با ما همراه باشید

بسکتبال

مروری بر عملکرد دختران و پسران بسکتبال قم در رده امید/ اینجا چراغی روشن نیست!

مسابقات بسکتبال رده سنی امید کشور در دو بخش پسران و دختران به پایان رسید و تیم‌های اعزامی استان قم در این رقابت‌ها نتوانستند جواز صعود به سطح بالاتر را کسب کنند. رده سنی امید ، رده حساس ورود به بزرگسالان است و به نظر می رسد این رده سنی باید جدی تر گرفته شود. هم از سوی مربیان ، هم بازیکنان و هم دست اندرکاران.

به گزارش قم اسپورت ؛ در رقابت‌های بسکتبال امیدهای سطح B بخش پسران که در کرمانشاه برگزار شد تیم بسکتبال استان قم با شکست در مسابقات خود نتوانست صعود کند البته تیم بسکتبال قم در رده سنی امید تاکنون تشکیل نشده بود و طبیعتاً سال گذشته هم در این مسابقات شرکت نداشت و تیمی بی تجربه بود.

تیم بسکتبال پسران قم در بازی با کرمانشاه 79 بر 32 شکست خورد، بازی دوم را 73 بر 47 به گیلان باخت و در بازی سوم هم 82 بر 40 به بوشهر باخت به عبارت دیگر در همه مسابقات خود بیش از 70 امتیاز به حریفان داد. امیدهای بسکتبال قم تیمی بی تجربه بودند.

سبحان صمدی، حسین شیخ محمدی،حسن علی اکبری، مهدی باقری، رسول اسدی، محمد حسین بهره مند، فرهادی، ایمان نبی گل، سیروس وکیلی، حامد زارعی و محمد علی عالمی بازیکنان ، حمید سلیمی مربی و امین یوسفلو  سرپرست این تیم بودند.

در بخش دختران در دزفول، تیم بسکتبال امیدهای قم در رده چهارم جدول ۶ تیمی قرار گرفت و صعود نکرد به طوری که این تیم در ۵ بازی خود ۳ باخت و ۲ برد در کارنامه خود ثبت کرد.

قم در این مسابقات ابتدا 43 بر 38 خوزستان را شکست داد ، در بازی دوم 40 بر 64 به بوشهر باخت و در سومین گام 59 بر 41 ایلام را برد. بسکتبالیست‌های قمی در ادامه کار برابر گیلان با نتیجه ۶۷ بر ۳۱ بازنده شدند و سپس ۳۶ بر ۵۵ مغلوب تیم کردستان شدند و بدین ترتیب به کار خود در این مسابقات پایان دادند.

فاطمه عسگری، راحیل کرمی، فاطمه سادات خلیلی، سحر واشیان، مائده جبالی فر، فاطمه کریمی نیا، ملیحه فراهانی، ثنا زارعی، شیما قنبری، نسیم حیدری، حدیث کریمی و سارا میلادی با مربیگری زهرا گلی و سرپرستی زینب جعفری اعضای تیم بسکتبال قم در این رقابت‌ها بودند. هدایت تیم بر عهده زهرا گلی بود.

از تیم های بسکتبال قم انتظار شق القمر در این رده سنی را نداشتیم. چه بسا بیش از آن چه در چنته داشته اند در زمین ، ارائه داده اند با این حال با احترام به همه تلاش هایشان باید بگوییم آن ها باید مسیری را طی کنند که روزی به آن ها بیش از این افتخار کنیم. تیم پسران ، تیمی است که به اندازه کافی میدان ندیده بود. در بخش دختران با وجود حضور دو سه بازیکن با سابقه بازی در سوپر لیگ B بسکتبال زنان ایران ، داشته ها برای موفقیت کافی نیست و علت هم مشخص است.

تا زمانی که بازیکنان ما هر روز و به طور جدی درگیر تمرین و مسابقه نباشند ، نمی توانیم کارهای بزرگی انجام دهیم. ما پیش از این که به زیرساخت های لازم برای پیشرفت نیاز داشته باشیم به تفکری حرفه ای که تمرین را در اولویت قرار دهد نیاز داریم. اینجا فعلا چراغی روشن نیست. همت کنید.

بسکتبال

بسکتبال B جوانان کشور در رفسنجان/ پایان کار قم با رتبه چهارم

رقابت‌های بسکتبال جوانان کشور در سطح B به کار خود پایان داد و تیم بسکتبال استان قم که به نیمه نهایی راه یافته بود در نهایت مسابقات را با رتبه چهارم به پایان رساند.

به گزارش قم اسپورت؛ پرونده مسابقات بسکتبال جوانان پسر کشور در سطح B در رفسنجان بسته شد و تیم بسکتبال جوانان قم در دیدار رده بندی و برای کسب عنوان سومی تیم اردبیل را در پیش رو داشت و در شرایطی که به دلیل شکست در بازی نیمه نهایی از روحیه مناسبی برخوردار نبود ۹۴ بر ۵۹ نتیجه را واگذار کرد و چهارم شد.

