با ما همراه باشید

کشتی

اعزام فرنگی کار قمی به مسابقات جهانی کشتی جوانان

رقابت‌های کشتی جهانی رده سنی جوانان از روز سه‌شنبه در اسلواکی آغاز می‌شود و ورزش قم در بین نفرات اعزامی تیم ملی ایران به این رقابت‌ها یک نماینده دارد.

به گزارش قم اسپورت ؛ علیرضا نجاتی فرنگی کار وزن ۶۰ کیلوگرم قمی در قالب تیم ملی جوانان روز شنبه راهی اسلواکی محل برگزاری رقابت‌های جهانی شد و مسابقات او از سه‌شنبه ۲۷ شهریور آغاز می‌شود و وی برای تصاحب سکو روی تشک می‌رود.

گرچه نجاتی هنوز یک کشتی گیر جوان است اما تجارب بین المللی قابل توجهی دارد به طوری که وی از سن نوجوانی همواره در تیم ملی کشتی فرنگی عضویت داشته و حضور در مسابقات قهرمانی آسیا و قهرمانی جهان در رده سنی نوجوانان را تجربه کرده است.

علاوه بر حضور در مسابقات آسیایی و جهانی، علیرضا نجاتی در چند دوره مسابقه بین المللی حضور داشته و از نظر تجربی چیزی برای موفقیت در مسابقات جهانی جوانان کم ندارد و امیدواریم او بتواند با مدال به کشورمان باز گردد.

کشتی قم روزهای پرکاری را در پیش دارد و تیم کشتی فرنگی بزرگسالان قم با نام شهدای مدافع حرم نیز خود را برای حضور در فصل جدید لیگ کشتی فرنگی کشور آماده می‌کند و تمرینات این تیم در خانه کشتی ورزشگاه جواد الائمه قم برگزار می‌شود.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کاراته

پایان راه بادی و حیدری / آخرین نمایندگان قم در جاکارتا وارد میدان می‌شوند

 پس از حذف ۲ ورزشکار قمی از بازی‌های آسیایی آخرین نمایندگان قم در جاکارتا روز یکشنبه وارد میدان می‌شوند. علی اکبر حیدری و امیر حسین بادی به کار خود پایان داده اند و اکنون نوبت مهدی زاده و ملک پور است.

به گزارش قم اسپورت ، ورزش استان قم ۴ نماینده در بازی‌های آسیایی جاکارتا داشت که ۲ ورزشکار قمی در رشته‌های تنیس و کشتی به کار خود در این رقابت‌ها پایان دادند و از روز یکشنبه چهارم شهریور ۲ ورزشکار دیگر استان قم نیز رقابت خود را آغاز می‌کنند.

امیر حسین بادی در تنیس اولین نماینده ورزش استان قم بود که پس از یک دور استراحت در دور دوم مغلوب حریف خود شد و از دور مسابقات کنار ر فت که البته حذف وی اتفاق غیر منتظره‌ای نبود و تفاوت سطح تنیس ایران با مدعیان در آسیا غیر قابل انکار است.

در رشته کشتی، علی اکبر حیدری در وزن ۹۷ کیلوگرم کشتی فرنگی، از جامعه کشتی قم در این رقابت‌ها شرکت داشت که با وجود شروع خوب در این رقابت‌ها و پس از یک دور استراحت و برد در یک چهارم نهایی، در نیمه نهایی در یک رقابت نزدیک به حریف کره‌ای باخت و در رده بندی نیز شکست خورد تا بدون مدال به کار خود پایان دهد.

رضا ملک‌پور در دو و میدانی و امیر مهدی‌زاده در کاراته، دیگر ورزشکاران قمی حاضر در بازی‌های آسیایی جاکارتا هستند که رضا ملک‌پور پیش از ظهر فردا یکشنبه ۴ شهریور در ماده ۴۰۰ متر با مانع رقابت خود را با حریفان بر روی پیست آغاز می‌کند.

ملک‌پور گر چه در جاکارتا شانس مدال نیست اما با توجه به رکوردهای اخیرش در ماده تخصصی او، رسیدن این ورزشکار به جمع نفرات حاضر در مرحله نهایی ماده ۴۰۰ متر با مانع برای ملک‌پور موفقیت خوبی محسوب می‌شود.

در رشته کاراته، امیر مهدی زاده کاراته کای قمی از ۴ شهریور مسابقات خود را در بخش کومیته منهای ۶۰ کیلوگرم آغاز می‌کند و بر خلاف سایر ورزشکاران قمی حاضر در بازی‌های آسیایی، وی گزینه اصلی برای کسب مدال طلا است و اگر موفق به این کار شود برای دومین بار متوالی این عنوان را به دست خواهد آورد.

ادامه مطلب

مطالب ویژه