با ما همراه باشید

هندبال

سومی قم در هندبال جوانان دختر منطقه ۲ | باورنکردنی؛ در ۶ ساعت،۳ بازی انجام دادند!

تیم هندبال جوانان دختر قم با ۳ پیروزی و ۲ شکست و کسب عنوان سوم مسابقات هندبال جوانان دختر منطقه ۲ کشور به کار خود در این رقابت‌ها پایان داد. نکته جالب، برنامه ریزی عجیب فدراسیون هندبال برای برگزاری این مسابقات بود. تیم قم طی یک روز و ۶ ساعت ۳ بار به میدان رفته است!

به گزارش پایگاه خبری ورزش قم “قم اسپورت”؛ مسابقات هندبال جوانان دختر منطقه ۲ کشور با حضور ۸ تیم در ۲ گروه ۴ تیمی در کرج برگزار شد و تیم هندبال دختران قم در این مسابقات سوم شد. رتبه‌ای که با ۳ پیروزی و ۲ شکست به دست آمد.

دخترها در اولین دیدار ۲۵ بر ۲ بر تیم بند پی مازندران پیروز شدند، در گام دوم ۲۵ بر ۲۱ برابر هیئت هندبال البرز مغلوب شدند و با برد ۱۹ بر ۱۳ در گام سوم برابر تهران به مرحله نیمه نهایی رسیدند.

شکست برابر تیم ستارگان طلایی تهران در دیدار نیمه نهایی مانع از فینالیست شدن تیم قم شد اما تلخی این شکست با پیروزی برابر تیم سرخ رود مازندران در مسابقه رده بندی به دست فراموشی سپرده شد تا تیم، در نهایت در جایگاه سوم قرار گیرد.

مورد عجیب، برگزاری مسابقات به صورت “فوق فشرده” بود. هیئت هندبال استان قم می‌گوید تیم جوانان قم در یک بازه زمانی ۶ ساعته در ۳ مسابقه به میدان رفته است. در این شرایط، بدیهی است کیفیتی وجود ندارد و مشخص نیست مسئولان برگزار کننده و ناظران کیفی فدراسیون هندبال از برگزاری این مسابقات، صرفاً به دنبال “برگزار کردن به هر قیمتی” هستند یا کیفیت و خروجی مسابقات را نیز در نظر می‌گیرند.

به طور کلی، برگزاری مسابقات ورزشی فشرده معمولاً با هدف کاهش هزینه‌های حضور تیم‌ها و نیز میزبان صورت می‌گیرد اما آنچه فدای کاهش هزینه می‌شود کیفیت است. از دل مسابقات پایه، استعدادها خارج می‌شوند اما کدام استعداد می‌تواند توانایی واقعی خود را در فرآیندی خسته کننده و کاملاً غیر اصولی ارائه دهد؟ پاسخ به این سوالات، بر عهده فدراسیون هندبال است.

تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

مطالب ویژه