با ما همراه باشید

فوتسال

صعود به نیمه نهایی با شاهکار مشترک سوهان سیما و هواداران / ۳۵۰ میلیون در انتظار سوهان محمد سیما

تیم فوتسال سوهان محمد سیمای قم به نیمه نهایی لیگ برتر فوتسال ایران رسید. این صعود دل انگیز در پی شاهکار مشترک بازیکنان و هواداران پرشور قمی به دست آمد

قم اسپورت – روز رویایی فوتسال قم با صعود سوهان محمد سیما به نیمه نهایی لیگ برتر فوتسال با کامی شیرین پایان یافت. فرش آرای مشهد همانند 3 رویارویی قبلی امسال باز هم برابر سوهان محمد سیما حرفی برای گفتن نداشت و برای چهارمین بار پیاپی برابر نماینده فوتسال قم شکست خورد.

در روزی که هواداران قمی با حضوری پرشور در سالن شهید حیدریان سنگ تمام گذاشته بودند و به درخواست سوهان محمد سیما برای حضور در سالن لبیک گفتند در زمین مسابقه همه چیز به بهترین شکل برای فوتسالیست های قمی پیش رفت.

پیروزی یک بر صفر در بازی رفت تضمینی برای صعود نبود اما جو سنگین سالن شهید حیدریان یک برگ برنده بزرگ برای تیم حسین صبوری بود. گل روح الله ایثاری و سپس علیرضا وفایی نیمه نخست را با برد سوهان محمد سیما به پایان برد.

نیمه دوم اما گلی در بر نداشت. فرش آرا تلاش زیادی برای جبران گل های خورده کرد و با آرایش پاور پلی سوهان محمدسیما را تحت فشار قرار داد اما ضربات بازیکنان این تیم به ندرت در چارچوب بود. سوهان محمد سیما نیز روی ضد حملات فرصت افزایش اختلاف را داشت اما سرنوشت بازی، همان 2 گل نیمه اول بود.

با سوت پایان مسابقه، جشن و شادی مشترک بازیکنان و هواداران آغاز شد. تشویق ایسلندی بخشی از این شادی بود و امید و انگیزه در چشمان تک تک بازیکنان سوهان سیما به وضوح دیده می شد.

این پیروزی از یک سو بزرگ ترین پاداش برای تیمی نجیب بود که مدت ها با نداری ساخت و همچنین پاداشی برای تماشاگران قمی که حساسیت این بازی را درک کردند و سکوهای سالن شهید حیدریان را دوباره تسخیر کردند.

۳۵۰ میلیون تومان در انتظار سوهان محمد سیما

احمد امیر آبادی فراهانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در حاشیه دیدار تیم های سوهان محمد سیمای قم و فرش آرای مشهد در لیگ برتر فوتسال به تماشاگران وعده داد مشکلات مالی نماینده قم در لیگ برتر فوتسال رفع می شود.

تیم سوهان محمد سیما در این فصل با مشکلات آزار دهنده مالی مواجه بوده و در آستانه پایان مسابقات، بازیکنان و مربیان تیم سوهان محمد سیما ۳۰ تا ۴۰ درصد مبالغ قرارداد خود را دریافت کرده اند اما احمد امیر آبادی فراهانی نماینده مردم قم در مجلس در حاشیه این مسابقه وعده داد با همیاری مسئولان و تلاش های شخصی اش، ۳۵۰ میلیون تومان به این تیم اختصاص می یابد.

داستان ۳۵۰ میلیون تومان وعده داده شده از سوی امیر آبادی از این قرار است که ۱۵۰ میلیون تومان از این مبلغ طی رایزنی امیر آبادی با بخشی خصوصی به تیم سوهان محمد سیمای تزریق می شود که کمک بزرگی به تیم فوتسال قم خواهد بود.

همچنین حسن عابدی مدیر کل ورزش و جوانان استان قم نیز به امیر آبادی قول داد که مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان برای کمک به این تیم در نظر بگیرد. این در حالی است که اداره کل ورزش و جوانان بارها در خلال این فصل به تیم سوهان محمد سیما کمک کرده است.

۱۰۰ میلیون دیگر این مبلغ نیز حاصل قول عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزیر ورزش است که امروز در حاشیه حضور وی در قم داده شده است و با تامین مبالغ از این ۳ محل، هزینه های تیم سوهان محمد سیما و بدهی های آن برای فصل جاری پوشش داده می شود.

