با ما همراه باشید

ووشو

ووشوکاران قمی قهرمان مسابقات سبک «نن شائولین» کشور شدند (تصاویر)

رقابت‌های ووشو قهرمانی کشور در استان آذربایجان شرقی و شهر مرند به پایان رسید و تیم ووشوی استان قم با مربیگری بهرام عاشقی و سرپرستی علی کریمی موفق شد مقام قهرمانی این مسابقات را در بخش تیمی به دست بیاورد.

به گزارش قم اسپورت؛ کسب ۵ طلا ۳ نقره و ۳ برنز و کسب مقام قهرمانی تیمی در مسابقات قهرمانی کشور در سبک نن شائولین توان بالای ووشوکاران قمی را به نمایش گذاشت و در رقابت ۳۰۰ ووشوکار از ۱۳ استان، عنوان قهرمانی به قم اختصاص پیدا کرد.

در این مسابقات در رده سنی بزرگسالان در وزن منهای ۶۰ کیلو گرم علی کریمی توانست با ۴ بازی و ۴ برد مقتدرانه مدال طلای این دوره از مسابقات را از آن خود کند.

علی کریمی در حالی در این مسابقات طلا گرفت که پس از مدت طولانی درخشش و مدال آوری در سبک های رزمی اکنون وارد ووشو شده و آن قدر توانایی دارد که بتواند در ووشو نیز موفقیت هایش در ورزش های رزمی را تکرار کند.

در رده سنی جوانان در وزن منهای ۵۶ کیلو گرم جوانان محمد حسن رحیمی، در وزن منهای ۷۰ کیلوگرم جوانان امید حاجیلوئی در وزن منهای ۵۲ کیلو گرم جوانان مهدی هنرجی و در وزن منهای ۳۶ کیلوگرم نونهالان امیر محمد ستاری توانستند با شکست حریفان خود به مدال طلای این دوره از مسابقات برسند.

در وزن منهای ۸۰ کیلو گرم جوانان علی امیر آبادی با وجود این که در فینال حریف خود را ناک اوت کرد به علت حرکت خطا به مدال نقره بسنده کرد و دیگر مدال آور نقره استان قم در وزن منهای ۴۲ کیلوگرم و منهای ۳۹ کیلوگرم مهدی مردی و ابوالفضل نصرتی بودند. در وزن منهای ۲۷ کیلو گرم نونهالان احمد نوروزی به مدال برنز دست یافت.

در وزن ۷۵ کیلو گرم جوانان رضا شاه‌ محمدی با ۲ برد و یک باخت مدال برنز را کسب کرد و در وزن منهای ۵۶ کیلو گرم مهدی اکبری مقدم با شکست مقتدرانه حریفان خود به سرنوشت قهرمان وزن ۸۰ کیلو گرم استان گرفتار شد و با ناک اوت کردن حریف خود به علت حرکت خطا از راهیابی به فینال باز ماند و به مدال برنز بسنده کرد.

تبلیغات

مطالب ویژه