با ما همراه باشید

فوتبال

قم ۴ داور در لیگ برتر فوتبال دارد | زمانی و پورمتقی شانس بین المللی شدن دارند

رئیس هیئت فوتبال استان قم با تأیید حضور ۴ داور قمی در فصل جدید لیگ برتر فوتبال ایران اعلام کرد حسین زمانی و محمدعلی پورمتقی شانس بین المللی شدن دارند.

کریم بهرامی در گفتگو با پایگاه خبری ورزش قم “قم اسپورت” اظهار کرد: امسال قم در لیگ برتر فوتبال ایران ۲ داور و ۲ کمک داور دارد و در جلسه‌ای که خدمت آقای ممبینی رسیدیم از عملکرد داوران قمی در تست آمادگی جسمانی رضایت داشتند و داوران ما با بهترین عملکرد این آزمون را پشت سر گذاشته‌اند. علی صفایی و حسین زمانی به عنوان داور و محمد علی پورمتقی و رحیم حاجیلو به عنوان کمک داور در لیست داوران لیگ برتر قرار دارند

وی افزود: داوری ما نسبت به سال‌های گذشته رشد داشته است. زمانی قم تنها یک داور در سطح اول فوتبال ایران حسین نجاتی، داور ارزنده و خوشنام کشور را داشت و امروز داشته‌های ما ۴ نفر است ضمن این که ورود به این سطح نسبت به گذشته به مراتب هم دشوارتر شده و این ارزش کار جوانان ما را نشان می‌دهد.

رئیس هیئت فوتبال استان قم گفت: آینده داوری ما با توجه به این که سن حسین زمانی و محمدعلی پورمتقی پایین است و آشنایی با زبان انگلیسی نیز دارند امکان بین المللی شدن آن‌ها نیز وجود دارد. در سطح دسته یک، پیشنهاد کردیم که ۲ داور و ۳ کمک داور از قم استفاده شود و امیدوارم این داوران برای لیگ یک دعوت شوند.

بهرامی ادامه داد: کلاس‌های داوری در قم به طور مرتب در حال برگزاری است و داوران جوان اضافه می‌شوند و حضور داوران قمی در لیگ برتر، به جوانان و نوجوانان ما انگیزه داده است. در فوتسال بانوان هم ۲ داور در لیگ‌های کشوری مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

مطالب ویژه