با ما همراه باشید

فوتسال

شکست سنگین سوهان محمد سیما در ساری ؛ بدشانسی ، تیرک و سایر قضایا

شکست سنگین تیم فوتسال سوهان محمد سیما در ساری نشان داد نماینده فوتسال قم راه طولانی برای مدعی شدن در لیگ برتر فوتسال دارد گرچه به نظر می رسد فوتسالیست های قم در ساری به معنای واقعای”بد” آورده اند.

به گزارش قم اسپورت، هفته نهم لیگ برتر فوتسال در حالی برگزار شد که شکست روز جمعه تیم فوتسال سوهان محمد سیما در ساری، شگفت انگیز ترین نتیجه این هفته بود.

شاگردان حسین صبوری در ساری ۷ بر یک برابر شهروند ساری مغلوب شدند و این، سنگین‌ترین باخت تیم‌های قمی در ساری در تاریخ رقابت‌های لیگ برتر فوتسال ایران بود و نشان داد نماینده فوتسال قم راه طولانی برای مدعی شدن دارد.

تیم سوهان محمد سیما که در مقطعی از فصل تا رده دوم جدول لیگ برتر هم صعود کرده بود اکنون با این شکست به رده ششم جدول سقوط کرد و با صدر جدول ۷ امتیاز فاصله دارد. نماینده فوتسال قم از ۹ بازی خود ۱۵ امتیاز کسب کرده که این عدد، میانگین امتیاز ۱.۶ را برای هر بازی نشان می‌دهد به طوری که سوهان محمد سیما ۶۰ درصد امتیازات ممکن را به دست آورده است.

گرچه محمد دهقان سنگربان کلیدی تیم سوهان محمد سیما در بازی با شهروند در ساری غیبت داشت اما نبود دهقان دلیل خوبی برای این شکست سنگین نیست چرا که مسعود ایازی دروازه بان دوم سوهان محمد سیما نیز دروازه بانی باتجربه و باکیفیت است.

قمی ها در ساری صرف نظر از این که باید عملکرد بهتری ارائه می کردند یک تیم کاملا بدشانس بودند. نگاهی به جریان بازی نشان می دهد شهروند لزوما تیم بهتری نسبت به سوهان محمد سیما نبوده است. شاید باور این که یک تیم فقط با بداقبالی با این اختلاف شکست می خورد سخت باشد اما واقعیت این است که این نتیجه ، نه فاصله واقعی دو تیم است و نه نتیجه ای منصفانه.

در روزی که ابر و باد و مه و خورشی و فلک دست به دست هم دادند تا شهروند ساری با نتیجه قاطعی برنده باشد ، موقعیت های شهروند به گل تبدیل می شد و در سوی مقابل ، قمی ها هر اندازه موقعیت سازی می کردند کار به نتیجه نمی رسید.

تیرک دروازه اما اما دشمن و مانع بزرگی برای سوهان محمد سیما بود که یک تنه بارها و بارها میزبان را نجات داد. شاید برای بازیکنان شهروند نیز قابل باور نباشد که آن ها توانسته اند سوهان محمد سیما را با این اختلاف شکست دهند. در کنار همه این بداقبالی ها ، البته حسین صبوری باید دلایل فنی این شکست را بررسی کند و این باخت را به تنهایی به بدشانسی های گریبانگیر، نسبت ندهد.

آن ها راه طولانی تا پایان فصل در پیش دارند و باید آن قدر خوب باشند که حتی بداقبالی ها هم نتواند سد محکمی در برابر آن ها باشد. نماینده فوتسال استان قم از نظر نیروی انسانی، عیار قرار گرفتن در بین تیم‌های برتر جدول و نه لزوماً ۲ تیم بالای جدول را دارد اما آن‌ها برای این که شخصیت خود را به عنوان یک تیم قدرتمند حفظ کنند نباید اجازه دهند شکست سنگین در ساری بار دیگر تکرار شود.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فوتسال

مس سونگون ۳ سوهان محمد سیمای قم ۳ ؛ کامبک قهرمانانه اما تلخ در تبریز

قم اسپورت – با تساوی در تبریز، پرونده حضور تیم فوتسال سوهان محمد سیمای قم در لیگ برتر فوتسال ایران در سال ۹۷ بسته شد و تیم محبوب سرخ پوش قمی با نمره قبولی به کار خود در این رقابت ها پایان داد.

