با ما همراه باشید

اسکواش

راه اندازی سالن اسکواش در ورزشگاه شهید حیدریان کلید خورد

مکان نامناسب سالن اسکواش قم در مجموعه شهدای هفتم تیر بارها سبب گلایه اهالی این رشته شده است. راه اندازی سالن اسکواش در ورزشگاه شهید حیدریان کلید خورد و هیئت اسکواش تلاش می کند با مشارکت بخش خصوصی در ورزشگاه حیدریان یک کورت اسکواش ایجاد کند.

به گزارش پایگاه خبری ورزش قم “قم اسپورت” اسکواش قم از یک سالن مجهز و زیبا بهره مند است اما این سالن در مجموعه ورزشی شهدای هفتم تیر احداث شده و جانمایی عجیب و فاجعه بار آن سبب شده در طی همه سال های گذشته، پروژه جذب ورزشکار به این رشته نه چندان شناخته شده با سنگ های بزرگی بر سر راه مواجه شود.

با حضور نیره حسینی در راس هیئت اسکواش استان قم، این هیئت تلاش می کند در نقطه ای در مرکز شهر یک سالن اسکواش کوچک برای سهولت دسترسی به این رشته احداث کند. اقدامی که بدون تردید نقش مهمی در جذب جوانان و نوجوانان به اسکواش خواهد داشت و دیگر کسی به خاطر مسیر دور و نامناسب سالن فعلی، قید این رشته را نمی زند.

اداره کل ورزش و جوانان به هیئت اسکواش چراغ سبز نشان داده که در نقطه ای از ورزشگاه شهید حیدریان یک کورت اسکواش تاسیس کند و با توجه به این که ساخت یک کورت، نیاز به زمین بزرگی ندارد این اقدام برای اسکواش قابل اجرا است.

البته برای ساخت این کورت، اداره ورزش و جوانان یا هیئت اسکواش دست به جیب نخواهند شد بلکه قرار است هیئت اسکواش این پروژه را به بخش خصوصی واگذار کند و از طریق بند قانونی واگذار ساخت اماکن ورزشی به بخش خصوصی، کارها پیش برود و اسکواش صاحب نقطه تمرکز دیگری شود.

زمزمه شیرین دیگر در مورد اسکواش این است که تلاش هایی بر مبنای قول های داده شده از سوی برخی مسئولین در جریان است که سالن اسکواشی در نقطه دیگری از شهر فعال شود اما درباره این که اعتبار این سالن اسکواش قرار است دقیقا چطور تامین شود و اصلا قضیه چقدر جدی است، تردید وجود دارد.

اسکواش در میان رشته های راکتی در قم مظلومانه ترین وضعیت را داشته است و ساخت یک کورت جدید در ورزشگاه شهید حیدریان کمک بزرگی به آینده این رشته ورزشی هم در بخش پسران و هم در بخش دختران خواهد بود.

تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

فوتسال1 هفته پیش

سن ایچ ۱ سوهان محمد سیما ۲ / متفاوت و قهرمانانه در ساوه

تکواندو3 هفته پیش

گفتگو با معصومه ترابی دختر رزمی کار : مبارزه عشق و هنر من است | بارها من را تخریب کردند

کشتی2 هفته پیش

میکاییلی قهرمان کشتی جهان شد | سرنوشت عجیب شاهرخ؛ نماد رخ زیبای سرنوشت

بدمینتون3 هفته پیش

گزارش تصویری | روز نخست مسابقات بدمینتون رنکینگ بزرگسالان کشور در قم

تصاویر2 هفته پیش

تصاویر | تمرین تیم فوتسال جوانان سوهان محمد سیما

هندبال3 هفته پیش

سومی قم در هندبال جوانان دختر منطقه ۲ | باورنکردنی؛ در ۶ ساعت،۳ بازی انجام دادند!

فوتبال2 هفته پیش

مورد حضور تیم خوشه طلایی ساوه در قم | خواسته قمی‌ها: تمرینات باید در قم برگزار شود

فوتسال2 هفته پیش

درباره تماشاگران در دیدارهای محمد سیما | فرق بین تماشاگر و هوادار؛ مسئله این است

اداره کل ورزش و جوانان استان قم3 هفته پیش

۴۷ چهره شاخص ورزش قم مورد تجلیل قرار گرفتند

اداره کل ورزش و جوانان استان قم3 هفته پیش

گزارش تصویری مراسم تجلیل از مدال آوران برون مرزی ورزش قم

مطالب ویژه