقایی بودن آن) و وسایل اهدایی به بازیکنان را از خارج از کشور وارد می‌کند!

یک مورد عجیب دیگر در مورد یکی از این مدارس فوتبال، دریافت هزینه‌های گزاف از برخی بازیکنان که وضعیت مالی خوبی دارند است به طوری که مربی در تمرینات خارج از مدرسه آن‌ها را تمرین می‌دهد و به بازیکن ۱۸ ساله که تازه فوتبال آکادمیک را شروع کرده قول انتقال به تیم‌های بزرگ کشور در یک سال آینده را می‌دهد.

در مدارس فوتبالی که از سوی باشگاه‌های اسم و رسم دار ایران در قم دایر شده‌اند گرچه نظم به چشم می‌خورد اما همچنان این سؤال وجود دارد که چه آینده‌ای برای آن‌ها ترسیم شده و بازیکن مدرسه فوتبال فلان باشگاه نامدار در نهایت قرار است طی یکی دو سال آینده به کجا برود؟ همچنان شهریه بدهد برای پر کردن جیب یا برنامه مشخصی برای پیشرفت نفر به نفر وجود دارد؟ هیئت فوتبال استان قم در ازای درآمد این دست از مدارس فوتبال چه تعهد عملیاتی از این باشگاه‌ها می‌گیرند و چه کسی بر خروجی این مدارس نظارت می‌کند؟

وضعیت مدارس فوتبالی که در لیگ استان، طی سال‌ها تیمداری کرده‌اند مشخص است. آن‌ها نه قول موز آفریقایی و واردات لباس می‌دهند و نه جیب دوخته‌اند. هر چه در این مدارس فوتبال به عنوان درآمد باقی بماند خرج دستمزد مربیان و پرداخت هزینه‌های تیمداری در لیگ‌های رده‌های سنی مختلف می‌شود. آن‌ها البته در معرض بلعیده شدن توسط قوی‌ترهای جنگل هستند.

*عکس تزیینی است

تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

مطالب ویژه