با ما همراه باشید

ووشو

آغاز لیگ برتر ووشوی بانوان/ یک تساوی و یک شکست برای تیم ووشوی قم

فصل جدید لیگ برتر ووشوی بانوان کشور آغاز شده است و استان قم پس از ۲ سال غیبت در این مسابقات بار دیگر روانه لیگ برتر ووشوی بانوان شده و از این فرصت برای یادگیری و کسب تجربه برای ووشوکاران جوان قمی استفاده می‌کند.

به گزارش قم اسپورت، تیم ووشوی بانوان قم در هفته نخست لیگ برتر ووشوی بانوان که در آکادمی ووشوی ورزشگاه آزادی تهران برگزار شد ۲ مسابقه برگزار کرد که حاصل آن یک تساوی و یک شکست بود.

ووشوکاران دختر استان قم که با تیمی کاملاً بومی راهی این مسابقات شده‌اند در اولین مسابقه برابر تیم سپاه کرمانشاه به تساوی ۵ بر ۵ دست یافتند و سپس ۹ بر صفر برابر تیم کارون اروند خرمشهر نتیجه را واگذار کردند.

هیئت وشووی قم تأکید کرده که حضور این تیم در لیگ برتر ووشو به هیچ وجه هدف کسب نتیجه را دنبال نمی‌کند زیرا سطح تجربی ووشوکاران ما در قیاس با تیم‌های معتبر و پرهزینه لیگ برتری هم سطح نیست و در مصاف با تیم‌های قدرتمندی چون کارون اروند تنها به چشم تجربه به چنین رقابتی نگریسته می شود.

تیم ووشوی قم علاوه بر این ۲ تیم با تیم‌های هیئت ووشوی سنندج و سپاهان اصفهان همگروه است و مسابقات به صورت دوره‌ای و رفت و برگشت برگزار می‌شود و مرحله بعدی لیگ شامل هفته‌های سوم و چهارم از سوی فدراسیون ووشو اعلام خواهد شد.

همچنین تیم ووشوی مردان استان قم نیز در حال تمرین برای حضور در لیگ دسته اول ووشوی کشور است و مسابقات این تیم به زودی آغاز خواهد شد.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ووشو

مسابقات ووشوی سبک فن زی چوان کشور در ساوه/ 12 مدال و قهرمانی ساندا برای قم

مسابقات ووشوی قهرمانی کشور در سبک فن زی‌چوان روز جمعه در ساوه به پایان رسید و تیم ووشوی اعزامی قم به این مسابقات توانست ۱۲ مدال شامل ۵ طلا، ۳ نقره و ۴ برنز را کسب کند.

به گزارش قم اسپورت؛  این عملکرد سبب شد تیم قم در بخش ساندای این رقابت‌ها در صدر قرار گیرد در شرایطی که ۲۵۰ نفر در این مسابقات حضور داشتند به طوری که در وزن منهای ۸۰ کیلوی جوانان علی امیر آبادی، در وزن منهای ۷۵ کیلوی جوانان رضا شاه محمدی، در وزن منهای ۷۰ کیلوی جوانان امید حاجیلو و در وزن منهای ۵۶ کیلوی جوانان محمد حسن رحیمی طلایی‌های تیم ووشوی قم بودند.

تیم اعزامی قم در رده نوجوانان نیز طلا گرفت و حسن خدایاری بازیکن وزن ۳۵ کیلو گرم نوجوانان استان نیز توانست با مدال طلا این مسابقات را به پایان برساند اما در وزن ۵۲ جوانان حسین برمر بازیکن با اخلاق قمی در فینال مغلوب حریف خود شد و به مدال نقره بسنده کرد.

علی نوبهاری بازیکن وزن ۶۵ کیلو گرم بزرگسالان با یک بازی سخت و نفس گیر مقابل حریف زنجانی خود نتواست پیروز میدان باشد و به مدال نقره این وزن اکتفا کرد و امید کتابی بازیکن وزن آزاد استان قم هم با نمایش زیبا در فینال مسابقات، مبارزه را واگذار کرد و به مدال نقره دست یافت.

در دسته منهای ۵۶ کیلوگرم جوانان، مهدی اکبری مقدم مغلوب حریف خود شد و به مدال برنز دست یافت و مهدی هنر جی دیگر بازیکن استان قم در دزن ۵۲ جوانان مدال برنز را کسب کرد. محمد حسین رحیمی در وزن ۶۰ جوانان توانست مدال برنز مسابقات را کسب کند و محمد رضا صادقلو در ۵۶ بزرگسالان به مدال برنز بسنده کرد.

ادامه مطلب

ورزش بانوان

با کسب ۳۳ مدال قم قهرمان ووشوی لوهان چوآن بانوان کشور شد

رقابت‌های ووشوی قهرمانی کشور در بخش بانوان و در سبک لو هان چوآن  در قم به پایان رسید و نفرات برتر این مسابقات در دو بخش ساندا و تالو مشخص شدند که در نهایت جام قهرمانی از قم خارج نشد.

