با ما همراه باشید

ورزش بانوان

با کسب ۳۳ مدال قم قهرمان ووشوی لوهان چوآن بانوان کشور شد

رقابت‌های ووشوی قهرمانی کشور در بخش بانوان و در سبک لو هان چوآن  در قم به پایان رسید و نفرات برتر این مسابقات در دو بخش ساندا و تالو مشخص شدند که در نهایت جام قهرمانی از قم خارج نشد.

به گزارش قم اسپورت؛ در این رقابت‌ها که در سالن شهید رضاییان قم برگزار شد دختران ووشوکاران قم در ساندا و تالو درخشیدند و صاحب ۳۳ مدال شدند که این مدال‌ها شامل ۸ طلا، ۱۳ مدال نقره و ۱۲ برنز بود و در رده‌های سنی مختلف به دست آمد.

در این مسابقات که ۳۸۰ ورزشکار در آن حضور داشتند در بخش تالو در رده سنی نوجوانان ساحل ارجمندیان در فرم تایچی طلا و در تایچی جین نقره گرفت و مائده جلالی در فرم چانگ چوآن نقره و در فرم جین شو نقره کسب کرد.

در رده سنی جوانان فاطمه سیرجانی هم در فرم گوئن شو و هم در فرم دائو شو طلا گرفت و زهرا سادات رضوانی در فرم تایچی صاحب نقره و در فرم تایچی جین صاحب طلا شد و زهرا صادقی در نان چوآن مدال برنز را کسب کرد.

در مسابقات تالوی بزرگسالان، معصومه شفاهی در فرم چانگ چوان طلا و در چیانگ چوان نقره گرفت و نتیجه کار فاطمه فلاح، مینو حاصلی و زهرا سادات نیز در این مسابقات کسب یک مدال نقره بود.

اما در مسابقات بخش مبارزه موسوم به ساندا، نجلا حسینی، سمیه اسماعیل زاده و زینب عباسی ۳ مبارز طلایی ووشوی قم در این پیکارها بودند و فاطمه سادات موسوی، زهرا عباسی، مهسا جلیلی، ماهگل محمودی و نرگس صفری به مدال نقره رسیدند.

هستی یوسفی، زهرا سادات، هانیه یوسفی تبار، یلدا صمدی، ریحانه سلیمان پور، سمانه ابوالحسنی، مرضیه اسماعیل زاده، سحر زارعی سینا، نجمه رضایی، سمیرا کلهر پور و زهرا رضایی نیز در این مسابقات در ساندا، کار خود را با مدال برنز به پایان بردند.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

والیبال

ناکامی والیبال بانوان قم در مسابقات کشوری؛ 5 بازی و 4 شکست

قم اسپورت – رقابت‌های والیبال بانوان قهرمانی باشگاه‌های کشور در یزد در حالی برگزار شد که تیمی از قم با نام افق در این رقابت‌ها شرکت کرد اما نتایج ضعیف این تیم نشان داد وضعیت والیبال قم در بخش قهرمانی دارای شرایط مطلوبی نیست.

به نقل از تسنیم، در شرایطی که هیئت والیبال استان قم به دلیل بی‌ثباتی در فدراسیون والیبال از یک‌سو و پاره‌ای مشکلات درون استانی از سوی دیگر ماه‌ها است که بدون رئیس و بدون برگزاری مجمع انتخابات و به شیوه سرپرستی اداره می‌شود والیبال بانوان نیز از وضعیت هیئت والیبال قم تأثیر می‌پذیرد.

تیم والیبال افق قم که به مسابقات قهرمانی باشگاه‌های کشور در بخش بانوان اعزام‌شده بود در این رقابت‌ها در گروه ۶ تیمی خود صاحب ۴ امتیاز شد که این ۴ امتیاز حاصل یک پیروزی و نیز به دست آوردن ۲ ست در دیدار آخر این تیم بود.

بانوان افق در این رقابت‌ها در ۵ مسابقه خود ۴ بار شکست خوردند و با کسب یک پیروزی به کار خود در مرحله گروهی پایان دادند و حذف شدند. نتیجه بانوان والیبالیست قم آبرومندانه نبود و نشان داد والیبال بانوان قم از موج عظیم علاقه‌مندی دختران قمی به رشته والیبال نتوانسته به نحو احسن استفاده کند.

