با ما همراه باشید

کاراته

امیر مهدی زاده بابت مدال جاکارتا چقدر پاداش می گیرد؟

بازی های آسیایی جاکارتا به پایان رسید و سهم امیر مهدی زاده کاراته کای خوشنام قمی در این رویداد ، مدال نقره کومیته منهای 60 کیلو بود اما امیر مهدی زاده چقدر بابت این مدال عایدی خواهد داشت؟

به گزارش قم اسپورت ، وزارت ورزش و جوانان قبلا اعلام کرده بود، مدال آوران طلا در بازی های آسیایی جاکارتا ۱۶۰ سکه، نقره ۸۰ سکه و برنز ۴۰ سکه خواهند گرفت. هم‌چنین پاداش مدال آوران تیمی هم نصف خواهد بود، یعنی برای مثال تیم ملی والیبال که در این بازی‌ها طلا گرفت، هر بازیکن نصف طلای انفرادی، پاداش می‌گیرد.

با این حساب ، امیر مهدی زاده بابت نقره اش باید 80 سکه تمام بهار آزادی دریافت کند که اگر هر سکه را به قیمت روز و حداقل، 3 میلیون و 900 هزار تومان محاسبه کنیم چیزی در حدود 310 میلیون تومان دست امیر مهدی زاده را می گیرد.

البته دریافت سکه مدال آوران جاکارتا فعلا روی کاغذ است. با توجه به مشکلات اقتصادی کشور ، مشخص نیست این پاداش ها دقیقا چه زمانی به دست ورزشکاران می رسد و نوع اهدای آن به چه صورت خواهد بود یعنی به ورزشکاران دقیقا سکه داده می شود یا هزینه آن معادل سازی خواهد شد و با تبصره و شرط و شروط در اختیارشان قرار می گیرد. با این حال ، در مجموع این مدال می تواند کمک مالی بزرگی برای امیر باشد.

با نگاهی به آمار مدال های کسب شده در جاکارتا ، وزارت ورزش و جوانان باید ۵۷۶۰ سکه به طلایی‌ها، ۲۱۶۰ سکه به نقره ای‌ها و ۱۱۸۰ سکه به برنزی ها بدهد. در واقع وزارت ورزش ۹۱۰۰ سکه به مدال آوران بازی های آسیایی ۲۰۱۸ بدهکار است.

تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

مطالب ویژه