احمد امیر آبادی فراهانی که امروز از سوی تماشاگران حاضر در سالن شهید حیدریان نیز تشویق شد ابراز امیدواری کرد با پرداخت هزینه های فصل جاری، بلافاصله برنامه ای برای تامین هزینه های سال آینده نماینده قم در لیگ برتر فوتسال تدوین شود. امیر آبادی سال گذشته نیز مبالغی را برای تزریق به نمایندگان قم در لیگ برتر فوتسال تامین کرده بود.

تقدیر از علی اصغر حسن زاده

علی اصغر حسن زاده همچنان در خانه چهره ای محبوب است. بازیکن سال فوتسال آسیا در سالن شهید حیدریان حضور داشت و زمانی که نام او خوانده شد ایستاده از سوی تماشاگران تشویق شد.

او همچنین در مراسم مختصری با حضور عبدالحمید احمدی، امیر آبادی، عابدی و سایر مسئولان مورد تقدیر قرار گرفت و نزد تماشاگران نیز رفت و به ابراز احساسات آن ها پاسخ داد.

زمان خبر : ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ – ۲۰:۵۳

فوتسال

مس سونگون ۳ سوهان محمد سیمای قم ۳ ؛ کامبک قهرمانانه اما تلخ در تبریز

قم اسپورت – با تساوی در تبریز، پرونده حضور تیم فوتسال سوهان محمد سیمای قم در لیگ برتر فوتسال ایران در سال ۹۷ بسته شد و تیم محبوب سرخ پوش قمی با نمره قبولی به کار خود در این رقابت ها پایان داد.

پس از این که در دیدار رفت مرحله نیمه نهایی لیگ برتر فوتسال در سالن شهید حیدریان قم، سوهان محمد سیما ۴ بر ۳ برابر مس سونگون تسلیم شد در بازی برگشت امروز پنج شنبه ۲ اسفند در سالن پورشریفی تبریز برابر مس سونگون به میدان رفت و با ارائه عملکردی فوق العاده و در روزی پرحاشیه برابر این تیم به تساوی ۳ بر ۳ رسید.

این به معنای نقطه پایان فصل برای سوهان محمد سیما است. پس از شکست سه بر صفر در نیمه نخست، نماینده قم در نیمه دوم به بازی برگشت. فقط یک گل دیگر کافی بود که همه چیز به تساوی کشیده شود اما کامبک برای شیرین کام کردن مردم قم یک گل کم آورد.

در این بازی شاگردان حسین صبوری در شرایطی که به نظر می رسید پس از دریافت ۳ گل در نیمه اول، در نیمه دوم وضعیت بدتری هم داشته باشند عملکردی غیر منتظره ارائه کردند و ۳ گل به ثمر رساندند. این تساوی چیزی از برد کم ندارد. در جدال توپ جنگی و تیروکمان، بچه های قم ایستادگی کردند و سربلند به کار خود در این فصل پایان دادند.

حاشیه در تبریز

حواشی این بازی هم کم نبود. در سالن پورشریفی تبریز در حالی که بر خلاف سالن شهید حیدریان قم در بازی رفت، خبری از سکوهای لبریز از تماشاگر نبود اما  توهین به بازیکنان و سرپرست نماینده قم در طول بازی، بخشی از صحنه های ناخوشایند این بازی بود.

منابع آگاه می گویند تنش ها به فحاشی به باازیکنان قمی ختم نشده و با حمله گروهی منتسب به عوامل و هوداران به مس به رختکن قمی ها ادامه یافت. البته در بازی رفت در قم نیز گروهی از تماشاگران قمی در جریان بازی علیه دو تن از بازیکنان مس سونگون شعارهای نه چندان جالبی داده بودند. سندرمی که در فوتسال ایران جاری و ساری است.

تصاویری منتشر شده از خارج از سالن پورشریفی نشان می دهد تیم سوهان محمد سیما با اسکورت نیروی انتظامی از سالن محل مسابقه خارج شده است در حالی که حاشیه سازی برای تیمی که در نهایت جواز صعود را هم به دست نیاورده عجیب است. ممکن است مس سونگون در مورد این رفتار توجیهاتی داشته باشد اما در صورتی که کامبک سوهان محمد سیما به مذاق تماشاگران این تیم خوش نیامده، عوامل و هواداران این تیم بابت ناتوانی در خویشتن داری باید شرمسار باشند.

رفتار مسی ها در تبریز ممکن است نوعی انتقام جویی نسبت به دیدار رفت باشد. در دیدار رفت درگیری روی سکوها، کنار نیمکت و جر و بحث بی دلیل و تنش زا با کادر تیم مس سونگون پس از پایان بازی بذر اتفاقات امروز را کاشت. این فوتسال ایران است. به جنبه های فنی آن می بالیم و بابت سطح اخلاقیات در آن عمیقا سرافکنده ایم.

