با ما همراه باشید

دو و میدانی

دخترها همچنان در حسرت استفاده از پیست ورزشگاه حیدریان | منعم: مطالبه دختران را دنبال می‌کنیم

سال ها از پی هم گذشته و مطالبه دختران ورزشکار در مورد استفاده از پیست و حتی زمین چمن ورزشگاه شهید حیدریان بی پاسخ مانده است. آن ها نمی توانند از این امکانات استفاده کنند فقط به یک دلیل: آن ها دخترند! رسول منعم اما می گوید مطالبه دختران در دست پیگیری است.

به گزارش پایگاه خبری ورزش قم “قم اسپورت” دختران ورزشکار قمی برای تمرینات هوازی خود مجبور هستند در سالن های سرپوشیده تمرین کنند یا مسافتی طولانی تا ورزشگاه یادگار امام را طی کنند در حالی که پیست ورزشگاه شهید حیدریان به دلیل ملاحظات همیشگی به آن ها خدمات نمی دهد.

علامت “ورود ممنوع” در برابر دیدگان دختران ورزشکار در پیست ورزشگاه شهید حیدریان یکی از دلایلی است که قم در رشته های استقامتی و به ویژه دو و میدانی در سطح کشور در بخش بانوان حرفی برای گفتن ندارد زیرا آن ها به دلیل دختر بودن نمی توانند از امکاناتی که به آن ها هم تعلق دارد استفاده کنند.

علت این ممنوعیت، ملاحظات فرهنگی و مذهبی در قم است و به طور واضح تر فقدان شجاعت نزد مدیرانی که در گذشته تصمیمی جدی برای دفاع از حق ورزشکاران نداشته اند. ممانعت از تمرین ورزشکاران بانو با پوشش اسلامی، چیزی جز پاک کردن صورت مسئله نیست در حالی که یافتن راه حل به جای پاک کردن مسئله، همیشه پاسخ بهتری به همراه داشته است.

موضوع ممنوعیت یکی از مسائلی بود که در نشست خبری رسول منعم مدیر کل ورزش و جوانان استان قم مطرح شد و البته منعم با لحنی امیدوار کننده اعلام کرد که موضوع استفاده دختران ورزشکار از پیست و زمین چمن ورزشگاه حیدریان را دنبال می کند.

پروژه اداره کل ورزش و جوانان برای رفع این مشکل این است که دخترها بتوانند در ساعات آغازین روز که رفت و آمد کمتری در ورزشگاه حیدریان در جریان است از این محیط استفاده کنند. همچنین با وجود این که بانوان ورزشکار برای حضور در این فضا ملزم به استفاده از لباس های ورزشی پوشیده و اسلامی خواهند بود، اداره کل ورزش و جوانان برای ایجاد سپر دفاعی در برابر بهانه گیرها می خواهد پوشش هایی در مقابل فنس زمین چمن ایجاد کند تا دید به داخل ورزشگاه به حداقل برسد.

عملی شدن این برنامه با پذیرش شرایط ویژه فرهنگی قم، می تواند اقدامی باشد که مدیران کنونی ورزش قم تا همیشه به انجام آن افتخار کنند. انجام می شود؟

تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

فوتسال1 هفته پیش

سن ایچ ۱ سوهان محمد سیما ۲ / متفاوت و قهرمانانه در ساوه

تکواندو3 هفته پیش

گفتگو با معصومه ترابی دختر رزمی کار : مبارزه عشق و هنر من است | بارها من را تخریب کردند

کشتی2 هفته پیش

میکاییلی قهرمان کشتی جهان شد | سرنوشت عجیب شاهرخ؛ نماد رخ زیبای سرنوشت

بدمینتون3 هفته پیش

گزارش تصویری | روز نخست مسابقات بدمینتون رنکینگ بزرگسالان کشور در قم

تصاویر2 هفته پیش

تصاویر | تمرین تیم فوتسال جوانان سوهان محمد سیما

هندبال3 هفته پیش

سومی قم در هندبال جوانان دختر منطقه ۲ | باورنکردنی؛ در ۶ ساعت،۳ بازی انجام دادند!

فوتبال2 هفته پیش

مورد حضور تیم خوشه طلایی ساوه در قم | خواسته قمی‌ها: تمرینات باید در قم برگزار شود

اداره کل ورزش و جوانان استان قم3 هفته پیش

۴۷ چهره شاخص ورزش قم مورد تجلیل قرار گرفتند

فوتسال2 هفته پیش

درباره تماشاگران در دیدارهای محمد سیما | فرق بین تماشاگر و هوادار؛ مسئله این است

اداره کل ورزش و جوانان استان قم3 هفته پیش

گزارش تصویری مراسم تجلیل از مدال آوران برون مرزی ورزش قم

مطالب ویژه