با ما همراه باشید

فوتسال

لیگ برتر فوتسال جوانان دختر کشور | رهایی قم از سقوط در نخستین تجربه

تیم فوتسال جوانان قم در مسابقات فوتسال جوانان دختر کشور نتوانست رتبه قابل توجهی در مقابله با رقبای سرسخت به دست بیاورد اما تجربه نخستین حضور در لیگ برتر جوانان برای دختران فوتسالیست فواید خود را داشت.

به گزارش پایگاه خبری ورزش قم “قم اسپورت” تیم فوتسال جوانان دختر قم امسال این فرصت را به دست آورد تا برای اولین بار در لیگ برتر فوتسال جوانان دختر شرکت کند. رویدادی نوپا که نماینده قم یکی از ۷ تیم حاضر در جمع برترین های فوتسال ایران در رده سنی جوانان بود.

در این مسابقات، قم نتوانست رتبه قابل توجهی به دست بیاورد که البته قابل پیش بینی بود. مواجه شدن فوتسال قم با استان های دارای ظرفیت شاخص در فوتسال بانوان، تفاوت های واقعی را به نمایش گذاشت و نشان داد فوتسال بانوان در قم برای این که بیش از این از بالا نشینان عقب نماند باید به دنبال برنامه های جدی باشد.

قم در این مسابقات در اولین دیدار ۲ بر یک به نماینده اصفهان و در دومین گام ۷ بر ۲ برابر نماینده بیرجند باخت، در سومین مسابقه ۷ بر ۳ بازی را به یاسوج واگذار کرد و چهارمین مسابقه با اولین برد این تیم همراه بود که ۴ بر ۲ از سد نماینده سیرجان عبور کرد.

شکست ۵ بر ۲ برابر آرمینه تهران و نماینده مازندران در ۲ بازی پایانی، بر تلاش قم در این مسابقات خاتمه داد تا تیم فوتسال قم با هدایت الهام باباطاهری در این مسابقات ششم شود. این رتبه البته مانع از سقوط تیم قم به دسته پایین تر شد تا تیم بی نام و نشان قم چشم به آینده داشته باشد.

باباطاهری: از عملکرد تیم راضی هستم / نیاز به “یادگیری” و “تجربه” داریم

الهام باباطاهری سرمربی تیم فوتسال دختران قم در گفتگو با قم اسپورت در مورد این مسابقات گفت: سطح مسابقات بسیار بالا بود و حتی به جرئت می توان گفت ما شاهد رقابتی در سطح کیفی بالاتر از دسته اول بزرگسالان بودیم برای مثال تیم مازندران ۳ بازیکن تیم نامی نو اصفهان، قهرمان لیگ برتر بزرگسالان را در اختیار داشت.

او ادامه داد: تیمی بی تجربه در اختیار داشتیم و نمی توانیم سطح تجربی خود را با تیم های حریف مقایسه کنیم. تیمی بودیم که برای یاد گرفتن و مقایسه کردن خود با حریفان در لیگ برتر حاضر شدیم و این برای ما باارزش بود که برابر تیم هایی بازی کنیم که از بازیکنان با سابقه حضور در تیم ملی برخوردار هستند.

سرمربی تیم فوتسال جوانان گفت: کاملا از عملکرد تیم راضی هستم. هدف ما در این رقابت ها یکی تجربه اندوزی و دیگری سقوط نکردن بود که به هر دو هدف رسیدیم. این مسابقات چراغ راه ما برای فصل آینده است. بازیکنان ما باید بیشتر تمرین کنند و بیشتر میدان ببینند. این نیاز ضروری ماست و در قم در این زمینه مشکلاتی داریم.

تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

مطالب ویژه