با ما همراه باشید

والیبال

ناکامی والیبال بانوان قم در مسابقات کشوری؛ 5 بازی و 4 شکست

قم اسپورت – رقابت‌های والیبال بانوان قهرمانی باشگاه‌های کشور در یزد در حالی برگزار شد که تیمی از قم با نام افق در این رقابت‌ها شرکت کرد اما نتایج ضعیف این تیم نشان داد وضعیت والیبال قم در بخش قهرمانی دارای شرایط مطلوبی نیست.

به نقل از تسنیم، در شرایطی که هیئت والیبال استان قم به دلیل بی‌ثباتی در فدراسیون والیبال از یک‌سو و پاره‌ای مشکلات درون استانی از سوی دیگر ماه‌ها است که بدون رئیس و بدون برگزاری مجمع انتخابات و به شیوه سرپرستی اداره می‌شود والیبال بانوان نیز از وضعیت هیئت والیبال قم تأثیر می‌پذیرد.

تیم والیبال افق قم که به مسابقات قهرمانی باشگاه‌های کشور در بخش بانوان اعزام‌شده بود در این رقابت‌ها در گروه ۶ تیمی خود صاحب ۴ امتیاز شد که این ۴ امتیاز حاصل یک پیروزی و نیز به دست آوردن ۲ ست در دیدار آخر این تیم بود.

بانوان افق در این رقابت‌ها در ۵ مسابقه خود ۴ بار شکست خوردند و با کسب یک پیروزی به کار خود در مرحله گروهی پایان دادند و حذف شدند. نتیجه بانوان والیبالیست قم آبرومندانه نبود و نشان داد والیبال بانوان قم از موج عظیم علاقه‌مندی دختران قمی به رشته والیبال نتوانسته به نحو احسن استفاده کند.

درحالی‌که سال‌ها است که قشر قابل‌توجهی از آمار ورزشکاران سازمان‌یافته والیبال در قم را دختران تشکیل می‌دهند والیبال قم در عرصه قهرمانی حرفی برای گفتن ندارد و در مسابقات قهرمانی کشور نیز چند بازیکن غیربومی در تیم به کار گرفته شدند و سایر نفرات نیز به‌اندازه کافی کارآمد نبوده‌اند به‌طوری‌که حضور ۲ مربی به‌عنوان بازیکن در این مسابقات از عجایب حضور بانوان افق در این رقابت‌ها بود.

این که دو مربی با سن بالا در این مسابقات به عنوان بازیکن به میدان بروند اگر به معنای ناکامی در سازندگی بازیکنان جوان و کارآمد در والیبال این استان باشد نشانگر تلف کردن وقت در همه این سال ها است.

والیبال بانوان قم در سال‌های گذشته و در دوران ریاست ابوالفضل احمدی بر هیئت والیبال استان قم به‌طور منظم در مسابقات رده‌های سنی پایه کشور شرکت می‌کرد و انتظار می‌رفت نتیجه این حضور چندساله، نشانه‌هایی از پیشرفت در رقابت‌های بزرگسالان کشور باشد اما در عمل چنین، رخ نداد.

فعالیت‌های والیبال بانوان در قم در دهه ۹۰ به حضور در مسابقات رده‌های سنی پایه کشور به‌صورت مقطعی خلاصه‌شده است و کارشناسان اداره ورزش و جوانان قم باید به دنبال یافتن علل تبدیل نشدن نیروی انسانی بالقوه والیبال دختران قم به نیروی بالفعل و بازدهی مطلوب باشند.

والیبال

برنامه های حلوایی برای والیبال قم : راه اندازی لیگ بلند مدت طی روزهای جمعه

قم اسپورت –  رئیس جدید هیئت والیبال استان قم با بیان این که لیگ‌های والیبال استان قم راه‌اندازی می‌شود بر استفاده از ظرفیت هیئت ورزش همگانی و کانون مساجد قم برای توسعه والیبال تأکید کرد.

محمد مهدی حلوایی که به تازگی با انتخاب در مجمع انتخاباتی هیئت والیبال استان قم سکان هدایت این رشته را در دست گرفته اظهار کرد: ایران در زمره ۱۰ کشور برتر والیبال جهان است اما فاصله والیبال قم با سایر استان‌های صاحب نام این رشته، قابل توجه است و این موضوع سبب شده رسیدگی به وضعیت والیبال قم یک اولویت محسوب شود.

