با ما همراه باشید

اداره کل ورزش و جوانان استان قم

منعم: ۲۱ درصد جمعیت قم ورزش می‌کنند | درآمد ۳۴ میلیارد ریالی از اجاره اماکن ورزشی

رسول منعم مدیر کل ورزش و جوانان استان قم در نشستی خبری به مناسبت بزرگداشت مقام خبرنگار ضمن تجلیل از جمعی از خبرنگاران برنامه‌های حوزه ورزش استان را تشریح کرد

به گزارش پایگاه خبری ورزش قم “قم اسپورت” نشست خبری رسول منعم مدیر کل ورزش و جوانان استان قم به مناسبت روز خبرنگار در سالن کنفرانس اداره کل ورزش و جوانان استان قم برگزار شد.

منعم در این نشست اظهار کرد: ایام گرامیداشت روز خبرنگار را به خبرنگاران قم تبریک می گویم و اگر توفیقی در هر بخش استان رخ می‌دهد بخش مهمی از آن مربوط به حمایت و انتقادات سازنده خبرنگاران و اهالی رسانه و خبر است و قدردان کمک شما هستیم.

وی ادامه داد: از اسفند ۹۷ توفیق خدمت به ورزش قم را داشته‌ام و تلاش ما بر بهبود و به روز رسانی وضعیت مدیریت هیئت های ورزشی بوده است به طوری که ۱۴ مجمع سالیانه هیئت های ورزشی برگزار شده و در حال حاضر تنها ۲ هیئت ورزشی ما با سرپرست اداره می‌شود که برگزاری مجامع انتخاباتی آن‌ها نیز در آینده نزدیک در دستور کار است.

مدیر کل ورزش و جوانان قم با تاکید بر رویکرد مدیریت ورزش قم مبنی بر برگزاری مسابقات قهرمانی کشور به میزبانی قم گفت: امسال به هیئت ها اعلام کردیم که هر هیئتی بتواند نظر مساعد فدراسیون خود را برای میزبانی جلب کند ما از آن میزبانی حمایت خواهیم کرد

منعم بیان داشت: در رشته ووشو پس از این که میزبان اردوی جوانان شدیم حاصل آن حضور اکبری مقدم در تیم ملی ووشو جوانان در مسابقات آسیایی بود. در حال حاضر میزبان مسابقات اسکیت و فوتسال هستیم و در آینده میزبان دومین المپیاد استعدادیابی در رشته‌های فوتسال پسران و تکواندوی پسران خواهیم بود. ما ۷۵ تیم در این مسابقات خواهیم داشت.

وی گفت: در زمینه حمایت از قهرمانان ۱۵ میلیون تومان کمک برای حمایت از آن‌ها در نظر گرفته شده و ۱۳ ورزشکار در ۶ رشته در این فهرست حمایتی حضور دارند ضمن این که در صورت موفقیت هر یک از آن‌ها به طور جداگانه پاداش‌هایی برای قهرمانان در نظر گرفته می‌شود.

مدیر کل ورزش قم با تاکید بر موضوع غنی سازی اوقات فراغت و جشنواره تابستانی آن و خروجی این طرح عنوان کرد: ۱۵ هزار نفر در ۲۰۰ کانون اوقات فراغت زیر نظر ۳۱۴ مربی در این طرح در قم فعالیت می‌کنند.

منعم ادامه داد: در شورای ورزش استان، تقویم ورزش همگانی تدوین شده و ۴۰ همایش در این تقویم با مشارکت دستگاه‌های دولتی با نظارت استاندار قم در نظر گرفته شده است. موضوع دیگر استفاده از ظرفیت دستگاه‌ها در توسعه ورزش همگانی است که این اماکن از ساعت ۶ تا ۸ صبح در اختیار عموم مردم خواهند بود به طوری که آقایان از ساعت ۶ تا ۷ و بانوان از ساعت ۷ تا ۸ صبح می‌توانند به طور رایگان در برنامه‌های ورزشی این اماکن استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: ۲۷۰ هزار نفر از جمعیت استان شامل ۲۱ درصد جمعیت استان قم ورزش می‌کنند و تلاش ما رسیدن به آمار ۳۱ درصدی مشارکت تا سال ۱۴۰۰ است. در این زمینه نقش همیاری دستگاه‌ها برای توسعه ورزش به ویژه ورزش همگانی تاثیرگذار است و امروز ورزش مسئولیتی اجتماعی است که همه بخش‌های استان باید در قبال آن احساس مسئولیت کنند.

نفر اول ورزش استان قم همچنین گفت: پیش از این مجموعه ورزشی پیامبر اعظم (ص) افتتاح شد و ۲ مکان شامل استخر تختی و سالن سوده به بخش خصوصی واگذار خواهد شد و بخش خصوصی در این پروژه‌ها ۳ میلیارد تومان سرمایه گذاری کرده است و افتتاح چند پروژه ورزشی در دستور کار قرار دارد.

وی تصریح کرد: ساخت مهمانسرای ورزش در دستور کار است و ۷۰ خانه ورزش روستایی تجهیز شده است. در زمینه واگذاری اماکن به بخش خصوصی از استان‌های پیشرو هستیم. امسال ۳۴ میلیارد ریال از این فضاها درآمد خواهیم داشت که این درآمد هم در زمینه نوسازی و بهسازی و هم در زمینه کمک به هیات های ورزشی هزینه خواهد شد.

منعم در پاسخ به سوالی در مورد میزبانی از مسابقات رشته‌های غیر مدال آور گفت: در زمینه میزبانی تنها به دنبال مدال یا موفقیت نیستیم. اهداف گردشگری، کاهش هزینه‌های اعزام و جلب نگاه‌های استانی اهدافی است را دنبال می‌کنیم. میزبانی‌ها در ارزیابی فدراسیون‌ها برای استان قم امتیاز خواهد داشت.

وی در مورد ورزشگاه یادگار امام قم و مدیریت آن بیان کرد: نگهداری ۸ مجموعه متعلق به اداره کل ورزش و جوانان در قم از جمله ورزشگاه یادگار امام قم به یک شرکت خدماتی داده شده است و در حال حاضر در یادگار امام شرایط قابل قبول است اما در بخش تاسیساتی، ورزشگاه یادگار امام دچار آسیب جدی شده است و کسی هم پاسخگو نیست.

تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

مطالب ویژه