با ما همراه باشید

تنیس روی میز

خبرهای تنیس روی میز / زهرا رضا حاجی و رتبه ششم در گرگان ؛ اعلام رنکینگ ملی دختران

مسابقات تنیس روی میز هوپس دختران ایران که شامل استعدادهای نونهال کشور است در سالن امام خمینی(ره) گرگان برگزار شد و تیم اعزامی قم به این مسابقات عملکردی امیدوار کننده داشت.

به گزارش قم اسپورت؛  در این مسابقات زهرا رضاحاجی و سارا کراری با ۲ برد در گروه خود اول شدند و زهرا مصباحی و وانیا حبیب اللهی با یک برد و یک باخت در گروه خود دوم شدند که هر ۴ پینگ پنگ باز قمی به دور حذفی راه یافتند.

در مرحله حذفی زهرا رضاحاجی با بازی‌های درخشان توانست با ۲ برد به جمع ۱۶ نفر برتر کشور راه یابد و سارا کراری با پیروزی برابر حریف خود به جمع ۳۲ نفر رسید اما در مسابقه بعد مغلوب حریف خود از تهران شد.

زهرا مصباحی و وانیا حبیب اللهی نیز با شکست برابر حریفان خود از دور مسابقات حذف شدند اما بازی‌هایی امیدوار کننده از خود به نمایش گذاشتند. در نهایت زهرا رضاحاجی در مسابقات هوپس دختران کشور در گرگان با رتبه ششم به کار خود پایان و نوید تولد استعدادی جدید در تنیس روی میز دختران قم را داد.

اعلام رنکینگ ملی نوجوانان و جوانان دختر

در رنکینگ ملی تنیس روی میز نوجوانان و جوانان دختر کشور که به تازگی اعلام شده در رده نوجوانان با ۹۷۳ امتیاز و با ۵ پله صعود به رده سیزدهم صعود کرد و همین بازیکن در رده جوانان نیز با رنک ۴۲ کشور، نفر اول استان قم است.

زهرا رضا حاجی بیدگلی نیز در رنکینگ نوجوانان نفر 41 و در رنکینگ جوانان نفر 89 است. در رنکینگ 84 نفره نوجوانان دختر کشور یک بازیکن قمی دیگر به نام مهسا رشیدی نیز حضور دارد که برای تداوم حضور در رنکینگ باید در مسابقات آینده حتما حضور یابد. در رنکینگ جوانان نیز وضعیت فائزه ستوده و حانیه عموییان به همین ترتیب است.

خبر دیگر از تنیس روی میز این که دومین دوره مسابقات دسته یک تنیس روی میز بانوان استان قم روز شنبه ۳۱ شهریور در سالن شهید محمدی ورزشگاه تختی برگزار خواهد شد و رده سنی این مسابقات آزاد است.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تنیس روی میز

تور تنیس روی میز بزرگسالان/ توقف پینگ پنگ بازان قمی در مرحله اول حذفی

مسابقات تنیس روی میز تور ایرانی بزرگسالان کشور در اصفهان برگزار شد و 4 پینگ پنگ باز قمی در این مسابقات به میدان رفتند که 3 نفر از این 4 نفر از گروه خود صعود کردند اما در مرحله حذفی نخست ، از دور رقابت ها کنار رفتند.

به گزارش قم اسپورت؛ پویا وفایی پینگ پنگ باز قمی در مرحله گروهی با 2 برد مشابه 3 بر صفر برابر آریا صادقی مراد از تهران و کیومرث اصفهانی از خراسان رضوی به عنوان نفر اول از گروه خود صعود کرد اما در دور حذفی و در جمع 64 نفر برتر ف 3 بر صفر مغلوب دانیال جهانشاهی از اصفهان و حذف شد.