وی افزود: در نظر داریم به همت هیئت ورزش‌های همگانی از زمین‌های والیبال واقع شده در بوستان‌ها استفاده کنیم و همچنین استفاده از ظرفیت کانون‌های مساجد برای استعدادیابی والیبال یکی از اولویت‌ها است.

رئیس هیئت والیبال استان قم گفت: تشکیل بانک اطلاعاتی والیبالیست‌های قمی یکی از این برنامه‌ها است. در حوزه باشگاه داری، به دنبال این موضوع هستیم که مراحل ثبت باشگاه‌ها انجام شود و این که یک مربی سالنی را اجاره کند و والیبال آموز ثبت نام کند اقدام سازمان یافته‌ای برای توسعه والیبال نیست.

حلوایی بیان داشت: در حوزه پیشکسوتان به دنبال استفاده از تجربیات خاک خورده‌های این رشته هستیم و همچنین در خصوص والیبال بانوان، نیز برنامه‌های ویژه‌ای برای تغییر و توسعه خواهیم داشت.

وی با اشاره به راه اندازی لیگ‌های والیبال استان قم عنوان کرد: این مسابقات در طول سال و به طور مجزا در هر دو بخش مردان و زنان طی روزهای جمعه و در همه رده‌های سنی برگزار می‌شود و از برنامه‌های جدی هیئت والیبال است و از این طریق داوران ما نیز درگیر مسابقه و تجربه اندوزی خواهند بود.

رئیس هیئت والیبال استان قم تصریح کرد: از تمامی اهالی والیبال برای کمک به برنامه‌های پیشبرد و توسعه والیبال قم دعوت به حضور و همکاری می‌کنم و دست همه را به گرمی می‌فشارم. از اعتماد مجمع انتخابات هیئت والیبال استان قم تشکر می‌کنم و امیدوارم ما را یاری کنند تا به اهداف مشترکمان برسیم.

ادامه مطلب

والیبال

رئیس فدراسیون والیبال در قم : رسانه های نقاد در حوزه والیبال فرصت هستند و نه چالش

قم اسپورت – سرپرست فدراسیون والیبال با بیان این که رسانه های نقاد در حوزه والیبال فرصت هستند و نه چالش، گفت: چشم انداز والیبال ایران در المپیک حضور در جمع ۴ تیم برتر است.

افشین داوری در حاشیه برگزاری مجمع انتخابات هیئت والیبال استان قم اظهار کرد:  در سال جاری میلادی ایران ۳ میزبانی بین المللی دارد به طوری که ۲ میزبانی در لیگ ملت های والیبال در اردبیل و ارومیه است و ستادهای آن تشکیل شده و ارتباطات آن به صورت قوی برقرار شده و با سربلندی برگزار کننده خوبی خواهیم بود.

وی افزود: دیگر میزبانی مهم ایران در سال ۲۰۱۹ مربوط به مسابقات قهرمانی مردان آسیا است و برگزاری این رویداد در ایران فرصت تازه ای برای والیبال ایران فراهم می کند و ظرفیت های ما را به نمایش خواهد گذاشت.

سرپرست فدراسیون والیبال گفت: در حوزه بانوان کارهای زیادی برای انجام داریم و با زمینه مناسبی که ایجاد شده منتظر افزایش تعداد لژیونرهای والیبال ایران در بخش بانوان هستیم به طوری که ۳ بازیکن ما اکنون در ترکیه بازی می کنند و ظرفیت حضور آن ها در لیگ کشورهایی چون لهستان و ایتالیا نیز وجود دارد.

داوری عنوان کرد: هدف مهم آینده ما مربوط به المپیک ۲۰۲۰ است به طوری که ابتدا می خواهیم ورودی المپیک را کسب کنیم و سپس در توکیو به عنوان یک چشم انداز در جمع ۴ تیم برتر المپیک قرار بگیریم ضمن این که کسب مدال نیز دور از دسترس والیبالیست های ما نیست.

وی درباره تمدید قرارداد سرمربی تیم ملی اظهار کرد: ایگور کولاکویچ مربی باهوشی است البته او مشکلات و موانعی داشت که من این موانع را رفع کردم. عزم جدی بر این وجود داشت که قرارداد او تمدید شود البته گاهی تعاملات لازم صورت نمی گیرد و برخی اسمش را لجبازی می گذارند اما من کلمه تعامل را درست تر می بینم و این تعامل برای تمدید قرارداد کولاکویچ صورت نگرفته بود اما خوشبختانه  این اتفاق رخ داد و قرارداد ایشان تمدید شد.

