با ما همراه باشید

اداره کل ورزش و جوانان استان قم

تکمیل سالن ۴۵۰۰ نفری پردیسان ۴۰ میلیارد پول می‌خواهد | بهره برداری احتمالی؛ شهریور ۹۹

پروژه سالن ۴۵۰۰ نفری امام رضا (ع) پردیسان هنوز به مرحله تکمیل نرسیده و مشکل اصلی بودجه است. آخرین خبر اما این است که تکمیل سالن ۴۵۰۰ نفری پردیسان ۴۵ میلیارد پول می‌خواهد که بخشی از آن تأمین شده و بهره برداری احتمالی؛ شهریور ۹۹ خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری ورزش قم “قم اسپورت” سالن ۴۵۰۰ نفری امام رضا (ع) در پردیسان سال‌ها است که چشم انتظار تکمیل و بهره برداری است اما این پروژه ملی در این سال‌ها همواره با مشکل عدم تأمین اعتبار مالی لازم از سوی دولت مواجه بوده است.

این پروژه، طرحی ملی است و نه استانی و در نتیجه امور تکمیل و تأمین اعتبار آن باید از طرف وزارت ورزش و جوانان و شرکت عامل آن، توسعه و تجهیز اماکن ورزشی کشور صورت گیرد اما گرفتار آمدن کشور در وضعیت اقتصادی تأثیر مستقیم بر تکمیل این پروژه بزرگ و زیبا گذاشته است.

اکنون رسول منعم مدیر کل ورزش و جوانان قم از تأمین بخشی از هزینه‌های تکمیل پروژه خبر داده است. منعم در نشست خبری خود در مورد پروژه سالن ۴۵۰۰ نفری امام رضا (ع) در پردیسان و وضعیت پیشرفت آن عنوان کرد: طی دیدار بهرام سرمست استاندار قم و مدیر عامل شرکت توسعه، تجهیز و نوسازی اماکن ورزشی کشور این قول داده شده تا پروژه سالن امام رضا تا هفته دولت سال بعد (اوایل شهریور سال ۹۹) به بهره برداری برسد.

مدیر کل ورزش قم ادامه داد: این پروژه ۴۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که ۵ میلیارد از منابع استان و ۱۰ میلیارد از شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی تأمین شده و طی رایزنی که صورت گرفته، قرار است ریاست مجلس شورای اسلامی برای تأمین مابقی اعتبار مورد نیاز پیگیر باشند.

تکمیل این پروژه و ورود آن به خدمات رسانی عملیاتی اماکن ورزشی قم می‌تواند بخش مهمی از بار و فشار مسابقاتی روی سالن‌های اصلی و قدیمی شهر را کاهش دهد و زمینه را برای میزبانی‌های بزرگ‌تر فراهم کند.

تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات





مطالب ویژه