پس از این که در دیدار رفت مرحله نیمه نهایی لیگ برتر فوتسال در سالن شهید حیدریان قم، سوهان محمد سیما ۴ بر ۳ برابر مس سونگون تسلیم شد در بازی برگشت امروز پنج شنبه ۲ اسفند در سالن پورشریفی تبریز برابر مس سونگون به میدان رفت و با ارائه عملکردی فوق العاده و در روزی پرحاشیه برابر این تیم به تساوی ۳ بر ۳ رسید.

این به معنای نقطه پایان فصل برای سوهان محمد سیما است. پس از شکست سه بر صفر در نیمه نخست، نماینده قم در نیمه دوم به بازی برگشت. فقط یک گل دیگر کافی بود که همه چیز به تساوی کشیده شود اما کامبک برای شیرین کام کردن مردم قم یک گل کم آورد.

در این بازی شاگردان حسین صبوری در شرایطی که به نظر می رسید پس از دریافت ۳ گل در نیمه اول، در نیمه دوم وضعیت بدتری هم داشته باشند عملکردی غیر منتظره ارائه کردند و ۳ گل به ثمر رساندند. این تساوی چیزی از برد کم ندارد. در جدال توپ جنگی و تیروکمان، بچه های قم ایستادگی کردند و سربلند به کار خود در این فصل پایان دادند.

حاشیه در تبریز

حواشی این بازی هم کم نبود. در سالن پورشریفی تبریز در حالی که بر خلاف سالن شهید حیدریان قم در بازی رفت، خبری از سکوهای لبریز از تماشاگر نبود اما  توهین به بازیکنان و سرپرست نماینده قم در طول بازی، بخشی از صحنه های ناخوشایند این بازی بود.

منابع آگاه می گویند تنش ها به فحاشی به باازیکنان قمی ختم نشده و با حمله گروهی منتسب به عوامل و هوداران به مس به رختکن قمی ها ادامه یافت. البته در بازی رفت در قم نیز گروهی از تماشاگران قمی در جریان بازی علیه دو تن از بازیکنان مس سونگون شعارهای نه چندان جالبی داده بودند. سندرمی که در فوتسال ایران جاری و ساری است.

تصاویری منتشر شده از خارج از سالن پورشریفی نشان می دهد تیم سوهان محمد سیما با اسکورت نیروی انتظامی از سالن محل مسابقه خارج شده است در حالی که حاشیه سازی برای تیمی که در نهایت جواز صعود را هم به دست نیاورده عجیب است. ممکن است مس سونگون در مورد این رفتار توجیهاتی داشته باشد اما در صورتی که کامبک سوهان محمد سیما به مذاق تماشاگران این تیم خوش نیامده، عوامل و هواداران این تیم بابت ناتوانی در خویشتن داری باید شرمسار باشند.

رفتار مسی ها در تبریز ممکن است نوعی انتقام جویی نسبت به دیدار رفت باشد. در دیدار رفت درگیری روی سکوها، کنار نیمکت و جر و بحث بی دلیل و تنش زا با کادر تیم مس سونگون پس از پایان بازی بذر اتفاقات امروز را کاشت. این فوتسال ایران است. به جنبه های فنی آن می بالیم و بابت سطح اخلاقیات در آن عمیقا سرافکنده ایم.

ادامه مطلب

فوتسال

سوهان محمد سیما 3 مس سونگون 4 / سر این تیم بالاست

قم اسپورت –  شکست خانگی تیم فوتسال سوهان محمد سیمای قم در دیدار رفت نیمه نهایی لیگ برتر فوتسال سبب شد کار صعود نماینده قم به فینال بسیار دشوار شود و مس سونگون با این پیروزی بزرگ در قم خود را از حالا در فینال ببیند.