ادامه مطلب

فوتسال

سوهان محمد سیما 3 مس سونگون 4 / سر این تیم بالاست

قم اسپورت –  شکست خانگی تیم فوتسال سوهان محمد سیمای قم در دیدار رفت نیمه نهایی لیگ برتر فوتسال سبب شد کار صعود نماینده قم به فینال بسیار دشوار شود و مس سونگون با این پیروزی بزرگ در قم خود را از حالا در فینال ببیند.

سوهان محمد سیمای قم و مس سونگون در دیدار رفت خود عصر امروز در سالن شهید حیدریان قم با هم دیدار کردند که مس سونگون در این بازی پرحاشیه ۴ بر ۳ به پیروزی رسید و اکنون با خیالی آسوده در انتظار تمام کردن کار در تبریز است.

در این مسابقه که تماشاگران قمی از آن استقبال پرشور و ویژه‌ای داشتند سوهان محمد سیما با وجود تلاشی فراوان و قابل تقدیر در برابر نمایش باکیفیت مس سونگون در کسب نتیجه ناموفق بود اما تشویق این تیم پس از بازی از سوی تماشاگران قمی نشان می‌دهد هواداران از عملکرد نماینده فوتسال قم راضی هستند.

سوهان محمد سیما همانند مس فرصت های پرشماری را برای گلزنی به دست آورد اما در ضربات نهایی گاهی بد اقبال و گاهی بی دقت بود. با وجود تفاوت دارایی های دو تیم از نظر بازیکن، بازیکنان غیرتمند سوهان محمد سیما با تمام وجود جنگیدند و جذاب ترین صحنه بازی در پایان مسابقه رقم خورد که تیم سوهان محمد سیما از سوی تماشاگرانش تشویق شد.

محمد حسین کوهستانی در نیمه اول و هاشم فرج زاده و روح الله ایثاری در نیمه دوم گلزنان تیم سوهان محمد سیمای قم بودند و برای تیم مس سونگون نیز فرهاد فخیم، سعید تقی زاده، مرتضی عزتی و ابوالقاسم عروجی گلزنی کردند. نکته جالب این است که ۲ گل از ۴ گل مسی‌ها توسط تقی زاده و عروجی، ۲ بازیکن قمی این تیم به ثمر رسید.

پرچم بزرگ هواداران تیم سوهان محمد سیما در جریان دیدار برابر مس سونگون

در حاشیه این بازی، تماشاگران منتسب به تیم مس سونگون در مقطعی از جریان مسابقه با برخی از هواداران تیم سوهان محمد سیما درگیر شدند. همچنین درگیری‌هایی در خلال و انتهای بازی بین عوامل دو تیم ایجاد شد که آرامش را از این بازی دیدنی و باکیفیت از نظر فنی، گرفت.

تیم مس سونگون در این بازی در هر دو نیمه پر خطا ظاهر شد گل سوم تیم سوهان محمد سیما در پی ضربه‌ای روی نقطه پنالتی دوم به دست آمد. در صحنه‌ای جنجالی که با اعتراض شدید مس همراه بود محمد دهقان سنگربان سوهان محمد سیما در بیرون محوطه جریمه با دست توپ را لمس کرد و تشخیص داور، تنها یک کارت زرد برای دهقان بود.

سنگربان قمی‌ها با وجود این که روی گل دوم مس سونگون مقصر بود اما بارها دروازه سوهان محمد سیما را از گشوده شدن نجات داد و چهره‌ای شاخص در این بازی برای قمی‌ها بود. در ترکیب مس سونگون بازیکنان قمی این تیم به ویژه ابوالقاسم عروجی و همچنین علیرضا صمیمی دروازه بان مس نمایش قابل توجهی داشتند.

ادامه مطلب

فوتسال

ویدئو: نظرات حسین صبوری پس از دیدار سوهان محمد سیما و مس سونگون

قم اسپورت – حسین صبوری سرمربی تیم فوتسال سوهان محمد سیما پس از شکست تیمش برابر مس سونگون در دیدار رفت نیمه نهایی لیگ برتر فوتسال در گفتگوی اختصاصی با دوربین قم اسپورت درباره این بازی صحبت کرد. نظرات حسین صبوری پس از دیدار سوهان محمد سیما و مس سونگون / حامد اسماعیلی و محسن امینی

ادامه مطلب
تبلیغات

مطالب ویژه