با ما همراه باشید

هندبال

بنگاه‌های اقتصادی مستقر در قم در خدمت ورزش استان‌های دیگر ؛ چراغی که به خانه رواست

انتشار تصاویری از لوگوی یک کارخانه معتبر مواد غذایی مستقر در قم بر روی پیراهن یک تیم ورزشی در استان فارس سبب ناراحتی جامعه ورزش قم شده است.

به گزارش قم اسپورت به نقل از مهر، با آغاز فصل جدید لیگ برتر هندبال بانوان کشور، تصاویری از یکی از بازی‌های برگزار شده، منتشر شد که نشان می‌دهد یک کارخانه مستقر در قم به عنوان گروه صنعتی غذایی، حامی مالی یکی از باشگاه‌های لیگ برتر هندبال بانوان است.

تیم هندبال شهید چمران از شهرستان لارستان در استان فارس، در تصاویر منتشر شده از مسابقه این تیم برابر فولاد مبارکه سپاهان اصفهان از لوگوی این گروه صنعتی غذایی بر روی پیراهن خود استفاده کرده و درج لوگوی بزرگ و آدرس وب سایت این گروه صنعتی بر روی پیراهن تیم شهید چمران لارستان نشان می‌دهد، این گروه صنعتی، اسپانسری جدی برای این تیم است.

نکته جالب این است که این مجموعه صنعتی در قم مستقر است اما در کمال ناباوری، امکانات اقتصادی خود را به هر میزان که باشد، در اختیار ورزش استان‌های دیگر قرار می‌دهد آن هم در شرایطی که ورزش قم به دلیل ناتوانی در تأمین حامی مالی برای تیم هندبال هدف پویان جوان قم که رقیب همین تیم شهید چمران لارستان فارس است نتوانسته در ۲ سال گذشته در لیگ برتر حاضر باشد و مجبور به انصرافی اجباری و از سر بی پولی شده است.

استقرار گروه‌های صنعتی و تولیدی و بنگاه‌های اقتصادی در استان قم اکنون در عمل کمکی برای ورزش استان قم نیست و این موضوع چه در حال حاضر و چه در آینده برای تیم‌های ورزشی استان قم اتفاقی ناامید کننده است و ضرب المثل “چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است” را یادآوری می‌کند.

در روزهایی که باشگاه هدف پویان در هندبال و حتی سایر تیم‌های ورزشی استان قم در رشته‌های دیگر برای جذب مبالغ محدودی حمایت مالی، با مشکلات عدیده روبرو بودند و تیر اغلب آن‌ها نیز به سنگ خورد، اکنون کمک‌هایی که باید نصیب ورزش استان قم می‌شد سر از استان‌ها و شهرهای دور دست در می‌آورد.

ورزش قم، امروز با مشکلات مالی زیادی روبرو است. در لیگ برتر فوتسال، تیم سوهان محمد سیما دچار چالش مالی است، وضعیت نماینده قم در لیگ دسته اول فوتسال به دلیل همین چالش‌ها مشخص نیست، هدف پویان در هندبال مجبور به انصراف از لیگ برتر شده و بازیکنانش یکی پس از دیگری مجبور به ترک این تیم شدند، در والیبال همین مشکل به طور جدی وجود دارد و در رشته‌های دیگر نیز اوضاع از این بهتر نیست و در این شرایط، خروج هزینه‌ای که باید برای ورزش قم مصرف می‌شد درآور است.

خدمت یک واحد صنعتی مستقر در قم به استان‌های دیگر بدون تردید باید آسیب شناسی شود. در این میان، قدرت جذب منابع مالی در استان قم زیر سؤال می‌رود و مسئولانی که قرار است رابطه بین ورزش و صنعت را در سطح اول استان و استانداری قم برقرار کنند باید در این باره پاسخگو باشند.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصاویر

خبرهایی از هندبال قم/ تیم‌های برتر هندبال رده‌های پایه قم مشخص شدند (تصاویر)

مسابقات هندبال رده‌های سنی پایه استان قم خاتمه یافت و تیم‌های فعال هندبال قم در رده‌های سنی نونهالان و نوجوانان با هم رقابت کردند و در پایان تیم‌های برتر مورد قدردانی هیئت هندبال استان قم قرار گرفتند.

