با ما همراه باشید

ووشو

آغاز لیگ برتر ووشوی بانوان/ یک تساوی و یک شکست برای تیم ووشوی قم

فصل جدید لیگ برتر ووشوی بانوان کشور آغاز شده است و استان قم پس از ۲ سال غیبت در این مسابقات بار دیگر روانه لیگ برتر ووشوی بانوان شده و از این فرصت برای یادگیری و کسب تجربه برای ووشوکاران جوان قمی استفاده می‌کند.

به گزارش قم اسپورت، تیم ووشوی بانوان قم در هفته نخست لیگ برتر ووشوی بانوان که در آکادمی ووشوی ورزشگاه آزادی تهران برگزار شد ۲ مسابقه برگزار کرد که حاصل آن یک تساوی و یک شکست بود.

ووشوکاران دختر استان قم که با تیمی کاملاً بومی راهی این مسابقات شده‌اند در اولین مسابقه برابر تیم سپاه کرمانشاه به تساوی ۵ بر ۵ دست یافتند و سپس ۹ بر صفر برابر تیم کارون اروند خرمشهر نتیجه را واگذار کردند.

هیئت وشووی قم تأکید کرده که حضور این تیم در لیگ برتر ووشو به هیچ وجه هدف کسب نتیجه را دنبال نمی‌کند زیرا سطح تجربی ووشوکاران ما در قیاس با تیم‌های معتبر و پرهزینه لیگ برتری هم سطح نیست و در مصاف با تیم‌های قدرتمندی چون کارون اروند تنها به چشم تجربه به چنین رقابتی نگریسته می شود.

تیم ووشوی قم علاوه بر این ۲ تیم با تیم‌های هیئت ووشوی سنندج و سپاهان اصفهان همگروه است و مسابقات به صورت دوره‌ای و رفت و برگشت برگزار می‌شود و مرحله بعدی لیگ شامل هفته‌های سوم و چهارم از سوی فدراسیون ووشو اعلام خواهد شد.

همچنین تیم ووشوی مردان استان قم نیز در حال تمرین برای حضور در لیگ دسته اول ووشوی کشور است و مسابقات این تیم به زودی آغاز خواهد شد.

تبلیغات

مطالب ویژه