با ما همراه باشید

بسکتبال

۳ بازیکن قمی در اردوی تیم ملی نوجوانان/ سازندگی ؛ اولویت اول بسکتبال قم

نخستین اردوی منتخبین مسابقات قهرمانی کشور در رده سنی نوجوانان به منظور شناسایی و ارزیابی برای حضور در اردوی آتی تیم ملی بسکتبال نوجوانان برگزار می‌شود.

به گزارش قم اسپورت ؛ بر این اساس این اردوی آماده سازی از روز چهارشنبه ۱۴  شهریور ماه آغاز می‌شود و امیرحسین خازنی، پویا حاجی خانی و کیان سلیمانی از قم در کنار سایر دعوت شدگان حاضر در این اردو تمرینات خود را پیگیری خواهند کرد.

تیم‌های بسکتبال استان قم امسال به مسابقات مختلف رده‌های سنی اعزام شدند و این روند همچنان ادامه دارد به طوری که رشد بسکتبال قم در گرو پرورش بازیکنان جوان و میدان دیدن این بازیکنان است.

مرتضی سخایی رئیس هیئت بسکتبال استان قم در این باره می گوید: از ابتدای سال میزبانی مسابقات بسکتبال نونهالان کشور و نیز مسابقات بسکتبال ۳ نفره زیر ۲۳ سال کشور را در قم بر عهده داشته‌ایم و برگزاری رقایت های رسمی کشوری در قم علاوه بر نقش آفرینی در اعتبار بسکتبال قم، کمک عمده‌ای به پیشرفت بازیکنان و مربیان و داوران قمی می‌کند.

او در مورد حضور تیم بسکتبال قم در لیگ دسته اول کشور می گوید:  باید در انتظار تعیین تکلیف منابع مالی بمانیم اما اولویت ما در هیئت بسکتبال قم این است که بازیکنانی را پرورش دهیم که بتوانند در آینده، نیاز نیروی انسانی ما را پاسخ دهند در حالی که در وضعیت فعلی ما با خلا بازیکنان باکیفیت و مناسب برای موفقیت در لیگ دسته اول مواجه هستیم.

رئیس هیئت بسکتبال استان قم می افزاید: به همین دلیل، مبنای کار در هیئت بسکتبال استان قم سازندگی و ایجاد فضار پرشور مسابقاتی است و برنامه‌های هیئت بسکتبال استان قم در تمام ماه‌های گذشته حاکی از همین روند است.

تبلیغات

مطالب ویژه