با ما همراه باشید

فوتسال

شکست سنگین سوهان محمد سیما در ساری ؛ بدشانسی ، تیرک و سایر قضایا

شکست سنگین تیم فوتسال سوهان محمد سیما در ساری نشان داد نماینده فوتسال قم راه طولانی برای مدعی شدن در لیگ برتر فوتسال دارد گرچه به نظر می رسد فوتسالیست های قم در ساری به معنای واقعای”بد” آورده اند.

به گزارش قم اسپورت، هفته نهم لیگ برتر فوتسال در حالی برگزار شد که شکست روز جمعه تیم فوتسال سوهان محمد سیما در ساری، شگفت انگیز ترین نتیجه این هفته بود.

شاگردان حسین صبوری در ساری ۷ بر یک برابر شهروند ساری مغلوب شدند و این، سنگین‌ترین باخت تیم‌های قمی در ساری در تاریخ رقابت‌های لیگ برتر فوتسال ایران بود و نشان داد نماینده فوتسال قم راه طولانی برای مدعی شدن دارد.

تیم سوهان محمد سیما که در مقطعی از فصل تا رده دوم جدول لیگ برتر هم صعود کرده بود اکنون با این شکست به رده ششم جدول سقوط کرد و با صدر جدول ۷ امتیاز فاصله دارد. نماینده فوتسال قم از ۹ بازی خود ۱۵ امتیاز کسب کرده که این عدد، میانگین امتیاز ۱.۶ را برای هر بازی نشان می‌دهد به طوری که سوهان محمد سیما ۶۰ درصد امتیازات ممکن را به دست آورده است.

گرچه محمد دهقان سنگربان کلیدی تیم سوهان محمد سیما در بازی با شهروند در ساری غیبت داشت اما نبود دهقان دلیل خوبی برای این شکست سنگین نیست چرا که مسعود ایازی دروازه بان دوم سوهان محمد سیما نیز دروازه بانی باتجربه و باکیفیت است.

قمی ها در ساری صرف نظر از این که باید عملکرد بهتری ارائه می کردند یک تیم کاملا بدشانس بودند. نگاهی به جریان بازی نشان می دهد شهروند لزوما تیم بهتری نسبت به سوهان محمد سیما نبوده است. شاید باور این که یک تیم فقط با بداقبالی با این اختلاف شکست می خورد سخت باشد اما واقعیت این است که این نتیجه ، نه فاصله واقعی دو تیم است و نه نتیجه ای منصفانه.

در روزی که ابر و باد و مه و خورشی و فلک دست به دست هم دادند تا شهروند ساری با نتیجه قاطعی برنده باشد ، موقعیت های شهروند به گل تبدیل می شد و در سوی مقابل ، قمی ها هر اندازه موقعیت سازی می کردند کار به نتیجه نمی رسید.

تیرک دروازه اما اما دشمن و مانع بزرگی برای سوهان محمد سیما بود که یک تنه بارها و بارها میزبان را نجات داد. شاید برای بازیکنان شهروند نیز قابل باور نباشد که آن ها توانسته اند سوهان محمد سیما را با این اختلاف شکست دهند. در کنار همه این بداقبالی ها ، البته حسین صبوری باید دلایل فنی این شکست را بررسی کند و این باخت را به تنهایی به بدشانسی های گریبانگیر، نسبت ندهد.

آن ها راه طولانی تا پایان فصل در پیش دارند و باید آن قدر خوب باشند که حتی بداقبالی ها هم نتواند سد محکمی در برابر آن ها باشد. نماینده فوتسال استان قم از نظر نیروی انسانی، عیار قرار گرفتن در بین تیم‌های برتر جدول و نه لزوماً ۲ تیم بالای جدول را دارد اما آن‌ها برای این که شخصیت خود را به عنوان یک تیم قدرتمند حفظ کنند نباید اجازه دهند شکست سنگین در ساری بار دیگر تکرار شود.

فوتسال

معمایی که باید حل شود/ دریافت 21 گل در 3 بازی سوهان محمد سیما

جعفر عابدی:  7گل مقابل مس سونگون ‏ ، 7گل مقابل شهروند ساری ، 7گل مقابل حفاری اهواز و اکنون تیمی که به 7تایی مشهور شده. این نتایج عجیب به نظر می رسد و تبدیل به معمایی شده است که باید موشکافی و بررسی شود.

البته ما در سالهای گذشته ودر زمان مربیگری علی رعدی شاهد چنین نتایجی بودیم که بعضی مواقع از تعداد انگشتان دست هم بیشتر بوده منتها با این تفاوت که ما در آن سال ها تیم با کیفیتی نداشتیم و انتظاری هم جز این نمیرفت.

در شرایط فعلی تیم سوهان محمد سیما که از بازیکنان با کیفیتی بهره می برد چنین شکست های تحقیر آمیزی قابل اغماض نیست. اما اشکال کار کجاست؟

از مس 7 گل دریافت کردیم و با این ایده خود را تسکین دادیم که از قهرمان 7 گل دریافت کردیم. برابر شهروند ساری شکست سنگینی متحمل شدیم و آن را به جو وحشتناک سالن ساری و بداقبالی ربط دادیم اما  این که از حفاری اهواز هم  7گل دریافت کنی قابل تامل وبحث برانگیز است.

مشکل سوهان محمد سیما چیست؟ آیا بازیکنان کم کاری می کنند؟ این نگرش بعید بنظر می رسد زیرا بازیکن آبروی خودش را بیش از همه دوست دارد. آیا تیم به لحاظ تاکتیکی مشکل دارد؟ آیا بازیکنان انگیزه وروحیه جنگندگی را به خاطر مشکلات مالی از دست داده اند؟

در این باره سوالات متعددی می تواند مطرح شود و من بعنوان مدیر رسانه ای تیم سوهان محمد سیما این چند خط را نوشتم تا دوستان در عرصه رسانه راحت تر به این موضوع بپردازند.

