با ما همراه باشید

بدمینتون

لیگ دسته اول بدمینتون / پسران قم در رده سوم ایستادند

قم اسپورت –  پرونده مسابقات دسته اول بدمینتون مردان کشور با قهرمانی نماینده فارس، نایب قهرمانی نماینده سیستان و مقام سومی تیم شایسته و بومی استان قم بسته شد و تیم فروشگاه های طلایی نیشابور در جتایگاه چهارم قرار گرفت.

در پایان دور برگشت از مرحله نهایی لیگ دسته اول بدمینتون کشور که در سالن مرحوم حامد فرهمند مجموعه ورزشی شهید حیدریان قم برگزار شد تیم‌های صنایع پلاستیک شیراز و پاک چوب سیستان و بلوچستان لیگ برتری شدند.

در این مسابقات که به صورت دوره‌ای برگزار شد تیم هیئت بدمینتون قم که در دور رفت یک برد و 2 باخت در کارنامه داشت برای کسب حداقل عنوان نایب قهرمانی باید نمایندگان سیستان و نیشابور را شکست داد اما در دیدار برابر سیستان در شرایطی که همه چیز برای پیروزی میزبان مهیا بود در عین ناباوری پیروزی به حریف تعلق گرفت و در ادامه، پیروزی بر صدرنشین نیز کفایت نکرد.

عنوان سومی تیم شایسته و بومی تیم هیئت بدمینتون قم در شرایطی به دست آمد که امتیاز این تیم با تیم رده دومی پاک چوب سیستان و بلوچستان مساوی بود و در شمارش گیم ها تیم پاک چوب بالاتر از تیم هیئت بدمینتون قم قرار گرفت.

در ترکیب تیم هیئت بدمینتون قم در این رقابت‌ها محسن صادقیان، عرفان نوری، علیرضا افکانه، محمد معین کشاورز، سجاد ترابی و محسن دادستان به میدان رفتند و هدایت این تیم بر عهده محمدرضا مطیع به عنوان سرمربی و حامد شبانیان به عنوان مربی بود و علی فرجی به عنوان سرپرست در این تیم حضور داشت.

مراسم اختتامیه این رقابت‌ها با حضور فرشاد نصرتی دبیر فدراسیون بدمینتون و جمعی از مسئولان اداره کل ورزش و جوانان و هیئت بدمینتون استان قم و گروهی از پیشکسوتان ورزشی برگزار شد و تیم‌های برتر با حضور بر روی سکو جام، مدال‌ها و احکام خود را دریافت کردند.

حضور پرتعداد پیشکسوتان ورزشی در این مراسم نکته ویژه ای بود که در کمتر مراسم ورزشی دیده می شود. این جمع، گروهی از محبوب ترین چهره های ورزشی گذشته قم بودند و البته حضور علی فرهمند موحد پیشکسوت ارزشمند ورزشی که خانه بدمینتون قم به نام فرزند فقید وی است نیز جالب توجه بود.

محمد حسن حسین زاده رئیس هیئت بدمینتون استان قم در حاشیه این مراسم با تاکید بر مثبت بودن عملکرد بدمینتون بازان قمی، تیم هیئت بدمینتون قم را تنها تیمی در این رقابت‌ها دانست که از ترکیبی صد در صد بومی بهره می‌برد.

تبلیغات

مطالب ویژه