با ما همراه باشید

کبدی

تشریح عملکرد هیئت کبدی قم در سال ۹۷ / ظهور نسل جدید و امیدبخش در قم

قم اسپورت – رئیس هیئت کبدی استان قم تأکید کرد کبدی در قم وارد دوران تغییر نسل شده است و تمرکز فعالیت کبدی قم بر روی ظهور نسل جدید قرار دارد. مسلم رشیدی پس از سال پرکار هیئت کبدی به تشریح عملکرد هیئت کبدی قم در سال ۹۷ پرداخته است:

ورود کبدی قم به دوران تغییر نسل

هیئت کبدی استان قم در سال ۹۷ تمرکز خود را بر توسعه این رشته در رده‌های سنی پایه در قم قرار داد و حاصل این رویکرد افزایش آمار کبدی کاران قم به حدود ۲۶۰ ورزشکار دختر و پسر بود.

اغلب این جمعیت را کبدی کاران نوجوان و نونهال تشکیل می‌دهند و این خبر خوشی برای آینده کبدی قم در راستای قهرمان سازی و نتیجه‌گیری در میادین بزرگ در سال‌های آینده است و کبدی در قم وارد دوران تغییر نسل شده است.

عملکرد مثبت تیم‌های کبدی دختران و پسران قم در المپیاد استعدادهای برتر کشور در زمستان ۹۷ محصول تلاش چندین ماهه هیئت کبدی برای جذب بازیکنان نوجوان به این رشته و آموزش و سرمایه گذاری بر روی آن‌ها بود و روزهای موفق کبدی قم در پیش است.

المپیاد استعدادهای برتر، نقطه عطف کبدی قم

در المپیاد استعدادهای برتر کشور، تیم قم در بخش پسران تنها با یک امتیاز اختلاف در یک چهارم نهایی به سیستان و بلوچستان باخت و همین تیم نایب قهرمان شد و در بخش دختران نیز تیم کبدی قم در تبریز با شکست برابر قهرمان حذف شد و عملکرد فنی متفاوتی نسبت به گذشته داشت و نگاه استان‌های دیگر را به کبدی قم تغییر داد.

حاصل این پیشرفت امیدبخش، دعوت از مهدی مصطفوی و یاسین علیزاده در بخش پسران و زهرا ابوالفتحی، ریحانه موسوی، معصومه محمدی و مینا افشار در بخش دختران به اردوی استعدادیابی فدراسیون کبدی است و این نفرات به عنوان سرمایه‌های انسانی زیر نظر فدراسیون خواهند بود.

در حال حاضر یک کبدی کار جوان و آینده دار قمی به نام علی اصغر وفایی در تیم ملی جوانان حضور دارد و تلاش ما بر ورود کبدی کاران قمی در آینده نزدیک به تیم‌های ملی به شکلی گسترده‌تر و موفقیت در میادین کشوری است.

وجود ۵ پایگاه توسعه کبدی در قم

در قم، کبدی نیاز به تغییر نسل داشت و برای این که بتوانیم خود را به استان‌های صاحب سبک در کبدی ایران نزدیک کنیم گزینه‌ای جز سرمایه گذاری در رده‌های پایه نداشتیم و حاصل این سرمایه گذاری افزایش آمار کبدی کاران در قم و پدیدار شدن ستاره‌های مستعدی است که می‌توانند آینده کبدی قم را بسازند.

در حال حاضر ۵ پایگاه توسعه کبدی برای آموزش کبدی کاران جوان در قم فعال شده اند که ۳ پایگاه واقع در ورزشگاه‌های شهید حیدریان، مجموعه راحله و باشگاه مدال در منطقه شیخ آباد ویژه دختران و ۲ پایگاه واقع در خانه کبدی و باشگاه حضرت معصومه (س) منطقه شاه زاده ابراهیم ویژه پسران است.

گسترش کبدی به افزایش پایگاه‌های کبدی در سطح شهر قم وابسته است و به همین منظور در تلاش هستیم به تدریج این پایگاه‌ها در تمام نقاط شهر پراکنده شوند و در دسترس عموم قرار گیرند.

نقش برجسته ثلبی و کمالی مقدم

به منظور توسعه سطح فنی آموزشی کبدی کاران قمی، امسال سهیلا ثلبی بازیکن سابق تیم ملی ایران و از مربیان برجسته کشور برای آموزش دختران کبدی کار و رضا کمالی مقدم از مربیان بازیکن ساز این رشته برای آموزش پسران کبدی کار قم استخدام شدند و حضور آن‌ها کمک بزرگی به توسعه علمی کبدی قم بود و در نظر داریم همچنان از وجود این مربیان ارزشمند استفاده کنیم.

سرمایه امروز کبدی قم بازیکنان جوان زیر ۱۵ سال هستند که در برنامه گسترش کبدی قم آموزش داده شده و استعدادیابی شده اند. از سوی دیگر در سال ۹۸ با برگزاری یک دوره آموزش مربیگری، در نظر داریم مربیان جدیدی را وارد عرصه کبدی قم کرده و خلا این بخش را تا حدودی مرتفع کنیم.

تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

مطالب ویژه