با ما همراه باشید

فوتسال

شکست سنگین سوهان محمد سیما در ساری ؛ بدشانسی ، تیرک و سایر قضایا

شکست سنگین تیم فوتسال سوهان محمد سیما در ساری نشان داد نماینده فوتسال قم راه طولانی برای مدعی شدن در لیگ برتر فوتسال دارد گرچه به نظر می رسد فوتسالیست های قم در ساری به معنای واقعای”بد” آورده اند.

به گزارش قم اسپورت، هفته نهم لیگ برتر فوتسال در حالی برگزار شد که شکست روز جمعه تیم فوتسال سوهان محمد سیما در ساری، شگفت انگیز ترین نتیجه این هفته بود.

شاگردان حسین صبوری در ساری ۷ بر یک برابر شهروند ساری مغلوب شدند و این، سنگین‌ترین باخت تیم‌های قمی در ساری در تاریخ رقابت‌های لیگ برتر فوتسال ایران بود و نشان داد نماینده فوتسال قم راه طولانی برای مدعی شدن دارد.

تیم سوهان محمد سیما که در مقطعی از فصل تا رده دوم جدول لیگ برتر هم صعود کرده بود اکنون با این شکست به رده ششم جدول سقوط کرد و با صدر جدول ۷ امتیاز فاصله دارد. نماینده فوتسال قم از ۹ بازی خود ۱۵ امتیاز کسب کرده که این عدد، میانگین امتیاز ۱.۶ را برای هر بازی نشان می‌دهد به طوری که سوهان محمد سیما ۶۰ درصد امتیازات ممکن را به دست آورده است.

گرچه محمد دهقان سنگربان کلیدی تیم سوهان محمد سیما در بازی با شهروند در ساری غیبت داشت اما نبود دهقان دلیل خوبی برای این شکست سنگین نیست چرا که مسعود ایازی دروازه بان دوم سوهان محمد سیما نیز دروازه بانی باتجربه و باکیفیت است.

قمی ها در ساری صرف نظر از این که باید عملکرد بهتری ارائه می کردند یک تیم کاملا بدشانس بودند. نگاهی به جریان بازی نشان می دهد شهروند لزوما تیم بهتری نسبت به سوهان محمد سیما نبوده است. شاید باور این که یک تیم فقط با بداقبالی با این اختلاف شکست می خورد سخت باشد اما واقعیت این است که این نتیجه ، نه فاصله واقعی دو تیم است و نه نتیجه ای منصفانه.

در روزی که ابر و باد و مه و خورشی و فلک دست به دست هم دادند تا شهروند ساری با نتیجه قاطعی برنده باشد ، موقعیت های شهروند به گل تبدیل می شد و در سوی مقابل ، قمی ها هر اندازه موقعیت سازی می کردند کار به نتیجه نمی رسید.

تیرک دروازه اما اما دشمن و مانع بزرگی برای سوهان محمد سیما بود که یک تنه بارها و بارها میزبان را نجات داد. شاید برای بازیکنان شهروند نیز قابل باور نباشد که آن ها توانسته اند سوهان محمد سیما را با این اختلاف شکست دهند. در کنار همه این بداقبالی ها ، البته حسین صبوری باید دلایل فنی این شکست را بررسی کند و این باخت را به تنهایی به بدشانسی های گریبانگیر، نسبت ندهد.

آن ها راه طولانی تا پایان فصل در پیش دارند و باید آن قدر خوب باشند که حتی بداقبالی ها هم نتواند سد محکمی در برابر آن ها باشد. نماینده فوتسال استان قم از نظر نیروی انسانی، عیار قرار گرفتن در بین تیم‌های برتر جدول و نه لزوماً ۲ تیم بالای جدول را دارد اما آن‌ها برای این که شخصیت خود را به عنوان یک تیم قدرتمند حفظ کنند نباید اجازه دهند شکست سنگین در ساری بار دیگر تکرار شود.

تبلیغات

مطالب ویژه