درحالی‌که سال‌ها است که قشر قابل‌توجهی از آمار ورزشکاران سازمان‌یافته والیبال در قم را دختران تشکیل می‌دهند والیبال قم در عرصه قهرمانی حرفی برای گفتن ندارد و در مسابقات قهرمانی کشور نیز چند بازیکن غیربومی در تیم به کار گرفته شدند و سایر نفرات نیز به‌اندازه کافی کارآمد نبوده‌اند به‌طوری‌که حضور ۲ مربی به‌عنوان بازیکن در این مسابقات از عجایب حضور بانوان افق در این رقابت‌ها بود.

این که دو مربی با سن بالا در این مسابقات به عنوان بازیکن به میدان بروند اگر به معنای ناکامی در سازندگی بازیکنان جوان و کارآمد در والیبال این استان باشد نشانگر تلف کردن وقت در همه این سال ها است.

والیبال بانوان قم در سال‌های گذشته و در دوران ریاست ابوالفضل احمدی بر هیئت والیبال استان قم به‌طور منظم در مسابقات رده‌های سنی پایه کشور شرکت می‌کرد و انتظار می‌رفت نتیجه این حضور چندساله، نشانه‌هایی از پیشرفت در رقابت‌های بزرگسالان کشور باشد اما در عمل چنین، رخ نداد.

فعالیت‌های والیبال بانوان در قم در دهه ۹۰ به حضور در مسابقات رده‌های سنی پایه کشور به‌صورت مقطعی خلاصه‌شده است و کارشناسان اداره ورزش و جوانان قم باید به دنبال یافتن علل تبدیل نشدن نیروی انسانی بالقوه والیبال دختران قم به نیروی بالفعل و بازدهی مطلوب باشند.

ادامه مطلب

کاراته

ویدئو اجرای کاتا توسط هدیه سادات موسوی تنها مدال آور کاتای دختران قم

برای اولین بار در تاریخ کاراته استان قم در سطح کشور هدیه سادات موسوی دختر کاتاروی قمی موفق شد در مسابقات کاتای سطح اول دختران جوان کشور صاحب مدال شود در حالی که کسب چنین مدالی در پیشینه کاراته استان قم بی‌سابقه بوده است.

و

دئ

ادامه مطلب

کاراته

تاریخ سازی هدیه سادات موسوی/ اولین مدال کاتای دختران قم

برای اولین بار در تاریخ کاراته استان قم در سطح کشور یک دختر کاتاروی قمی موفق شد در مسابقات کاتای سطح اول دختران جوان کشور صاحب مدال شود در حالی که کسب چنین مدالی در پیشینه کاراته استان قم بی‌سابقه بوده است.

به گزارش قم اسپورت ؛ هدیه  سادات موسوی روز یکشنبه 18 شهریور در مرحله دوم لیگ کاراته وان در اردبیل که با حضور برترین‌های کاراته ایران در ۲ رده سنی نوجوانان و جوانان و در ۲ بخش کومیته و کاتا برگزار شد موفق شد مدال برنز کاتای جوانان را کسب کند.

هدیه سادات موسوی محصول باشگاه کاراته ایثار قم و آرزو شریفی مربی فعال کاراته قم در بخش کاتا است و این باشگاه در سال‌های اخیر با وجود همه تنگناها در لیگ‌های کاراته پایه کشور حضور داشته و تنها باشگاه کاراته قم است که در لیگ‌های پایه از قم شرکت کرده است.

مدال برنز هدیه سادات موسوی حاصل سرمایه گذاری چند ساله بر روی این کاتارو و سایر کاراته کاهای قمی در بخش دختران است اما این برای هدیه موسوی، ابتدای راه است و او اهداف بزرگی در سر دارد و مجموعه کاراته و ورزش استان قم برای موفقیت او در آینده باید دست به دست هم دهند.

استان قم در سال‌های اخیر در بخش کاتا در قسمت پسران رشد قابل توجهی داشته است و کاتای پسران قم با محوریت باشگاه‌های شهید زین الدین و کارن کار خود را پیش برده و به تیم ملی بازیکن داده است و باعث خشنودی است که بارقه‌های امید به موفقیت امروز در کاتای دختران قم نیز به چشم می‌خورد.

ادامه مطلب
تبلیغات

مطالب ویژه