با ما همراه باشید

تیراندازی

لیگ برتر تیراندازی بانوان ؛ پایان کار دختران تیرانداز قم با رتبه پنجم

قم اسپورت – لیگ برتر تیراندازی بانوان سرانجام پس از ماه‌ها رقابت تیراندازان تیم‌های مختلف در دو بخش تپانچه و تفنگ بادی به پایان رسید و تیم هیئت تیراندازی قم به مقام پنجم دست پیدا کرد.

بانوان تیرانداز قم در هفته پایانی این مسابقات که در سالن اختصاصی مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار شد در بخش تفنگ بادی تیم‌های قزوین و خراسان رضوی را شکست دادند اما در دیدار برابر نیروی زمینی ارتش و مقاومت نتیجه را واگذار کردند.

در رقابت تیراندازان قمی در بخش تپانچه، تیم هیئت تیراندازی در مسابقه برابر قزوین، هیئت تیراندازی خراسان رضوی، مقاومت و نیروی زمینی ارتش بازنده شد و در نهایت با رتبه پنجم به کار خود در لیگ پایان داد.

مینا روحیان، فاطمه حسین زاده، نرجس کولیوند، سیده رؤیا صبح خیز، حدیثه یاوری، مریم زابلی زاده، نوشین شهبازی فرد، مونا سعید پور و غزل غلامی اعضای تیم تیراندازی قم در بخش تفنگ بادی در این مسابقات بودند.

خدیجه هاشمی، مهدیه کشکولی، ریحانه حیدری، فاطمه شکری، زهرا هاشمی، سیده زهرا حسینی، آمیتیس جعفری و نجمه کشتکار نیز در بخش تپانچه در این مسابقات برای تیم تیراندازی استان قم مسابقه دادند و سرپرستی تیم بر عهده مرضیه فراهانی و مربیگری تیم بر عهده محمود جعفر غفار بود.

تیم هیئت تیراندازی قم در حالی در این مسابقات حضور داشت که همچون گذشته مشکلات مالی اساسی ترین معضل نماینده قم بود به طوری که حتی چهره های خوشنام و ملی پوش یا دارای سابقه حضور در تیم ملی نیز با مبالغ بسیار محدود یا بدون قرارداد مالی قابل توجه برای نماینده قم در خط آتش قرار گرفتند.

روحیان، صبح خیز، حسین زاده و کولیوند تیراندازان بومی قم در تفنگ بادی تجربه جدیدی کسب کردند و حضور چهره هایی ملی و خوشنام مثل آمیتیس جعفری و مریم زابلی زاده که چهره های موفق لیگ هم بودند در ترکیب تیم قم شایان توجه بود.

این در حالی است که تیراندازی به واسطه افزایش شدید قیمت سلاح و ساچمه به رشته گرانی تبدیل شده و از سوی دیگر کمبود ساچمه فرصت تمرین حرفه ای را از تیراندازان می گیرد و در این شرایط، حضور تیم هیئت تیراندازی قم در لیگ برتر بانوان به ویژه ارج نهادن به بومی های تیراندازی قم اقدامی شایان توجه ارزیابی می شود.

تبلیغات

مطالب ویژه