با ما همراه باشید

کبدی

پایان کار دختران کبدی کار قم در شیراز | تیمی که دیگر زنگ تفریح نیست

تیم کبدی جوانان دختر قم در مسابقات جوانان دختر کشور برابر تیم قدرتمند قزوین در دور حذفی بازنده شد و به کار خود در این رقابت‌ها پایان داد. بر خلاف گذشته، دختران کبدی کار قم دیگر زنگ تفریح رقبا نیستند اما آن‌ها باید با قدرت ادامه دهند. انتظارات از آن‌ها در حال افزایش است.

به گزارش پایگاه خبری ورزش قم “قم اسپورت” رقابت‌های کبدی جوانان دختر کشور در شیراز در حال برگزاری است و به مراحل پایانی خود رسیده است. تیم کبدی جوانان قم در این مسابقات از گروه خود صعود کرد اما در یک هشتم نهایی به تیم قدرتمند قزوین برخورد کرد و حذف شد.

در مسابقه‌ای که دخترها تا پای جان در آن جنگیدند قزوین در نهایت تنها با ۵ امتیاز اختلاف و ۴۰  بر ۳۵ تسلیم شد تا به خانه بازگردد. در مورد دخترها، سکو و مدال را ملاک ارزشیابی قرار نمی‌دهیم. آن‌ها نسبت به گذشته خود، با اعتماد به نفس بیشتر و باوری دوچندان پیش می‌روند.

حضور دختران قم در این مسابقات ۲ وجه منفی و مثبت دارد: وجه منفی این است که آن‌ها در هر ۳ مسابقه خود بازنده شدند و پیروز نشدن یعنی یک امتیاز منفی. برای صحبت کردن در باب شایستگی‌های خود باید پیروز شده باشید اما قم در این مسابقات بردی کسب نکرد.

وجه مثبت اما کاهش فاصله با تیم‌های قدرتمند است. قم دیگر با نتایج یک طرفه به تیمی نمی‌بازد و اختلاف‌های نجومی تبدیل به چند امتیاز شده است. همین موضوع بود که باعث شد دخترها با وجود دو باخت به عنوان یکی از تیم‌های سوم برتر جواز حضور در مرحله حذفی را به دست بیاورند.

این پیشرفت، آشکارا کافی نیست. تا زمانی که آن‌ها به سکو  و موفقیت نزدیک نشوند کسی به بچه‌ها به چشم قهرمان نگاه نمی‌کند. اگر یک مسیر موفقیت فرضی ترسیم کنیم آن‌ها بخش کوچکی از راه را طی کرده‌اند و کارهای سنگین و گردنه‌های باریک در پیش رو است.

در پیشرفت دختران کبدی، احترام به عزم راسخ تک تک دخترها، تلاش‌های قابل ستایش هیئت کبدی که گاهی در هیاهوهای دیگر کم می‌شود و البته تلاش لیلا دوست وندی و هر کسی که زحمتی برای آن‌ها کشیده دخیل بوده است. ادامه دهید که آینده از آن شماست.

تکمیلی / نتایج تیم قم در این مسابقات:

قم ۳۷ البرز ۵۰

قم ۲۷ خوزستان ۳۷

قم ۳۵ قزوین ۴۰

▫️بازیکنان: ریحانه سادات موسوی، زینب رحمانی، مهسا منصوری، مبینا صیدی، نرگس ملا، ثنا نامدار، مبینا امینی افشار، زهرا ابوالفتحی، زینب بختیاری، عارفه باباجانی و زینب مرادی
▫️مربی: لیلا دوست وندی / سرپرست: زینب عبداللهی

 

تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

مطالب ویژه