با ما همراه باشید

کشتی

کشتی فرنگی نوجوانان کشور/ قم ۴ طلا گرفت اما روی سکو نرفت!

قم اسپورت – تیم کشتی فرنگی نوجوانان استان قم در مسابقات قهرمانی گروه الف کشور از مجموع ۱۰ مدال طلا موفق به کسب چهار مدال طلا شد اما بروی سکو نرفت و خوزستان با سه طلا عنوان قهرمانی را کسب کرد.

رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی نوجوانان کشور در گروه الف عصر جمعه در قم به پایان رسید و تیم کشتی استان خوزستان در گروه الف این رقابت‌ها عنوان قهرمانی را به دست آورد و توابع تهران نایب قهرمان شد.

در این مسابقات که با حضور تیم‌هایی از ۱۰ استان در سالن شهید رضاییان قم برگزار شد تیم کشتی خوزستان در دیدار نهایی توانست ۸ بر ۲ تیم توابع تهران را شکست دهد و قهرمان شود. در دیدار رده بندی تیم‌های شمالی مازندران و گیلان با هم روبرو شدند که مازندران ۶ بر ۴ پیروز شد.

تیم کشتی استان قم با دو باخت ۵ بر ۵ و تنها به دلیل امتیاز انفرادی کمتر مقابل خوزستان و گیلان راهی دیدار برای کسب مقام پنجم و ششم شد و توانست با برد ۷ بر ۳ برابر کشتی گیران لرستانی در جایگاه پنجم قرار گیرد.

فارس نیز در مسابقه هفتم و هشتمی ۷ بر ۳ تیم استان تهران را شکست داد و هفتم شد و در آخرین مسابقه نیز خراسان رضوی با همین نتیجه تیم کشتی استان مرکزی را از پیش رو برداشت.

در رده بندی اوزان نیز در ۴۵ کیلوگرم، محمد جواد جواهری از قم، در ۴۸ کیلوگرم طارق غبیشاوی از خوزستان، در ۵۱ کیلوگرم سعید اسماعیلی از خوزستان، در ۵۵ کیلوگرم فرید سیرتی مقدم از گیلان، در ۶۰ کیلوگرم امیر عبدی از قم صدرنشین شدند.

همچنین در ۶۵ کیلوگرم محمد امین جبالی فر از قم، در ۷۱ کیلوگرم عرفان ولی زاده از خراسان رضوی، در ۸۰ کیلوگرم کامران ارقش از خوزستان، در ۹۲ کیلوگرم محمد صادق عبداللهی از قم و در ۱۱۰ کیلوگرم عرفان نجفی از توابع تهران در صدر قرار گرفتند.

بی‌مهری این سبک و سیاق برگزاری مسابقات قهرمانی کشتی کشور تا جایی امروز برای تیم کشتی فرنگی نوجوانان قم درد آور بود که توابع تهران با یک طلا دوم شد و گیلان نیز با یک مدال طلا در جایگاه چهارم ایستاد.

نکته بارز در این مسابقات در مورد تیم نایب قهرمان و تصاحب سکوی دومی این رقابت‌ها توسط تیم مازنداران حاصل شد که این مهم برای آنها بدون حتی کسب یک مدال طلا رقم خورد.

تيم کشتی فرنگی نوجوانان قم توسط محمد مهدی جواهری، امیر عبدی، محمدامین جبالی فر و محمد صادق عبداللهی صاحب چهار مدال خوشرنگ طلا شد. روح‌الله میکاییلی و مهدی علیزاده پورنیا هدایت تیم قم در این مسابقات را برعهده داشتند.

تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

مطالب ویژه