به گزارش قم اسپورت ؛ در این مسابقات در رده سنی نونهالان پسر تیم سوهان دلیر به مقام قهرمانی رسید و تیم‌های پژوهش یک و آکادمی هومر در رده‌های دوم و سوم قرار گرفتند. در رده سنی نوجوانان مقام نخست به تربیت بدنی ناحیه یک رسید و ثامن و پژوهش دوم و سوم شدند.

در مسابقات رده سنی نونهالان دختر استان قم، تیم ناحیه ۳ آموزش و پرورش صاحب مقام اول شد و شایان گستر و اورنیا در جایگاه‌های دوم و سوم ایستادند و در رده سنی نوجوانان دختر، ناحیه ۳ قهرمانی خود را تکرار کرد و باشگاه سه گام تا سکو نایب قهرمان شد و تیم اورانیا به مقام سوم رسید.

انتصاب کشوری نایب رئیس هیئت هندبال قم

هیئت هندبال استان قم اعلام کرد  ریحانه سعادتمند نایب رئیس هیئت هندبال استان قم به عنوان نایب رییس هندبال بانوان منطقه ۲ کشور منصوب شده است. این سمت شامل سازماندهی مسابقات رده‌های سنی مختلف هندبال دختران برای استان‌های منطقه ۲ کشور است.

فدراسیون هندبال مسابقات رده‌های سنی مختلف را به صورت منطقه‌ای برگزار می‌کند که استان‌های حوزه مرکز کشور در منطقه ۲ قرار گرفته‌اند.

حضور ۲ هندبالیست قمی در ترکیب تیم قهرمان دسته اول

مسابقات هندبال دسته اول بانوان کشور در حالی به میزبانی کازرون در استان فارس به پایان رسید که ۲ دختر هندبالیست قمی در ترکیب تیم میزبان حضور داشتند. فاطمه مریدی به عنوان دروازه بان به همراه فاطمه راد صفت بازیکنان قمی بودند که در این مسابقات تیم هندبال کازرون را همراهی می‌کردند.

حضور این ۲ بازیکن قمی به تیم کازرون کمک کرد تا قهرمانی مسابقات دسته اول کشور را جشن بگیرد. راد صفت و مریدی، محصولات باشگاه صاحب نام هدف پویان جوان قم هستند که به دلیل مشکلات مالی ۲ سال است توانایی حضور در لیگ برتر را ندارد.

تصاویر مسابقات هندبال پایه قم

ادامه مطلب

دو و میدانی

رضا ملک پور صاحب سهمیه بازی های آسیایی شد

فدراسیون دو و میدانی کشورمان فهرست نفرات اعزامی به بازی های آسیایی جاکارتا را اعلام کرد و رضا ملک پور دو و میدانی کار برجسته قمی با حضور در این فهرست تاریخ ساز شد.

به گزارش قم اسپورت انتظار برای تعیین ترکیب تیم ملی دو و میدانی ایران برای حضور در بازی‌های آسیایی جاکارتا امروز به سر رسید و دو و میدانی کاران در بخش مردان آخرین فرصت خود را برای کسب حد نصاب ورودی بازی‌های آسیایی جاکارتا به بوته آزمایش گذاشتند.

دو و میدانی استان قم نیز صاحب ۲ نماینده در لیگ طلایی بود که یکی از آن‌ها شانس کسب ورودی بازی‌های آسیایی جاکارتا را داشت اما سومین دو و میدانی کار قمی که بیشترین شانس را برای حضور در جاکارتا دارد امروز روی پیست نرفت.

بر این اساس، محمدحسین اسکندری ورزشکار قدرتی قمی در پرتاب وزنه روی پیست رفت و به مقام دوم دست یافت اما سهمیه جاکارتا را کسب نکرد و علی کشاورز در ۱۱۰ متر با مانع دیگر نماینده استان قم در مرحله نهایی لیگ طلایی بود

رضا ملک پور رکورد دار دو ۴۰۰ متر با مانع کشور با صلاحدید مربی وی علی رضایی و فدراسیون دو و میدانی در مسابقات امروز غایب بود اما در نهایت حضور وی در جاکارتا قطعی شد.

با نهایی شدن حضور رضا ملک پور در فهرست نفرات اعزامی به بازی‌های آسیایی جاکارتا دو و میدانی قم برای دومین بار در تاریخ خود پس از محسن ربانی، یک ورزشکار در بازی‌های آسیایی به عنوان مهم‌ترین رویداد ورزشی قاره کهن خواهد داشت.

ادامه مطلب
تبلیغات

مطالب ویژه