با ما همراه باشید

دو و میدانی

علی رضایی مربی تیم ملی دو و میدانی در المپیک جوانان آرژانتین شد

علی رضایی مربی و رئیس هیئت دو و میدانی استان قم به عنوان مربی تیم ملی دو و میدانی در المپیک جوانان آرژانتین انتخاب شد.

به گزارش قم اسپورت، در افتخاری تازه برای دو و میدانی استان قم، فدراسیون دو و میدانی علی رضایی رئیس هیئت دو و میدانی استان قم و مربی سازنده دو و میدانی قم را به عنوان مربی تیم ملی ایران در بازی‌های المپیک جوانان در آرژانتین منصوب کرد.

با انتخاب علی رضایی به عنوان مربی در این رویداد مهم، تعداد نمایندگان دو و میدانی قم در المپیک جوانان به ۲ نفر رسید چنان که پیش از این مهدی رضایی دو و میدانی کار آینده دار قمی به عنوان تنها ورزشکار قمی مسافر آرژانتین، جواز حضور در این مسابقات را کسب کرده بود.

رضایی پیش از این نیز مربی تیم ملی جوانان و سرپرست تیم‌های ملی در رویدادهای مختلف بین المللی بوده است و به عنوان یکی از مربیان سازنده و ثمر بخش کشور شناخته شده است و همین موضوع در انتخاب وی به عنوان مربی تیم ملی جوانان نقش داشته است.

المپیک جوانان در آرژانتین از ۱۴ تا ۲۶ مهر در آرژانتین برگزار می‌شود و تیم‌های ملی ایران در رشته‌های مختلف دختران و پسران در این رقابت‌ها حاضر می‌شوند.

دو و میدانی

مرحله نخست لیگ دو و میدانی / کسب ۶ مدال رنگارنگ توسط دو و میدانی کاران قمی

مرحله نخست از لیگ دو و میدانی مردان باشگاه‌های کشور در پیست مجموعه ورزشی آفتاب انقلاب تهران به پایان رسید و دو و میدانی کاران قمی که در مواد مختلف در این رقابت‌ها به میدان رفته بودند در قالب تیم‌های مختلف صاحب ۶ مدال شدند.

به گزارش قم اسپورت، در این مسابقات در ماده پرتاب وزنه محمد حسین اسکندری از قم در ترکیب تیم آسان پرداخت به میدان رفت و با پرتاب ۱۸ در جایگاه دوم قرار گرفت و صاحب نشان نقره این ماده در مرحله اول شد.

رضا ملک پور دیگر دو و میدانی کار قمی که نماینده ورزش قم در دو و میدانی بازی‌های آسیایی جاکارتا بود در ترکیب تیم نفت تهران در ۴۰۰ متر با مانع به روی پیست رفت و با زمان ٥٢.٢٣ در جایگاه دوم ایستاد و نقره‌ای شد البته سرماخوردگی ملک پور مانع شد او بتواند توانایی‌های خود را به نمایش بگذارد.

 محمد رضا فریدی دیگر دو و میدانی کار جوان قمی نیز مشکلی مشابه رضا ملک پور داشت و او نیز با سرماخوردگی شدید مواجه بود با این حال در ترکیب تیم ذوب‌آهن اصفهان در ۲۰۰ متر روی پیست رفت و در جایگاه سوم قرار گرفت.

همچنین در ماده ۴ در ۴۰۰ متر امدادی تیم نفت تهران به مدال نقره دست یافت که رضا ملک پور در ترکیب این تیم حاضر بود و نقره دیگری به دست آورد و میلاد دریساوی نیز در پرش سه گام مدال نقره و در پرش طول مدال برنز کسب کرد.

ادامه مطلب

دو و میدانی

دو و میدانی منطقه ای نونهالان کشور/ 10 مدال برای پسران و 6 مدال برای دختران قم

کسب ۱۰ مدال رنگارنگ تیم دوومیدانی استان قم در مرحله دوم لیگ نونهالان وپیشتازان منطقه ۲ کشور در بخش پسران و نیز کسب ۶ مدال در بخش دختران ، تازه ترین موفقیت تیم دو و میدانی استان قم است.