سرپرست فدراسیون والیبال تاکید کرد: امیدوارم برنامه های کولاکویچ به خوبی پیش برود. کادری که او می خواست برای او فراهم شده است. از تمام رسانه های فعال در حوزه والیبال از او تشکر می کنم. رسانه سبب می شود ما به روزمرگی نیفتیم. رسانه تفکر ایده و زمزمه ها را انتقال می دهد و این یک فرصت است و نه چالش.

ادامه مطلب

اداره کل ورزش و جوانان استان قم

عابدی: برنامه های والیبال قم از خانه والیبال تمرکززدایی شود / دلیل تعویق مجمع از زبان عابدی

قم اسپورت – مدیر کل ورزش و جوانان استان قم با تأکید بر لزوم ایجاد پایگاه های توسعه والیبال در سطح شهر قم از هیئت والیبال استان قم خواست فعالیت‌های خود را تنها در خانه والیبال متمرکز نکند.

حسن عابدی قبل از ظهر سه‌شنبه در مجمع انتخابات هیئت والیبال استان قم در مورد طولانی شدن روند برگزاری مجمع انتخابات این هیئت ورزشی اظهار داشت: علت تعویق انتخابات هیئت والیبال استان قم، فقدان همکاری لازم بین خانواده والیبال استان بوده است و من این توصیه را به تمامی هیئت‌های ورزشی می‌کنم که تعامل، همبستگی و یکدلی را در دستور کار قرار دهند تا در احقاق حقوق خود دچار مشکل نشوند. هر اندازه این تعامل افزایش یابد آن خانواده ورزشی وضعیت بهتری از هر نظر خواهد داشت.

وی افزود: شرایط والیبال ایران تغییر کرده و پیشرفت والیبال ایران در عرصه بین المللی سبب شده ورزشکاران جوان به سمت و سوی این رشته جذب شوند و این برای ما یک فرصت است. استفاده از ظرفیت بزرگ نیروی انسانی جوان به آینده والیبال استان کمک می‌کند و بازیکنان جوان ما نباید رها شوند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم گفت: افراد مشتاق و نیز افراد مستعد باید به سمت والیبال در حوزه قهرمانی جذب شوند و جذب هر دو گروه برای آینده والیبال قم حیاتی است. سازماندهی کردن لیگ استان و نیز حضور در لیگ‌های کشوری به بیشترین خروجی برای والیبال قم می‌انجامد و بخشی از این هزینه‌ها را اسپانسرها می‌پردازند و در بخشی نیز اداره کل ورزش و جوانان کمک خواهد کرد.

عابدی بیان داشت: هیئت والیبال تنها فعالیت‌های خود را به خانه والیبال محدود نکند. خانه والیبال مختص تیم‌های منتخب استان و تیم‌های لیگی است و اگر تمرکز کار تنها بر روی خانه والیبال قرار گیرد سایر مناطق شهر از فعالیت‌های والیبالی محروم می‌شوند در حالی که ما باید در ۵ یا ۶ نقطه شهر مراکز آموزشی سازمان یافته والیبال داشته باشیم.

وی عنوان کرد: همچنین در حوزه میزبانی، برگزاری مسابقات قهرمانی کشور و لیگ‌ها در قم کمک بزرگی به توسعه والیبال قم خواهد بود و این قول را می‌دهم که ما یکی از سالن‌های بزرگ و مقبول خود را در اختیار هیئت والیبال قرار می‌دهیم تا از آن به عنوان خانه والیبال استفاده کند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم تصریح کرد: با وجود تخصیص خانه والیبال، اعتقادی بر این که هیئت والیبال سالن داری کند نداریم. اختصاص دادن سالنی به عنوان خانه والیبال بدین منظور انجام می‌شود که تیم‌های لیگی و قهرمانی کشور مشکلی برای تمرین در فضای استاندارد نداشته باشند. هزینه‌های تمرین تیم‌ها توسط اداره ورزش و جوانان پرداخت می‌شود و قرار نیست سالنی به طور اختصاصی و رایگان در اختیار هیئتی قرار داده شود.

ادامه مطلب
تبلیغات

مطالب ویژه