با ما همراه باشید

فوتسال

نگاهی بر عملکرد سوهان محمد سیما در ۵ هفته آغازین لیگ؛ چالش دفاع از اعتبار

تیم فوتسال سوهان محمد سیمای قم در هفته پنجم لیگ برتر فوتسال ایران در بهبهان دو بر یک مغلوب اهورا شد. این شکست سوهان محمد سیما را در میانه جدول قرار داده اما وضعیت جدول به گونه ای است که به نظر می رسد پیش بینی آینده تیم محمد سیما کاری دشوار است.

به گزارش پایگاه خبری ورزش قم – قم اسپورت لیگ برتر فوتسال ایران به پایان ایستگاه پنجم خود رسید و تیم سوهان محمد سیمای قم در پنجمین دیدار خود دومین شکست را تجربه کرد.

شکست تلخ دو بر یک در بهبهان برابر اهورا با وجود همه حملات و موقعیت‌های نماینده قم، اکنون تیم سید مهدی غیاثی را با ۷ امتیاز در رده ششم جدول ۱۴ تیمی لیگ قرار داده است.

گرچه کسب ۷ امتیاز و ثبت آمار میانگین ۱.۴ امتیاز در هر بازی در ۵ بازی آغازین شروع فوق العاده ای نیست اما سوهان محمد سیما حداقل می‌تواند امیدوار باشد که در لیگی این نتایج را کسب کرده که به طرز شگفت انگیزی غیر قابل پیش بینی بوده است.

گیتی پسند و مس سونگون، غول‌های پرهزینه لیگ در این مقطع نمایشی ضعیف‌تر از حد تصور داشته‌اند و لیگ با نبود قدرتی قاطع بر خلاف سال‌های گذشته مواجه شده است. این وضعیت سبب شده تیم‌های کوچک‌تر و کم هزینه تر اکنون جاه طلبی‌های تازه ای در ذهن بپرورانند.

در قم، سوهان محمد سیما در حالی ۵ امتیاز از کف داده که شکست برابر مقاومت شهرداری کرج و اهورای بهبهان در وضعیتی برای این تیم رقم خورد که قمی‌ها چوب بی دقتی در ضربات آخر را خوردند و رب النوع فوتسال آنها را به سختی مجازات کرد.

بازی برابر گیتی پسند در قم نیز شرایط مشابهی داشت. نکته قابل تامل و کلیدی در میان صحبت‌های سید مهدی غیاثی در پایان بازی با گیتی پسند این بود که “اگر نام حریف، چیزی جز گیتی پسند بود نتیجه بازی با اختلاف به سود سوهان محمد سیما بود”

از دست دادن موقغیت ها در ۳ مسابقه کرج، بهبهان و قم اکنون کار را برای تیم سوهان محمد سیما در موقعیتی قرار داده که آنها می‌دانند ادامه این روند ممکن است برنامه حضور در جمع ۴ تیم برتر لیگ و حتی دنبال کردن اهداف بزرگ‌تر را منتفی کند.

آیا تیم سوهان محمد سیما تیم ضعیفی است؟ آمار مالکیت توپ و خلق موقعیت در ۵ هفته آغازین این ایده را نفی می‌کند. به نظر می‌رسد سوهان محمد سیما به هارمونی بهتری برای موفقیت نیاز دارد. بخشی از این هارمونی در تمرین و نیز مسابقات هفته به هفته ایجاد می‌شود و بخشی دیگر از روی نیمکت، سیاست گذاری خواهد شد.

سوهان محمد سیما به سختی تلاش می‌کند خلا عدم حضور علیرضا وفایی در فصل جدید در ترکیب تیمش را پوشش دهد و این بر عهده بازیکنان این تیم است که نشان دهند آیا تیمی همیشه متکی بر یک بازیکن بوده‌اند و یا تصمیم دارند یک تیم باشند.

در هفته پنجم لیگ، جدول همچنان کاذب است. این جدول در آینده بارها دستخوش تغییر می‌شود تا شکل واقعی خود را بیابد اما سوهان محمد سیما باید بداند که برای حفظ اعتبار خود باید کم اشتباه تر از ۵ هفته آغازین باشد. آنها برای دنبال کردن اهداف خود به اندازه کافی فرصت دارند اما این فرصت، نامحدود نیست.

*حامد اسماعیلی

تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

مطالب ویژه