به گزارش قم اسپورت؛  تیم دوومیدانی نونهالان وپیشتازان استان قم که در مسابقات منطقه ۲کشور در قزوین شرکت کرده بود موفق به کسب ۱۰ مدال رنگارنگ از این مسابقات شد. امیر مقدمی در ۴۰۰ متر مدال طلا کسب کرد و علی قاسم بابایی در ۱۰۰ متر دیگر مدال طلای این قم را در این مسابقات به دست آورد.

۲ نقره ای تیم قم در این مسابقات پوریا حسنی در ۴۰۰ متر . علیرضا اسحاقی در پرتاب نیزه بودند و قم در ۱۰۰ متر توسط علی ئیلاد ، در ۱۱۰ متر با مانع توسط مرتضی محمودیه ، در پرش طول توسط امیرحسین حضرتی ، در پرتاب وزنه توسط محمد معین قربانی ، در پرتاب وزنه توسط محمد عابدینی و در ۱۱۰ متر با مانع توسط متین بهرام بیگی صاحب مدال برنز شد.

در بخش دختران نیز تیم استان قم صاحب ۶ مدال شد به طوری که لیلا خدری در ۴۰۰ متر به مدال نقره رسید ، ریحانه جعفری در پرتاب نیزه دوم شد و زینب کریم پور در پرتاب دیسک عنوان نایب قهرمانی را به دست آورد.

کسب ۳ مدال برنز پایان بخش کار تیم دختران دو و میدانی نونهالان و پیشتازان قم بود و مبینا چراغی در ۱۰۰ متر سرعت ، زهرا صفایی در ۱۰۰ متر با مانع و فاطمه سادات حسیتی در پرتاب وزنه به مقام سوم دست پیدا کردند.

ادامه مطلب

دو و میدانی

مرحله اول لیگ دو و میدانی امید/ طلا برای رضایی و نقره برای سلامتیان

یک مدال طلا و یک مدال نقره حاصل کار دو و میدانی کاران قمی در مرحله اول لیگ دو و میدانی امید بود. هر دو نماینده قم در این رقابت ها مدال گرفتند و 2 نماینده دیگر استان هم به دلیل مصدومیت در این رقابت ها غیبت داشتند.

به گزارش قم اسپورت، دو و میدانی در قم هر روز مقتدرتر از قبل می شود و اگر بخواهیم موفق ترین رشته ورزشی در قم را از نظر جایگاه در سطح کشور در نظر بگیریم دو و میدانی یک گزینه جدی است. مرحله اول لیگ دو و میدانی امیدهای کشور شاما رده‌های سنی نوجوانان و جوانان روز یکشنبه در تهران به کار خود پایان داد و هر ۲ دو و میدانی کار قمی حاضر در این مسابقات روی سکو رفتند.

این مسابقات در مجموعه آفتاب انقلاب تهران برگزار شد و مهدی رضایی دو و میدانی کار جوان قمی در دو ۲۰۰ متر روی پیست رفت و موفق شد با زمان ۲۱ ثانیه و ۹۷ صدم ثانیه بالاتر از نمایندگان استان‌های کردستان و خراسان رضوی مدال طلای این ماده را از آن خود کند.

مهدی رضایی توانسته سهمیه المپیک نوجوانان در آرژانتین را برای دو و میدانی ایران کسب کند و یک استعداد فوق العاده و بالقوه برای دو و میدانی ایران به حساب می آید.

دومین ورزشکار قمی حاضر در لیگ امید، علی سلامتیان دو و میدانی کار سرعتی و آینده دار قم بود که در ماده ۱۱۰ متر با مانع با زمان ۱۴ ثانیه و ۴۷ صدم ثانیه و با فاصله ۴ صدم ثانیه نسبت به دو و میدانی کار جزیره کیش، صاحب مقام دوم و مدال نقره شد.

محمد باقر محمدی و علی قاسم بابایی، دیگر دو و میدانی کاران قمی هستند که می‌توانند در لیگ امید مسابقه دهند اما به دلیل آسیب دیدگی، حضور در مرحله اول لیگ را از دست دادند و تیم استان قم را همراهی نکردند.

استان قم در رشته دو و میدانی در سطح کشور یکی از استان‌های سرآمد است و دو و میدانی کاران استان قم از ابتدای امسال در همه رده‌های سنی قهرمانی کشور در بخش پسران صاحب عنوان نخست شده‌اند. رضا ملک پور دو و میدانی کار قمی نیز امسال در بازی های آسیایی جاکارتا روی پیست رفت.

ادامه مطلب

مطالب ویژه