با ما همراه باشید

تنیس

درد دل‌های مقتدا خاتمی و تنیس : استان‌های دیگر به تنیسورهای جوان قم غبطه می‌خورند اما…

 مربی سازنده تنیس قم با انتقاد از نحوه حمایت از تنیسورهای برجسته قم گفت: استان‌های دیگر به تنیسورهای جوان قم غبطه می‌خورند اما ستاره‌های امروز ما در بعد ملی متوقف شده‌اند.

به گزارش قم اسپورت ؛ سید مقتدا خاتمی اظهار داشت: تنیس قم امروز در سطح کشور از نظر استعدادیابی و ظرفیت فنی یک الگو محسوب می‌شود و رنکینگ هر رده سنی از تنیسورهای ایران را که ببینید پسران تنیسور قم در آن رنکینگ حضور دارند اما حمایتی که از مسئولان انتظار داریم وجود ندارد در حالی که در هیچ رشته ورزشی دیگر به استثنای دو و میدانی این را نمی‌بینیم که ورزشکاران قمی در همه رده‌ها در جمع بهترین‌های رنکینگ ملی باشند.

وی افزود: تنیسورهای قمی در هر مسابقه‌ای که شرکت می‌کنند در جمع برترین‌ها قرار دارند اما برای استان‌های دیگر قابل باور نیست که این تنیسورهای خوش آتیه تحت چه شرایطی تمرین می‌کنند، از چه امکاناتی استفاده می‌کنند و چطور خود را برای مسابقه مهیا می‌سازند.

مربی سازنده تنیس قم گفت: استان‌های دیگر به تنیسورهای جوان قم غبطه می‌خورند و حاضرند هزینه‌های میلیونی برای در اختیار داشتن مقطعی آن‌ها انجام دهند به طوری که ما از استان‌های مختلف برای حضور این تنیسورها در تیم‌های آن استان‌ها در لیگ پیشنهاد دریافت می‌کنیم و یا برای آموزش و تمرین با تنیسورهای استان‌های دیگر از آن استان‌ها با ما تماس می‌گیرند و این ارزش فنی تنیسورهای قمی را نشان می‌دهد.

خاتمی بیان داشت: امروز هم در رده بزرگسالان و رده زیر ۱۸ سال و هم در رده زیر ۱۶ و زیر ۱۴ سال در جمع بهترین تنیسورهای ایران نماینده داریم و نسل بعدی آن‌ها نیز شامل بازیکنان با استعدادی است و این به معنای ادامه سازندگی در تنیس قم است اما با درک مسائل و مشکلات مالی و اقتصادی موجود، تقاضای من از مدیر کل ورزش و جوانان استان قم این است که برای حمایت از این سرمایه‌ها کمک بیشتری انجام دهند.

وی عنوان کرد: زمانی که از تنیس حرف می‌زنیم از رشته‌ای صحبت می‌کنیم که اگر یک بازیکن از این رشته به جمع ۱۰۰ تنیسور برتر دنیا برسد به اندازه بودجه ۲ باشگاه استقلال و پرسپولیس برای ورزش کشور درآمد زایی می‌کند بنا بر این سرمایه گذاری در تنیس هزینه نیست از سوی دیگر ما نباید تنیس را با رشته‌های پرمدال مقایسه کنیم و چون تنیس ما هنوز مدال آور نیست آن را رها کنیم و فقط نگاهمان به سمت رشته‌های مدال آور باشد.

مربی سازنده تنیس قم تصریح کرد: امروز جوانان تنیسور قم در سطح خود بهترین هستند و در آینده نیز تیم ملی را قبضه خواهند کرد اما پیشرفت تنیس ایران در گرو میدان دیدن و مسابقه دادن در مسابقات خارجی معتبر و سطح بالاست و حضور در این مسابقات نیاز به منابع مالی یا اسپانسر دارد که متاسفانه در قم هیچ کدام را نداریم در حالی که رقبای ما در سایر استان‌ها شروع به حضور در کمپ‌ها و مسابقات خارجی کرده‌اند.

خاتمی افزود: قم از نظر فنی و استعدادیابی یکی از بهترین استان‌های کشور و از نظر بنیه مالی یکی از ضعیف‌ترین استان‌های کشور در رشته تنیس است و به همین دلیل ستاره‌های امروز ما در بعد ملی متوقف شده‌اند و بر خلاف تنیسورهایی که شاید سطح آن‌ها پایین‌تر از قمی‌ها باشد، امکان حضور در مسابقات بین المللی را پیدا نمی‌کنند و دست ما برای حمایت از آن‌ها بسته شده است

تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

مطالب ویژه