با ما همراه باشید

اداره کل ورزش و جوانان استان قم

مراسم تجلیل از مدال آوران برون مرزی ورزش قم برگزار شد

قم اسپورت – مراسم تجلیل از مدال آوران برون مرزی ورزش قم شامگاه چهارشنبه با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، بهرام سرمست استاندار قم، حسن عابدی مدیر کل ورزش و جوانان قم، امیر آبادی نماینده قم در مجلس شورای اسلامی و سقاییان نژاد شهردار قم برگزار شد.

در این مراسم که در سالن همایش‌های شهرداری قم به انجام رسید چهره‌های شاخص ورزش استان قم در سال ۱۳۹۶ در حالی تجلیل شدند که مهم‌ترین تجلیل شوندگان امیر مهدی زاده ستاره بین المللی کاراته قم، علی اصغر حسن زاده بازیکن سال فوتسال آسیا و حسین گلستانی ملی پوش مدال آور والیبال نشسته بودند.

با توجه به جمعیت بالای مدال آوران امکان حضور تمامی آن ها بر روی استیج فراهم نبود و احکام تقدیر و هدایای آن ها که به طور عمده کاراته کا بودند به روسای هیئت های مربوط داده شد تا در اختیار ورزشکاران قرار گیرد. علی اصغر حسن زاده و ابوالقاسم عروجی در این مراسم حضور نداشتند و هدایای آن ها به برادرانشان داده شد.

نواب اسد زاده ملی پوش سابق راگبی و الناز قاسمی بازیکن تیم ملی هندبال ورزشکارانی بودند که بر روی استیج لحظاتی به صحبت به لاریجانی پرداختند که صحبت های قاسمی با لاریجانی به طول انجامید. همچنین نواب اسدزاده کاغذی به دست لاریجانی داد که لاریجانی بلافاصله آن را پس از پایین رفتن اسدزاده از روی استیج مطالعه کرد.

لاریجانی برگه ای که اسدزاده به او می دهد مطالعه می کند. با دقت و وسواس!

در بخش بانوان، فاطمه خلیلی و الناز قاسمی ملی پوشان هندبال، زهرا احمدی نیا مربی هندبال، مریم داورپناه مدال آور رزمی و رویا صبح خیز مدال آور تیراندازی بر روی استیج هدایای خود را دریافت کردند که البته صبح خیز در این مراسم حضور نداشت و نماینده او این هدیه و لوح را دریافت کرد.

امیر مهدی زاده ستاره کاراته قم نیز در حالی که به عنوان اولین مدال آور بر روی استیج حضور یافته بود از طرف رضا جعفری مجری مراسم برای صحبت با حضار به جایگاه خوانده شد و سپس با قرار گرفتن در جایگاه سخنرانی با تقدیر ویژه از زحمات مربی اش استاد غلامرضا دباغیان، خواستار حمایت ویژه مسئولان استانی برای کسب سهمیه حضور در المپیک 2020 توکیو و مدال آوری در این رقابت ها شد.

جمعیت پرتعداد حضار در سالن همایش های شهرداری از نکات قابل تامل این برنامه بود که به نظر می رسید ظرفیت سالن با مهمانان دعوت شده همخوانی ندارد و برخی مهمانان مجبور شدند ایستاده مراسم را نظاره کنند. همچنین وزیر ورزش و جوانان نیز که قرار بود در این مراسم شرکت کند آن قدر دیر به قم سفر کرد که پس از پایان مراسم به قم رسید. این در حالی بود که تیم روابط عمومی وزارت ورزش ساعت ها قبل به قم رسیده و در سالن همایش ها نیز مستقر بودند.

حسن عابدی مدیر کل ورزش و جوانان استان قم در این مراسم با بیان این که سرانه فضاهای ورزشی در قم در ۴۰ سال پس از انقلاب شکوهمند اسلامی به شکل چشمگیری افزایش یافته گفت: ۳ طرح ورزشی در قم در ایام سالگرد پیروزی انقلاب آماده بهره برداری می‌شود.

وی با بیان این که آمار مدال‌های ورزشی استان قم در میادین بین المللی پس از انقلاب و به ویژه در ۵ سال اخیر چند برابر شده است این پیشرفت را حاصل کار و تلاش جمعی خانواده ورزش قم اعم از هیئت‌های ورزشی، مربیان، داوران و ورزشکاران برشمرد.

بهرام سرمست استاندار قم نیز در این نشست عنوان کرد: مدال آوران ورزشی از این نظر که هم برای استان خود و هم کشور افتخار می‌آفرینند و الهام بخش هستند ارزش و اعتبار ویژه‌ای دارند و استانداری قم از موفقیت ورزشکاران قمی در میادین مختلف حمایت و افتخار می‌کند.

لاریجانی: همت بلند شما را تحسین می کنم

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در سخنانی اظهار داشت: همه ما قدردان شما هستیم و همت بلند شما را تحسین می‌کنم،  زیرا کسی که در یک میدان ورزشی قهرمان می‌شود از روحی بزرگ برخوردار است تا چنین روح بزرگی نباشد همت قهرمانی هم به وجود نمی‌آید.

وی افزود: پس از انقلاب کارهای ارزشمندی در زمینه توسعه فضاهای ورزشی در قم صورت گرفته و گرچه هنوز به حد آرمانی نیست اما تلاش‌های خوبی انجام شده و در حال حاضر نیز سیاست این است که بودجه از منابع مختلف به سمت ورزش سرازیر شود و به ویژه در ورزش همگانی شرایط مساعدتری فراهم شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ورزشکاران مدال آور قهرمان هستند اما کسی که در امور سیاسی برای نجات کشور تلاش می‌کند هم قهرمان است و آنان که در دفاع مقدس تلاش کردند و همت داشتند و همه کسانی که در جریان انقلاب کار قهرمانانه انجام داده‌اند قهرمانان این ملت هستند.

همچنین در این نشست از سامانه اطلاعات آنلاین ورزشکاران استان قم و نیز سامانه ثبت نام آنلاین هیئت‌های ورزشی استان قم نیز به عنوانی طرحی که تنها در استان قم عملیاتی شده است نیز رونمایی شد. این سامانه در سایت قم اسپورت فعال شده و در حال تکمیل است. حامد اسماعیلی سردبیر قم اسپورت برای توضیح در مورد این سامانه بر روی استیج قرار گرفت.

تبلیغات

مطالب ویژه