ادامه مطلب

فوتسال

حفاری 7 سوهان محمد سیما 2 / سقوط به رده هفتم جدول

 ثبت سومین شکست در کارنامه تیم سوهان محمد سیما سبب شد این تیم تا رده هفتم جدول رده بندی لیگ برتر فوتسال سقوط کند.

به گزارش قم اسپورت، در شرایطی که پیش از برگزاری دیدارهای هفته یازدهم لیگ برتر فوتسال نیز مشخص بود که تیم سوهان محمد سیما کاری دشوار در اهواز پیش رو دارد با این حال علاقمندان به فوتسال در قم امیدوار بودند خلاقیت‌های فردی بازیکنان تیم سوهان محمد سیما در نبرد اهواز به کمک این تیم بیاید اما در میدان، چنین نشد.

تیم سوهان محمد سیمای قم در یکی از بازی‌های مهم هفته یازدهم لیگ فوتسال برابر حفاری خوزستان ۷ بر ۲ بازنده شد و این شکست، سومین باخت شاگردان حسین صبوری در این فصل بود به طوری که هر ۳ شکست تیم سوهان محمد سیما با اختلاف گل بالایی رقم خورده که نشان از اختلاف توانمندی‌ها با تیم‌های مدعی دارد.

در روزی که بازیکن حریف و البته روح الله ایثاری گلزنان تیم سوهان محمد سیمای قم بودند نماینده قم در اهواز زمین‌گیر شد و به نظر می‌رسد تمرکز بر روی تاکتیک‌های دفاعی در بازی‌های حساس و سنگین برابر تیم‌های بالای جدولی یکی از موارد مهمی است که باید مد نظر کادر فنی تیم سوهان قم قرار گیرد.

شکست در اهواز سبب شد تیم سوهان سیمای قم تا رده هفتم جدول سقوط کند و در شرایطی که تنها ۲ بازی تا پایان نیم فصل لیگ برتر فوتسال باقی مانده تیم سوهان قم از هدف خود که قرار گرفتن در جمع ۳ تیم بالای جدول در پایان نیم فصل بود فاصله گرفته است.

با این وجود نماینده فوتسال قم در ۲ بازی باقی مانده شانس برد دارد به طوری که می‌تواند در قم با استفاده از امتیاز میزبانی مقاومت البرز را شکست دهد و در هفته پایانی نیم فصل نیز در شهر قدس، پارسیان را مغلوب کند و در صورت کسب این ۶ امتیاز برای کسب حداقل رتبه چهارم در نیم فصل شانس مناسبی خواهد داشت.

تیم سوهان محمد سیما از ۱۱ بازی ۱۸ امتیاز دارد، با سن ایچ ساوه هم امتیاز است و از فرش آرای مشهد یک امتیاز کمتر دارد و تیم‌های ارژن شیراز ۱۶ امتیازی و مقاومت البرز ۱۵ امتیازی در تعقیب نماینده فوتسال قم هستند.

ادامه مطلب

فوتسال

سوهان محمد سیما 7 اهورای بهبهان 5 / ساختن پیروزی از شکست

هفته دهم رقابت‌های فوتسال لیگ برتر باشگاه‌های کشور جمعه برگزار شد و تیم فوتسال سوهان محمد سیمای قم موفق شد در خانه بازی باخته را به برد تبدیل کند و تیم اهورای بهبهان را شکست دهد.

به گزارش قم اسپورت ؛ تیم‌های فوتسال سوهان محمد سیمای قم و اهورای بهبهان در سالن شهید حیدریان قم برابر هم به میدان رفتند که تیم سوهان محمد سیمای قم موفق شد حریف خوزستانی خود را در یک بازی پرگل ۷ بر ۵ شکست دهد.

در این بازی تیم سوهان محمد سیما در نیمه نخست شروع بدی داشت و بارها تحت حمله تیم اهورای قعر جدولی قرار گرفت و ۳ گل دریافت کرد و تنها گل این تیم در نیمه نخست را محسن بخشی وارد دروازه اهورا کرد.

نماینده قم که خود را در آستانه شکست برابر تیم انتهای جدولی اهورا می‌دید در نیمه دوم دست به کار شد و توانست با ۲ گل از علیرضا وفایی بازی را به تساوی بکشاند ضمن این که سعید قلندری یک ضربه پنالتی را به تیرک دروازه اهورا زد.

در ادامه تیم اهورای بهبهان روی یک ضد حمله به گل چهارم نیز رسید اما ناصر اطمینان از روی نقطه پنالتی پس از خطای هند بازیکن اهورا که با اعتراض دامنه دار کادر فنی و بازیکنان اهورای بهبهان همراه بود بازی را مساوی کرد.

پس از این که بازیکنان اهورا توپ را در میانه میدان لو دادند ضد حمله برق آسای سوهان محمد سیما سبب شد بازیکن تیم اهورا به اشتباه دروازه تیم خودی را باز کند و تیم سوهان محمد سیما در اواخر وقت مسابقه برای اولین بار از حریف خود پیش بیفتد.

در لحظات پایانی بازی محمد کوهستانی و علیرضا وفایی و یک بار نیز بازیکنان اهورا، دروازه حریف را گشودند تا در یک بازی پرالتهاب این تیم سوهان محمد سیمای قم باشد که ۳ امتیاز این بازی را به دست می‌آورد.

ادامه مطلب

مطالب ویژه