با ما همراه باشید

صعودهای ورزشی

بهای عکس گرفتن روی قله برف انبار ؛ سوختگی بخشی از بدن کوهنورد قمی

قم اسپورت– وقوع یک حادثه دردناک در قله برف انبار فردوی قم در روزهای پایانی سال بار دیگر نشان داد ایمنی و آموزش تا چه اندازه در حفظ سلامت کوهنوردان اهمیت دارد.

کوهنوردی که روز جمعه ۲۴ اسفند در قله برف انبار قم دچار سانحه شده یک زن ۴۵ ساله است. او در قالب یک گروه دوستانه کوچک در برف و بوران به قله برف انبار رفته و در وضعیت جوی نامناسب و رعد و برق تصمیم به گرفتن عکس یادگاری روی قله می‌گیرد.

درست در زمانی که وی برای عکس گرفتن در قله قرار داشته صاعقه‌ای به قله برخورد می‌کند و به او آسیب می‌رساند. منابع محلی می‌گویند بخشی از بدن این کوهنورد سوخته است و وی دچار آسیب جدی جسمانی شده است.

مهدی مصطفی لو رئیس هیئت کوهنوردی استان قم در گفتگو با قم اسپورت گفت: در زمان وقوع حادثه جمعی از کوهنوردان حرفه ای در محل حضور داشته اند و با اقدامات آن‌ها به نیروهای امدادی اطلاع داده می‌شود و سپس با توجه به این که امکان انتقال مصدوم به پایین وجود نداشته سرپناهی برای آن‌ها فراهم می‌شود. دو نفر همراه و یک پزشک همراه با مصدوم در قله برف انبار باقی مانده اند.

در نهایت صبح شنبه ۲۵ اسفند با بهبود وضعیت جوی، تیم امداد هوایی با یک فروند هلیکوپتر اورژانس از قم راهی محل حادثه شد تا مصدوم را به مرکز درمانی منتقل کند.

تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

مطالب ویژه