میلاد عباسی دیگر پینگ پنگ باز استان قم در دور مقدماتی 3 بر صفر به دانیال کبیری از اروند خوزستان باخت و در دومین بازی 3 بر صفر شایان پیری از هرمزگان را برد و به عنوان نفر دوم صعود کرد اما در مرحله اول حذفی 3 بر یک مغلوب آرین خسرو نژاد از گلستان شد و نتوانست راهی دور دوم حذفی شود.

دیگر پنگ پنگ باز قمی صعود کننده از مرحله گروهی ، معین منتظری بود که در دور مقدماتی ابتدا 3 بر صفر به محمد بوجاریان از تهران باخت و در دومین بازی 3 بر صفر پوریا عبدالوند از لرستان را برد و صعود کرد اما وی نیز در دور حذفی در همان گام اول 3 بر صفر برابر سید محمد موسوی طاهر بازنده شد و صعود نکرد.

سید علی سجادیان چهارمین و آخرین نماینده تنیس روی میز قم بود که در دور گروهی در جدولی 4 نفره حضور داشت و 3 بر یک برابر وحید غفرانی از اصفهان و 3 بر 2 برابر اشکان ادهمی از خوزستان بازنده شد و 3 بر صفر محمد نظری از لرستان را شکست داد اما از صعود به مرحله حذفی بازماند.

ادامه مطلب

تنیس روی میز

نگاهی بر نتایج دختران پینگ پنگ باز قم در تور نوجوانان و جوانان

مرحله اول رقابت‌های تنیس روی میز تور نوجوانان و جوانان دختر کشور در حالی در اراک به پایان رسید که ۳ پینگ پنگ باز قمی در این رقابت‌ها حضور داشتند.

به گزارش قم اسپورت ؛  هیئت تنیس روی میز استان قم ۳ دختر پینگ پنگ باز قمی را برای حضور در مرحله نخست تور ایرانی تنیس روی میز نوجوانان و جوانان کشور به اراک اعزام کرد که این ۳ نفر شامل زهرا رضا حاجی بیدگلی، ساره احمدی و کوثر احمدی بودند.

ساره احمدی و زهرا رضا حاجی بیدگلی هم در رده نوجوانان و هم در رده جوانان مسابقه دادند و کوثر احمدی تنها در مسابقات جوانان به میدان رفت که وداعی زودهنگام داشت و در گروه ۲۵ مرحله مقدماتی جوانان با ۲ شکست ۳ بر صفر برابر تینا زلکی نژاد از خوزستان و فاطمه کلهر از قزوین از دور مسابقات کنار رفت.

ساره احمدی، دختر موفق تنیس روی میز استان قم در رده سنی نونهالان که حالا در رده‌های بالاتر نیز برای قم مسابقه می‌دهد در جدول جوانان شروع خوبی داشت. وی در گروه ۳۳ جدول مقدماتی صدف سرخی از فارس را ۳ بر صفر شکست داد و سپس ۳ بر یک برابر الهام وهاب پور از مازندران به پیروزی رسید تا در گروه خود اول شود.

احمدی سپس وارد جدول حذفی اصلی مسابقات شد و در مرحله یک سی و دوم نهایی ۴ بر ۲ برابر دینا فرمانی از اصفهان مغلوب شد و نتوانست از این مرحله بالاتر برود. زهرا رضا حاجی بیدگلی دیگر پینگ پنگ باز قمی در جدول مقدماتی جوانان در گروه ۱۲ برابر نمایندگان البرز و مرکزی مسابقه داد.

زهرا رضا حاجی در اولین بازی ۳ بر صفر برابر فاطمه سادات کیایی از البرز بازنده شد اما با برد ۳ بر ۲ برابر فاطمه عینی از مرکزی به عنوان نفر دوم گروه به جدول حذفی صعود کرد اما وی نیز در این مرحله متوقف شد و با قرعه دشوار برابر مریم فرعی، پینگ پنگ باز البرز ۴ بر صفر بازنده شد و فرعی نیز تا فینال پیش رفت.

