با ما همراه باشید

اداره کل ورزش و جوانان استان قم

اولین نشست خبری مدیر کل ورزش و جوانان : برنامه برای حضور فوتبال قم در لیگ دسته دوم

قم اسپورت -رسول منعم مدیر کل جدید ورزش و جوانان استان قم برای نخستین بار در نشستی خبری از زمان تصدی گری اداره کل ورزش و جوانان استان قم با خبرنگاران و اصحاب رسانه به گفتگو پرداخت.

در این نشست خبری که امروز یکشنبه ۱۹ اسفند در سالن کنفرانس اداره کل ورزش و جوانان قم برگزار شد منعم برنامه‌های خود برای پیشبرد اهداف ورزش قم و نیز حوزه جوانان را تشریح کرد.

برنامه های عمرانی، مجموعه پیامبر اعظم و حوزه روستایی

منعم در این نشست خبری در خصوص اجرای پروژه‌های عمرانی در ورزش قم اظهار کرد: مهم‌تری پروژه ورزشی در قم که به زودی آماده بهره برداری خواهد بود مجموعه ورزشی پیامبر اعظم است. طرح مجموعه ورزشی پیامبر اعظم (ص) قریب بر ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با بهره برداری از این پروژه ۸ هزار متر به فضای ورزش قم افزوده می‌شود و زمان بهره برداری از آن فروردین ۹۸ خواهد بود.

وی افزود: ۲ پروژه از محل ماده ۲۷ واگذاری پروژه‌های نیمه تمام به بخش خصوصی در قم واگذار شده که استخر مجموعه ورزشی تختی و سالن سوده این پروژه‌ها را تشکیل می‌دهند که استخر ورزشگاه تختی به زودی به بهره برداری می‌رسد.

مدیر کل ورزش و جوانان استان قم گفت: در موضوع اجرای ماده ۱۰ در زمینه واگذاری فضاها به خیرین ورزشی این رویکرد وجود دارد که خیران شناسایی شوند و در زمینه ورزش از آن استفاده شود و این اقدام را به طور جدی دنبال می‌کنیم چنان که در استان‌های دیگر در این حوزه اقدامات مؤثری صورت گرفته است.

منعم بیان داشت: در بخش روستایی  تکمیل و تجهیز خانه‌های روستایی ۶۸ خانه ورزش روستایی فعال شده است و ۳۰ خانه روستایی دیگر نیز در آینده مهیا خواهند شد. برنامه ای مبنی بر احداث خانه جوانان با زیربنای ۵۰۰ متر و پیشرفت ۸۰ درصد در اردیبهشت آینده در کهک و بخش خلجستان وجود دارد و به زودی در اختیار سمن ها قرار خواهد گرفت.

وی عنوان کرد: در حوزه ورزشی برنامه‌هایی در دستور کار است که فعال نمودن ورزش محلات، ورزش کارگری و ورزش بانوان در این شورا مورد پیگیری قرار می‌گیرد و در این زمینه نیازمند حمایت دستگاه‌ها هستیم. کمیته ورزش همگانی، محلات، روستایی، بانوان و کمیته بودجه و اعتبار زیر مجموعه این شورا هستند تا بتوانیم خروجی آن را در خدمت ورزش قم قرار دهیم.

تشکیل کمیته مستعدین المپیک

مدیر کل ورزش و جوانان استان قم با بیان این که کمیته‌ای برای شناسایی استعدادهای ورزشی برای حضور در المپیک و بازی‌های آسیایی تشکیل خواهد شد، تصریح کرد: در حوزه هیأت‌های ورزشی و تخصیص اعتبار مالی به هیئت‌های ورزشی، توصیه این است که هیئت‌ها با برنامه ورود کنند و توزیع اعتبار به این هیئت‌ها بر اساس برنامه‌ای که هیئت‌ها اعلام می‌کنند بستگی دارد.

مدیر کل ورزش و جوانان استان قم گفت: در زمینه توجه به ورزش بانوان یکی از سیاست‌های دولت و وزارت ورزش این است که بانوان از امکانات و ظرفیت‌ها به طور مساوی با مردان بهره مند شوند و بر این اساس نگاه ویژه ای به ورزش بانوان در قم داریم.

برنامه برای حضور فوتبال در لیگ دسته دوم

وی تاکید کرد: به عنوان بخشی از برنامه حضور ورزش قم در عرصه قهرمانی، فوتبال را مد نظر داریم و می خواهیم تیمی از قو با استفاده از ظرفیت بومی در لیگ دسته دوم فوتبال ایران حضور یابد و برای این منظور در پی مشارکت و همفکری با بخش خصوصی هستیم.

مدیر کل ورزش و جوانان استان قم در مورد نماینده قم در لیگ برتر فوتسال گفت: در فوتعسال ظرفیت بزرگ و گسترده ای وجود دارد. با  مشارکت بخش خصوصی به دنبال اهداف بزرگی هستیم و بتوانیم تیم را برای قهرمانی و آسیایی تجهیز کنیم.

اعتلای تسهیلات ۴ درصدی به سمن‌ها

منعم در مورد برنامه‌های حوزه جوانان گفت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد گام دوم انقلاب به دنبال تطبیق برنامه ها و توانمندی ها با گام دوم انقلاب هستیم ضمن این که ستاد ساماندهی جوانان به ریاست معاون سیاسی امنیتی استاندار قم  توجه به اوقات فراغت و آینده سازان مورد توجه قرار گرفت که اداره کل ورزش و جوانان در این زمینه وارد عمل خواهد شد

وی عنوان کرد: در بخش حمایت از سازمان های مردم نهاد تسهیلات مناسبی برای حمایت از این سمن ها در نظر گرفته شده و سمن ها می توانند از تسهیلات تا سقف یک میلیارد ریال و سود ۴ درصد استفاده و طرح های خود را برای این منظور ارائه کنند.

نریمان: معترضین به اعتبارات از تهران و همدان استعلام کنند

حمید نریمان معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان قم نیز در بخشی از این نشست گفت: کسانی که از وضعیت مالی و اعتباری هیئت‌های ورزشی در قم انتقاد می‌کنند با هیئت‌های استانی در تهران و همدان تماس بگیرند و وضعیت آن‌ها را جویا شوند.

وی افزود: هزینه‌های بسیاری در طول سال روی دوش اداره کل ورزش و جوانان است سال گذشته برای مراسم تجلیل ۹۶ صد و بیست میلیون اعتبار نیاز بود چون ۱۵۰ قهرمان بین المللی داشتیم. برای حمایت از باشگاه‌ها ۴۰۰ تا ۴۵۰ میلیون تومان کمک مالی صورت گرفته است. پاداش قهرمانان برای قهرمانان آسیایی و المپیک ۲۳۰ تا ۲۵۰ میلیون تمان بوده است.

سیده لیلا عنبری مسئول هماهنگی امور بانوان اداره کل ورزش و جوانان قم در این نشست خواستار منصفانه دیده شدن مشکلات و چالش‌ها و نیز انعاس منصفانه برنامه‌ها و اتفاقات ورزشی شد.

تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

مطالب ویژه