با ما همراه باشید

ورزش های رزمی

دستاوردهای هیئت ورزش‌های رزمی قم در سال ۹۷ / کسب ۱۸۶ مدال رنگارنگ

قم اسپورت – ورزش رزمی به دلیل ازدیاد سبک‌ها هیئتی پرکار و پرمخاطب است و استان قم به دلیل موفقیت در کسب عناوین مختلف بین المللی و داخلی در سطح کشور یکی از قدرت‌های ورزش رزمی به حساب می‌آید.

هیئت ورزش‌های رزمی استان قم در سال ۹۷ سالی پرکار را پشت سر گذاشت و مدال‌های رنگارنگی در سبک‌های مختلف و در رده‌های سنی گوناگون در دو بخش مردان و زنان برای ورزش رزمی قم به دست آمد.

 در سال ۹۷ رزمی کاران قمی در میادین مختلف موفق شدند ۱۸۶ مدال به دست بیاورند که ۴ مدال از این مدال‌ها در سطح بین‌المللی بود و اگر مشکلات اقتصادی و گرانی ارز وجود نداشت فرصت اعزام‌های بیشتری برای رزمی کاران ایجاد می‌شد و در نتیجه مدال‌های برون مرزی بیشتری به دست می‌آمد.

دستاوردهای هیئت ورزش‌های رزمی قم در سطح برون مرزی شامل  ۲ مدال طلا از مسابقات بین‌المللی در بخش بانوان و یک مدال طلا و یک مدال برنز در این سطح در بخش مردان است.

در مسابقات انتخابی تیم ملی در سبک‌های مختلف رزمی کاران قم ۴ بار صاحب مقام قهرمانی شدند و ۳ رزمی کار قمی در رویدادهای مختلف مدال نقره کسب کردند و ۱۰ مدال برنز پایان بخش کار رزمی کاران قمی در بخش مردان در انتخابی تیم‌های ملی بوده است.

همچنین در بخش بانوان در انتخابی تیم ملی یک مدال طلا کسب شده و ۳ مدال نقره و ۳ مدال برنز حاصل کار دیگر رزمی کاران دختر قمی در انتخابی بود. به طور طبیعی تمرکز و بخش اعظم مدال‌های کسب شده استان قم در ورزش رزمی از مسابقات قهرمانی کشور به دست آمده است که ۱۰۹ مدال سهم مردان رزمی کار بود و ۴۹ مدال به بانوان رزمی کار تعلق گرفت.

 در سال ۹۷ مردان رزمی کار قم در مسابقات مختلف قهرمانی کشور موفق به کسب ۳۸ مدال طلا شدند و همچنین ۳۵ رزمی کار قم به فبنال پیکارهای مختص خود راه یافتند و به مدال نقره بسنده کردند و ۳۶ مدال برنز نیز برای پسران رزمی کار قمی به دست آمده است.

در بخش بانوان نیز در سبک‌های مختلف نتایج خوبی کسب شده است و به دست آوردن ۱۸ مدال طلا به همراه ۶ نقره و ۲۵ گردن آویز برنز توسط دختران رزمی کار قم حاکی از رشد ورزش رزمی در بین بانوان قمی دارد.

 دستاورد شاخص هیئت ورزش‌های رزمی استان قم برگزاری اولین دوره لیگ کیک بوکسینگ استانی بوده است و این مسابقات در ۴ رده سنی به طور متمرکز و طی ۳ دور مسابقه برگزار شد و نفرات و تیم‌های برتر این مسابقات مورد قدردانی قرار گرفتند.

امسال ۳۴ تیم از استان قم به مسابقات رزمی قهرمانی کشور در رده‌های سنی و سبک‌های گوناگون اعزام شدند که سهم مردان ۲۰ اعزام بود و همچنین سهم بالای ۴۰ درصدی بانوان از اعزام‌های سال ۹۷ حاکی از نگاه مثبت هیئت ورزش‌های رزمی قم به بخش بانوان است.

علی یزدی هیئت ورزش های رزمی استان قم گفته است در میادین بین المللی و جهانی محدودیت‌هایی داریم که عمده این محدودیت، مسائل مالی است به طوری که برای اعزام باید به صورت ارزی هزینه کرد و این هزینه‌ها به همراه محدودیت‌های اعزام از سوی وزارت ورزش و جوانان که حاصل تنگناهای اقتصادی است، کار را دشوار کرده است.

تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

مطالب ویژه