با ما همراه باشید

بدمینتون

فرصت تاریخی بدمینتون قم برای صعود به لیگ برتر؛ پایان دادن به انتظار ۱۰ ساله

قم اسپورت – شهر قم پایان هفته‌ای با رنگ و بوی ورزشی و از جنس بدمینتون را در پیش دارد به طوری که بدمینتون بازان قمی که در یک قدمی صعود به لیگ برتر قرار دارند در ۳ بازی سرنوشت ساز به میدان می‌روند.

بدمینتون قم یک دهه است که نتوانسته به لیگ برتر این رشته صعود کند و اکنون فرصتی تاریخی برای بدمینتون قم به وجود آمده تا به این دوران پرحسرت پایان داد. سامان سازان آخرین تیم لیگ برتری قم در سال ۸۸ بود و اگر نماینده قم به لیگ برتر راه یابد در سال ۹۸ و پس از ۱۰ سال بار دیگر در این سطح به میدان می‌رود.

سازندگی و پرورش بازیکن، بخش مهمی از برنامه هیئت بدمینتون استان قم در سال‌های گذشته بوده است با این حال در حوزه قهرمانی، بدمینتون قم شرایط قابل توجهی نداشته و به نزدیکی لیگ برتر هم نرسیده است. اتفاقی که اکنون رخ داده و بدمینتون قم را در موقعیتی ویژه قرار می‌دهد.

تغییرات در سطح مدیریتی هیئت بدمینتون استان قم در سال ۹۷ تاثیر محسوسی بر نحوه فعالیت تیم‌های استان قم داشته است به طوری که این تغییرات به انقلاب در عملکرد تیم بانوان و سپس تیم مردان انجامید و نتایجی متفاوت را برای بدمینتون قم رقم زد.

پس از این که تیم بدمینتون بانوان قم با ترکیبی بومی و بدون کمک گرفتن از بدمینتون بازان سایر استان‌ها در لیگ دسته اول سوم شد و بهترین عملکرد خود در لیگ دسته اول حداقل در ۱۰ سال اخیر را به نمایش گذاشت نوبت به تیم مردان رسید تا شایستگی‌های خود را به نمایش بگذارد.

اکنون تیم بدمینتون مردان قم در یک قدمی راه یابی به لیگ برتر است و طی روزهای پنج شنبه ۱۶ و جمعه ۱۷ اسفند در تالار بدمینتون مرحوم حامد فرهمند واقع در ورزشگاه شهید حیدریان در ۳ بازی مهم به میدان می‌رود.

گرچه دیدارهای دور رفت مرحله نهایی لیگ دسته اول در شیراز به نماینده قم روی خوش نشان نداد و حاصل آن ۲ شکست و یک پیروزی بود اما برد روز پایانی قمی‌ها برابر پاک چوب سیستان و بلوچستان سبب شد پسران بدمینتون قم به همراه نمایندگان سیستان و نیشابور ۵ امتیازی شود و البته با توجه به صعود ۲ تیم از جمع این ۴ تیم به لیگ برتر از یک سو و میزبانی قم در مسابقات دور برگشت از سوی دیگر، شانس تیم بدمینتون قم برای لیگ برتری شدن کم نیست.

آن‌ها می‌توانند با تکرار پیروزی بر سیستان و بلوچستان و گرفتن انتقام شکست ۳ بر ۲ برابر نماینده نیشابور لیگ برتری شوند ضمن این که در بازی با صنایع پلاستیک شیراز که در مرحله اول ۲ بار با آن بازی کردع اند نیز از کسب پیروزی ناامید نیستند.

به عبارت دیگر گوی و میدان در اختیار پسران بدمینتون قم و تیم تحت هدایت محمدرضا مطیع و حامد شبانیان است و آن‌ها سرنوشت خود و تیمشان را مشخص می‌کنند و نگاهی به سوابق و شایستگی‌های گذشته تک تک آن‌ها این امید را در دل اهالی ورزش قم که چشم امید به تیم بدمینتون قم بسته اند، زنده می‌کند.

هیئت بدمینتون استان قم از علاقمندان برای حضور در سالن مرحوم فرهمند دعوت کرده است و امیدوار است حمایت تماشاگران و خانواده‌ها از بدمینتون بازان قمی بتواند انرژی دوچندانی به دست‌ها و ساق‌های بازیکنان قمی ببخشد و زمینه ساز جشن صعود در خانه شود.

تماشای مسابقات مرحله نهایی لیگ دسته اول بدمینتون طی روزهای پنج شنبه و جمعه برای تمام علاقمندان آزاد و رایگان است. مسابقات روز پنج شنبه در دو نوبت صبح و عصر برگزار می‌شود و دور پایانی مسابقات و اهدای جام نیز جمعه صبح انجام خواهد شد.

تجهیز سالن مرحوم فرهمند

مدیر روابط عمومی هیئت بدمینتون استان قم می‌گوید قم برای میزبانی از مرحله پایانی لیگ دسته اول بدمینتون آماده است و تالار بدمینتون مرحوم حامد فرهمند نیز تجهیز شده است.

علی فرجی  اظهار کرد: سالن بدمینتون قم در گذشته دچار مشکلاتی بود و نیاز به بهبود شرایط نور و جایگاه داشت و با همکاری اداره کل ورزش و جوانان قم اقدام به زیباسازی سالن، بهبود نور و جایگاه تماشاگران کرده ایم و تالار بدمینتون امروز وضعیتی آبرومندتر از همیشه دارد.

وی افزود: تلاش هیئت بدمینتون استان قم میزبانی مثبت و قابل قبول از مرحله نهایی لیگ دسته اول است و با توجه به این که مراسم اهدای جام این مسابقات با حضور مسئولان در قم برگزار می‌شود نسبت به ارائه بهترین میزبانی در پایان هفته جدی و مصمم هستیم.

مدیر روابط عمومی هیئت بدمینتون استان قم تصریح کرد: تلاش ریاست هیئت بدمینتون، اعضای هیئت و مربیان بر توسعه بدمینتون در قم به صورت گسترده قرار گرفته و هیئت بدمینتون استان قم در سال ۹۸ برنامه‌هایی جامع برای رشد بدمینتون قم را در دستور کار دارد.

تبلیغات

مطالب ویژه