با ما همراه باشید

کشتی

حلوایی: با ۲۸ فرنگی کار را شروع کردم | از استانی که شورای ورزش ندارد چه انتظاری دارید؟

محسن حلوایی رئیس هیئت کشتی استان قم با بیان این که در زمان آغاز دوران حضورم در هیئت کشتی با ۲۸ فرنگی کار را شروع کردم با انتقاد از نگاه مدیریتی استان به ورزش گفت از استانی که شورای ورزش ندارد چه انتظاری دارید؟

به گزارش پایگاه خبری ورزش قم “قم اسپورت”؛ در حاشیه نشست خبری محسن وزیری رئیس هیئت کشتی استان قم به مناسبت روز خبرنگار،، محسن حلوایی رئیس سابق این هیئت ورزشی و عضو کادر کنونی مدیریت هیئت کشتی در سخنانی اظهار کرد: روزی که وارد کشتی قم شدم ۲۸ فرنگی کار داشتیم. برای اعزام تیم های کامل ۴ رده سنی باید حداقل ۴۰ کشتی گیر در اختیار داشته باشید و ما حتی برای یک تیم کامل در همه رده های سنی هم کشتی گیر نداشتیم.

وی افزود: در آن زمان خانه کشتی فعال شد، در همان روزهای اول جشنواره ای با ۲۰۰ نونهال با حضور مرحوم محسن پودنکی سازماندهی کردیم، به همه آن ها مدال و هدیه دادیم و مستعدین همان نسل امروز ستاره های ما را تشکیل می دهند.

رئیس گذشته هیئت کشتی استان قم گفت: سازماندهی نه تنها در کشتی که در همه جا اهمیت زیادی دارد. مشکل ما این است که همه چیز در سیستم مدیریت ما قائم به فرد است و کسی در جای خودش نیست. آن چه روی آن تکیه داشتیم شناسایی نقاط ضعف و تمرکز روی آن بود.

حلوایی با تمجید از وزیری گفت: ۲ سال است وزیری این مسئولیت را پذیرفته و این پذیرش به اصرار من بود. پس از ۶ ماه تلاش برای راضی کردن مدیر کل و فدراسیون برای پایان دادن به حضور ۱۰ ساله در هیات کشتی، پیشنهاد من حضور محسن وزیری در راس هیئت کشتی بود گرچه ایشان تمایل نداشت و در این باره با رسول خادم صحبت کردیم. اطمینان داشتم که با حضور وزیری موفقیت ها بیشتر می شود و اذعان می کنم که او بیش از من و مخلصانه فعالیت می کند.

وی بیان داشت: در حدود ۱۰ سال زمامداری هیئت کشتی استان قم، ۳۴۰ میلیون تومان کمک دولتی گرفتم و یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان هزینه کردم. گاهی از ارزیابی و مقایسه و عملکرد صحبت می کنیم اما چه کسی می پرسد که چقدر هزینه کرده اید و چطور چنین اعتباری به کشتی تزریق کرده اید.

رئیس سابق هیئت کشتی استان قم عنوان کرد: ما به آموزش پرورش هم تشک می دهیم اما اصل این است که آن ها باید به ما کمک کنند. بحث این است چرا مدیریت استان به ورزش قم کمک نمی کند. وقتی استانی شورای ورزش ندارد چه انتظاری وجود دارد. این یک ایراد بزرگ در سطح مدیریت استان است که هیچ برنامه ای برای تشکیل شورای ورزش استان ندارد.

تبلیغات

مطالب ویژه