به گزارش قم اسپورت؛ در این رقابت‌ها که در سالن شهید رضاییان قم برگزار شد دختران ووشوکاران قم در ساندا و تالو درخشیدند و صاحب ۳۳ مدال شدند که این مدال‌ها شامل ۸ طلا، ۱۳ مدال نقره و ۱۲ برنز بود و در رده‌های سنی مختلف به دست آمد.

در این مسابقات که ۳۸۰ ورزشکار در آن حضور داشتند در بخش تالو در رده سنی نوجوانان ساحل ارجمندیان در فرم تایچی طلا و در تایچی جین نقره گرفت و مائده جلالی در فرم چانگ چوآن نقره و در فرم جین شو نقره کسب کرد.

در رده سنی جوانان فاطمه سیرجانی هم در فرم گوئن شو و هم در فرم دائو شو طلا گرفت و زهرا سادات رضوانی در فرم تایچی صاحب نقره و در فرم تایچی جین صاحب طلا شد و زهرا صادقی در نان چوآن مدال برنز را کسب کرد.

در مسابقات تالوی بزرگسالان، معصومه شفاهی در فرم چانگ چوان طلا و در چیانگ چوان نقره گرفت و نتیجه کار فاطمه فلاح، مینو حاصلی و زهرا سادات نیز در این مسابقات کسب یک مدال نقره بود.

اما در مسابقات بخش مبارزه موسوم به ساندا، نجلا حسینی، سمیه اسماعیل زاده و زینب عباسی ۳ مبارز طلایی ووشوی قم در این پیکارها بودند و فاطمه سادات موسوی، زهرا عباسی، مهسا جلیلی، ماهگل محمودی و نرگس صفری به مدال نقره رسیدند.

هستی یوسفی، زهرا سادات، هانیه یوسفی تبار، یلدا صمدی، ریحانه سلیمان پور، سمانه ابوالحسنی، مرضیه اسماعیل زاده، سحر زارعی سینا، نجمه رضایی، سمیرا کلهر پور و زهرا رضایی نیز در این مسابقات در ساندا، کار خود را با مدال برنز به پایان بردند.

ادامه مطلب

ووشو

ووشوکاران قمی قهرمان مسابقات سبک «نن شائولین» کشور شدند (تصاویر)

رقابت‌های ووشو قهرمانی کشور در استان آذربایجان شرقی و شهر مرند به پایان رسید و تیم ووشوی استان قم با مربیگری بهرام عاشقی و سرپرستی علی کریمی موفق شد مقام قهرمانی این مسابقات را در بخش تیمی به دست بیاورد.

به گزارش قم اسپورت؛ کسب ۵ طلا ۳ نقره و ۳ برنز و کسب مقام قهرمانی تیمی در مسابقات قهرمانی کشور در سبک نن شائولین توان بالای ووشوکاران قمی را به نمایش گذاشت و در رقابت ۳۰۰ ووشوکار از ۱۳ استان، عنوان قهرمانی به قم اختصاص پیدا کرد.

در این مسابقات در رده سنی بزرگسالان در وزن منهای ۶۰ کیلو گرم علی کریمی توانست با ۴ بازی و ۴ برد مقتدرانه مدال طلای این دوره از مسابقات را از آن خود کند.

علی کریمی در حالی در این مسابقات طلا گرفت که پس از مدت طولانی درخشش و مدال آوری در سبک های رزمی اکنون وارد ووشو شده و آن قدر توانایی دارد که بتواند در ووشو نیز موفقیت هایش در ورزش های رزمی را تکرار کند.

در رده سنی جوانان در وزن منهای ۵۶ کیلو گرم جوانان محمد حسن رحیمی، در وزن منهای ۷۰ کیلوگرم جوانان امید حاجیلوئی در وزن منهای ۵۲ کیلو گرم جوانان مهدی هنرجی و در وزن منهای ۳۶ کیلوگرم نونهالان امیر محمد ستاری توانستند با شکست حریفان خود به مدال طلای این دوره از مسابقات برسند.

در وزن منهای ۸۰ کیلو گرم جوانان علی امیر آبادی با وجود این که در فینال حریف خود را ناک اوت کرد به علت حرکت خطا به مدال نقره بسنده کرد و دیگر مدال آور نقره استان قم در وزن منهای ۴۲ کیلوگرم و منهای ۳۹ کیلوگرم مهدی مردی و ابوالفضل نصرتی بودند. در وزن منهای ۲۷ کیلو گرم نونهالان احمد نوروزی به مدال برنز دست یافت.

در وزن ۷۵ کیلو گرم جوانان رضا شاه‌ محمدی با ۲ برد و یک باخت مدال برنز را کسب کرد و در وزن منهای ۵۶ کیلو گرم مهدی اکبری مقدم با شکست مقتدرانه حریفان خود به سرنوشت قهرمان وزن ۸۰ کیلو گرم استان گرفتار شد و با ناک اوت کردن حریف خود به علت حرکت خطا از راهیابی به فینال باز ماند و به مدال برنز بسنده کرد.

ادامه مطلب
تبلیغات

مطالب ویژه