با ما همراه باشید

کبدی

کبدی جوانان کشور | پایان کار پسران شایسته قم در یک چهارم نهایی

تیم کبدی جوانان قم با شکست برابر سیستان و بلوچستان به حضور شایسته خود در مسابقات جوانان کشور پایان داد. پسران کبدی کار تا یک چهارم نهایی با قدرت پیش رفتند اما در این مرحله با برخورد به حریفی قدرتمند، به خانه بازگشتند.

به گزارش پایگاه خبری ورزش قم “قم اسپورت” پرونده مسابقات کبدی جوانان کشور برای قمی ها بسته شد. تیمی که تا یک چهارم نهایی پیش رفته بود مجبور شد برابر حریف قدرتمند و صاحب سبک خود سیستان و بلوچستان شکست را بپذیرد.

پیروزی بر سیستان می تواند حضور قمی ها در مسابقات جوانان کشور را رویایی کند اما سیستان و بلوچستان با بهره مندی از کسوت خود در کبدی اجازه شگفتی سازی به قمی ها نداد گرچه اختلاف هم نجومی نبود و سیستان توانست ۳۶ بر ۲۸ قم را شکست دهد.

بچه های کبدی قم پیش از رویارویی با سیستان در ۳ مسابقه به میدان رفتند و هر ۳ مسابقه را به سود خود پایان دادند. آن ها ابتدا در دور گروهی ۴۱ بر ۳۹ مرکزی را شکست دادند، سپس ۳۶ بر ۳۱ کردستان را بردند و پس از صعود به یک هشتم نهایی، اردبیل را با پیروزی ۴۶ بر ۲۸ حذف کردند.

عملکرد کبدی کاران قمی در این مسابقات قابل قبول ارزیابی می شود. مقایسه ای با گذشته نشان می دهد کبدی در قم با جمعیت انسانی بالاتر از قبل و با عملکرد فنی دردسرساز برای رقبای قدرتمند، می رود تا به تدریج جای خود را نزد بزرگان باز کند.

ایران در کبدی قهرمان بازی های آسیایی است و هیئت کبدی قم تلاش می کند در بازی های آسیایی آینده سهمی در تیم ملی داشته باشد. در حال حاضر یک بازیکن قمی از شهر جعفریه به نام علی اصغر وفایی در تیم ملی کبدی جوانان حضور دارد و به نظر می رسد او گشایشگر درهای تیم های ملی برای جوانان کبدی کار و تازه وارد قمی به این رشته است.

هیئت کبدی به تدریج باشگاه های سطح شهر را افزایش می دهد و در المپیاد استعدادهای برتر، بازیکنان باارزشی را به جامعه کبدی ایران معرفی کرده است. این همه نشانه مثبت برای این که به آینده امیدوار باشیم کافی نیست؟

تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

مطالب ویژه