سوهان محمد سیمای قم و مس سونگون در دیدار رفت خود عصر امروز در سالن شهید حیدریان قم با هم دیدار کردند که مس سونگون در این بازی پرحاشیه ۴ بر ۳ به پیروزی رسید و اکنون با خیالی آسوده در انتظار تمام کردن کار در تبریز است.

در این مسابقه که تماشاگران قمی از آن استقبال پرشور و ویژه‌ای داشتند سوهان محمد سیما با وجود تلاشی فراوان و قابل تقدیر در برابر نمایش باکیفیت مس سونگون در کسب نتیجه ناموفق بود اما تشویق این تیم پس از بازی از سوی تماشاگران قمی نشان می‌دهد هواداران از عملکرد نماینده فوتسال قم راضی هستند.

سوهان محمد سیما همانند مس فرصت های پرشماری را برای گلزنی به دست آورد اما در ضربات نهایی گاهی بد اقبال و گاهی بی دقت بود. با وجود تفاوت دارایی های دو تیم از نظر بازیکن، بازیکنان غیرتمند سوهان محمد سیما با تمام وجود جنگیدند و جذاب ترین صحنه بازی در پایان مسابقه رقم خورد که تیم سوهان محمد سیما از سوی تماشاگرانش تشویق شد.

محمد حسین کوهستانی در نیمه اول و هاشم فرج زاده و روح الله ایثاری در نیمه دوم گلزنان تیم سوهان محمد سیمای قم بودند و برای تیم مس سونگون نیز فرهاد فخیم، سعید تقی زاده، مرتضی عزتی و ابوالقاسم عروجی گلزنی کردند. نکته جالب این است که ۲ گل از ۴ گل مسی‌ها توسط تقی زاده و عروجی، ۲ بازیکن قمی این تیم به ثمر رسید.

پرچم بزرگ هواداران تیم سوهان محمد سیما در جریان دیدار برابر مس سونگون

در حاشیه این بازی، تماشاگران منتسب به تیم مس سونگون در مقطعی از جریان مسابقه با برخی از هواداران تیم سوهان محمد سیما درگیر شدند. همچنین درگیری‌هایی در خلال و انتهای بازی بین عوامل دو تیم ایجاد شد که آرامش را از این بازی دیدنی و باکیفیت از نظر فنی، گرفت.

تیم مس سونگون در این بازی در هر دو نیمه پر خطا ظاهر شد گل سوم تیم سوهان محمد سیما در پی ضربه‌ای روی نقطه پنالتی دوم به دست آمد. در صحنه‌ای جنجالی که با اعتراض شدید مس همراه بود محمد دهقان سنگربان سوهان محمد سیما در بیرون محوطه جریمه با دست توپ را لمس کرد و تشخیص داور، تنها یک کارت زرد برای دهقان بود.

سنگربان قمی‌ها با وجود این که روی گل دوم مس سونگون مقصر بود اما بارها دروازه سوهان محمد سیما را از گشوده شدن نجات داد و چهره‌ای شاخص در این بازی برای قمی‌ها بود. در ترکیب مس سونگون بازیکنان قمی این تیم به ویژه ابوالقاسم عروجی و همچنین علیرضا صمیمی دروازه بان مس نمایش قابل توجهی داشتند.

ادامه مطلب

فوتسال

ویدئو: نظرات حسین صبوری پس از دیدار سوهان محمد سیما و مس سونگون

قم اسپورت – حسین صبوری سرمربی تیم فوتسال سوهان محمد سیما پس از شکست تیمش برابر مس سونگون در دیدار رفت نیمه نهایی لیگ برتر فوتسال در گفتگوی اختصاصی با دوربین قم اسپورت درباره این بازی صحبت کرد. نظرات حسین صبوری پس از دیدار سوهان محمد سیما و مس سونگون / حامد اسماعیلی و محسن امینی

ادامه مطلب
تبلیغات

مطالب ویژه