با ما همراه باشید

بسکتبال

مروری بر عملکرد دختران و پسران بسکتبال قم در رده امید/ اینجا چراغی روشن نیست!

مسابقات بسکتبال رده سنی امید کشور در دو بخش پسران و دختران به پایان رسید و تیم‌های اعزامی استان قم در این رقابت‌ها نتوانستند جواز صعود به سطح بالاتر را کسب کنند. رده سنی امید ، رده حساس ورود به بزرگسالان است و به نظر می رسد این رده سنی باید جدی تر گرفته شود. هم از سوی مربیان ، هم بازیکنان و هم دست اندرکاران.

به گزارش قم اسپورت ؛ در رقابت‌های بسکتبال امیدهای سطح B بخش پسران که در کرمانشاه برگزار شد تیم بسکتبال استان قم با شکست در مسابقات خود نتوانست صعود کند البته تیم بسکتبال قم در رده سنی امید تاکنون تشکیل نشده بود و طبیعتاً سال گذشته هم در این مسابقات شرکت نداشت و تیمی بی تجربه بود.

تیم بسکتبال پسران قم در بازی با کرمانشاه 79 بر 32 شکست خورد، بازی دوم را 73 بر 47 به گیلان باخت و در بازی سوم هم 82 بر 40 به بوشهر باخت به عبارت دیگر در همه مسابقات خود بیش از 70 امتیاز به حریفان داد. امیدهای بسکتبال قم تیمی بی تجربه بودند.

سبحان صمدی، حسین شیخ محمدی،حسن علی اکبری، مهدی باقری، رسول اسدی، محمد حسین بهره مند، فرهادی، ایمان نبی گل، سیروس وکیلی، حامد زارعی و محمد علی عالمی بازیکنان ، حمید سلیمی مربی و امین یوسفلو  سرپرست این تیم بودند.

در بخش دختران در دزفول، تیم بسکتبال امیدهای قم در رده چهارم جدول ۶ تیمی قرار گرفت و صعود نکرد به طوری که این تیم در ۵ بازی خود ۳ باخت و ۲ برد در کارنامه خود ثبت کرد.

قم در این مسابقات ابتدا 43 بر 38 خوزستان را شکست داد ، در بازی دوم 40 بر 64 به بوشهر باخت و در سومین گام 59 بر 41 ایلام را برد. بسکتبالیست‌های قمی در ادامه کار برابر گیلان با نتیجه ۶۷ بر ۳۱ بازنده شدند و سپس ۳۶ بر ۵۵ مغلوب تیم کردستان شدند و بدین ترتیب به کار خود در این مسابقات پایان دادند.

فاطمه عسگری، راحیل کرمی، فاطمه سادات خلیلی، سحر واشیان، مائده جبالی فر، فاطمه کریمی نیا، ملیحه فراهانی، ثنا زارعی، شیما قنبری، نسیم حیدری، حدیث کریمی و سارا میلادی با مربیگری زهرا گلی و سرپرستی زینب جعفری اعضای تیم بسکتبال قم در این رقابت‌ها بودند. هدایت تیم بر عهده زهرا گلی بود.

از تیم های بسکتبال قم انتظار شق القمر در این رده سنی را نداشتیم. چه بسا بیش از آن چه در چنته داشته اند در زمین ، ارائه داده اند با این حال با احترام به همه تلاش هایشان باید بگوییم آن ها باید مسیری را طی کنند که روزی به آن ها بیش از این افتخار کنیم. تیم پسران ، تیمی است که به اندازه کافی میدان ندیده بود. در بخش دختران با وجود حضور دو سه بازیکن با سابقه بازی در سوپر لیگ B بسکتبال زنان ایران ، داشته ها برای موفقیت کافی نیست و علت هم مشخص است.

تا زمانی که بازیکنان ما هر روز و به طور جدی درگیر تمرین و مسابقه نباشند ، نمی توانیم کارهای بزرگی انجام دهیم. ما پیش از این که به زیرساخت های لازم برای پیشرفت نیاز داشته باشیم به تفکری حرفه ای که تمرین را در اولویت قرار دهد نیاز داریم. اینجا فعلا چراغی روشن نیست. همت کنید.

تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

مطالب ویژه