رده نوجوانان و صعود تا جمع ۱۶ نفر برتر

اما در رده سنی نوجوانان، ساره احمدی در گروه ۱۶ مقدماتی ابتدا برابر بهار افشار زاده از جزیره کیش ۳ بر یک به پیروزی رسید و در دومین بازی ۳ بر صفر تینا اسماعیلی از اصفهان را برد و به عنوان سرگروه راهی مرحله حذفی شد.

ساره احمدی در این مرحله ابتدا در یک سی و دوم، ۴ بر صفر آیلار هاشمی از کرمانشاه را شکست داد، در یک شانزدهم نهایی ۴ بر ۲ برابر دلناز سالاری از گلستان به پیروزی رسید و سرانجام با شکست ۴ بر یک برابر الینا رحیمی، رقیب سرسخت و خوشنام خود از آذربایجان غربی در یک هشتم نهایی متوقف شد.

زهرا رضا حاجی بیدگلی دومین نماینده قم در رده سنی نوجوانان در مرحله مقدماتی در گروه ۱۰ ابتدا ۳ بر ۲ تینا زلکی نژاد از خوزستان را برد و سپس با همین نتیجه برابر غزل جهانگرد از کرمان پیروز شد و به عنوان نفر اول گروه به مرحله حذفی رسید.

زهرا رضا حاجی در یک سی و دوم نهایی، با قرعه استراحت روبرو شد و بدون مشکل، به یک شانزدهم نهایی رسید و در این مرحله ۴ بر یک حدیث احمدی تبار از اصفهان را شکست داد اما او نیز همانند ساره احمدی در یک هشتم نهایی بازنده شد و نتیجه را ۴ بر یک به طهورا ولی پور از مازندران باخت و نتوانست به جمع ۸ نفر برتر رده نوجوانان برسد.

عکس : تزیینی

ادامه مطلب

تنیس روی میز

۳ پینگ پنگ باز قمی در تور تنیس روی میز دختران کشور

 ۳ پینگ پنگ باز قمی در تور ایرانی جوانان و نوجوانان دختر کشور در اراک به میدان می روند. ساره احمدی شاخص ترین بازیکن در بین این 3 پینگ پنگ باز است.

به گزارش قم اسپورت ؛ رقابت‌های تور ایرانی تنیس روی میز نوجوانان و جوانان دختر کشور از فردا سه شنبه در اراک آغاز می‌شود و دختران پینگ پنگ باز قمی به همراه سایر پینگ پنگ بازان سراسر کشور در این رقابت‌ها حاضر خواهند بود.

 ۳ پینگ پنگ باز از استان قم شامل زهرا رضا حاجی بیدگلی، ساره احمدی و کوثر احمدی به این رقابت‌ها اعزام می‌شود که هر ۳ نفر در مسابقات جوانان به میدان می‌روند و ۲ نفر از این جمع شامل زهرا رضا حاجی بیدگلی و ساره احمدی در رقابت‌های نوجوانان نیز پیکار می‌کنند.

در رقابت‌های جوانان که با حضور ۱۲۰ پینگ پنگ باز برگزار می‌شود زهرا رضا حاجی بیدگلی در گروه ۱۲ با فاطمه سادات کیایی از البرز و فاطمه عینی از مرکزی همگروه شده است و کوثر احمدی در گروه ۲۵ با تینا زلکی نژاد از خوزستان و فاطمه کلهر از قزوین مسابقه می‌دهد.

ساره احمدی در گروه ۳۳ جوانان، سرگروه است و با الهام وهاب پور از مازندران و صدف سرخی از فارس دیدار خواهد کرد. در رده نوجوانان نیز زهرا رضا حاجی بیدگلی در گروه ۱۰ با تینا زلکی نژاد از خوزستان و غزل جهانگرد از کرمان دیدار خواهد کرد.

در مسابقات رده نوجوانان، دومین نماینده قم ساره احمدی است که در گروه ۱۶ با تینا اسماعیلی از اصفهان و بهار افشار زاده از جزیره کیش مسابقه خواهد داد.

ادامه مطلب
تبلیغات

مطالب ویژه