با ما همراه باشید

صعودهای ورزشی

سرنوشت تلخ کوهنورد صاعقه زده برف انبار / چراغ زندگی منصوره گایینی خاموش شد

کوهنورد صاعقه زده برف انبار سرنوشت تلخی داشت. منصوره گایینی پس از حادثه روز ۲۴ اسفند ۹۷ در قله برف انبار قم سرانجام در نوروز ۹۸ در وضعیت کما جان به جان آفرین تسلیم کرد.

قم اسپورت – منصوره گایینی کوهنورد قمی که در تاریخ ۲۴ اسفند ماه در نزدیکی قله “برف انبار” دچار صاعقه زدگی شده بود در بیمارستان سوانح و سوختگی مطهری تهران درگذشت.

این بانوی کوهنورد در حدود ساعت ۱۴ روز ۲۴ اسفند ۹۷ همراه تیمی از یکی از باشگاه های کوهنوردی قم در حال صعود به قله برف انبار بود که دچار صاعقه زدگی شد. بلافاصله پس این حادثه بلافاصله همنوردان وی اقدام به کمک رسانی به وی کرده و او را به جان پناه منتقل میکنند که شرایط آب و هوایی با سرعت باد شدید و برودت بالا امکان هرگونه امدادرسانی بیشتر را مختل می کند.

صبح روز بعد نیروهای امداد و نجات کوهستان هلال احمر قم به همراه سایر همنوردان وی با امداد هوایی اقدام به انتقال مصدوم به بیمارستانی در قم می کنند اما از همان روزهای نخست، صدمات صاعقه زدگی علائم خود را نشان می دهد.

عوارض قلبی، اعصاب و از همه شدید تر نارسایی کلیوی تاثیرات خود را بر مصدوم آشکار می سازد و در نهایت بیمار به بیمارستان شهید مطهری تهران منتقل می شود و درمان ادامه می یابد.

مراحل درمانی روی منصوره گایینی ناموفق بوده است و در نتیجه بیمار به کما می رود و در نهایت صبح روز ۱۲ فروردین جان به جان آفرین تسلیم می کند. این حادثه تلخ ترین واقعه برای کوهنوردی قم در سال ۹۷ محسوب می شود.

مرتضی آرمیده مدیر باشگاه کوهنوردی عارف در این مورد در گفتگو با شهر بیست گفته است: حادثه برای هرکسی ممکن است اتفاق بیفتد و کوهنوردان با حوادث و خطرات بسیاری دست و پنجه نرم می‌کنند.

تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

مطالب ویژه