تیم بسکتبال قم در مسابقه نیمه نهایی در یک بازی پر افت و خیز برابر تیم استان کرمان، میزبان مسابقات ۶۸ بر ۷۸ بازنده شد در حالی که اگر کرمان را شکست می‌داد می‌توانست به سطح A بسکتبال جوانان کشور صعود کند.

تیم بسکتبال قم در مرحله گروهی این رقابت‌ها با تیم‌های اردبیل، یزد و آذربایجان غربی همگروه بود که ابتدا ۷۵ بر ۸۱ مغلوب اردبیل شد و سپس ۶۱ بر ۳۸ یزد را شکست داد و در بازی سوم دور گروهی ۷۷ بر ۶۹ برابر تیم آذربایجان غربی صاحب برتری شد.

پیش از این تیم‌های رده‌های سنی نوجوانان، نونهالان و امید استان قم در مسابقات پایه کشور به میدان رفته بودند و تیم جوانان قم، آخرین تیم اعزامی بسکتبال قم به مسابقات قهرمانی کشور بود.

لیست اسامی ۱۲ نفر منتخب جوانان استان قم

۱-پوریا حاجی خانی
۲-طاها غلامیان
۳- امین طالبی
۴-ایمان میرکرسوی
۵-پوریا قاسمی
۶-عرفان حلاجیان
۷-محسن فهیمی
۸-علی جامه بزرگی
۹-عادل جانقلی
۱۰- محمد شایان اسدی اربابی
۱۱-محمد امین ثابتی
۱۲-امیرمهدی محمود آبادی

سرمربی : وحید طبیبی
کادر : حامد معصومی ، مجتبی خاکی

ادامه مطلب

بسکتبال

۳ بازیکن قمی در اردوی تیم ملی نوجوانان/ سازندگی ؛ اولویت اول بسکتبال قم

نخستین اردوی منتخبین مسابقات قهرمانی کشور در رده سنی نوجوانان به منظور شناسایی و ارزیابی برای حضور در اردوی آتی تیم ملی بسکتبال نوجوانان برگزار می‌شود.

به گزارش قم اسپورت ؛ بر این اساس این اردوی آماده سازی از روز چهارشنبه ۱۴  شهریور ماه آغاز می‌شود و امیرحسین خازنی، پویا حاجی خانی و کیان سلیمانی از قم در کنار سایر دعوت شدگان حاضر در این اردو تمرینات خود را پیگیری خواهند کرد.

تیم‌های بسکتبال استان قم امسال به مسابقات مختلف رده‌های سنی اعزام شدند و این روند همچنان ادامه دارد به طوری که رشد بسکتبال قم در گرو پرورش بازیکنان جوان و میدان دیدن این بازیکنان است.

مرتضی سخایی رئیس هیئت بسکتبال استان قم در این باره می گوید: از ابتدای سال میزبانی مسابقات بسکتبال نونهالان کشور و نیز مسابقات بسکتبال ۳ نفره زیر ۲۳ سال کشور را در قم بر عهده داشته‌ایم و برگزاری رقایت های رسمی کشوری در قم علاوه بر نقش آفرینی در اعتبار بسکتبال قم، کمک عمده‌ای به پیشرفت بازیکنان و مربیان و داوران قمی می‌کند.

او در مورد حضور تیم بسکتبال قم در لیگ دسته اول کشور می گوید:  باید در انتظار تعیین تکلیف منابع مالی بمانیم اما اولویت ما در هیئت بسکتبال قم این است که بازیکنانی را پرورش دهیم که بتوانند در آینده، نیاز نیروی انسانی ما را پاسخ دهند در حالی که در وضعیت فعلی ما با خلا بازیکنان باکیفیت و مناسب برای موفقیت در لیگ دسته اول مواجه هستیم.

رئیس هیئت بسکتبال استان قم می افزاید: به همین دلیل، مبنای کار در هیئت بسکتبال استان قم سازندگی و ایجاد فضار پرشور مسابقاتی است و برنامه‌های هیئت بسکتبال استان قم در تمام ماه‌های گذشته حاکی از همین روند است.

ادامه مطلب

بسکتبال

بسکتبال نونهالان کشور در قم؛ قم با شکست برابر البرز نایب قهرمان شد

تیم بسکتبال البرز با پیروزی بر قم در در مسابقات بسکتبال نونهالان کشور در قم در سطح C ، قهرمان شد

به گزارش قم اسپورت ، رقابت های بسکتبال نونهالان پسر کشور در سطح C عصر امروز در قم به پایان رسید و تیم های بسکتبال البرز و قم به عنوان تیم های قهرمان و نایب قهرمان جواز حضور در سطح B بسکتبال نونهالان کشور را به دست آوردند.

در روز پایانی این مسابقات و در دیدار تعیین کننده قهرمان بین تیم های قم و البرز که در سالن شهید رضاییان قم برگزار شد ، تیم بسکتبال البرز در یک بازی حساس و دیدنی موفق شد ۵۱ بر ۴۴ قم را شکست دهد و مقام نخست را به دست بیاورد.

این بازی دیدنی و جذاب در میان استقبال هواداران و خانواده ها که طرفدار تیم های البرز و قم بودند برگزار شد و جوی جالب و کم سابقه به سالن شهید رضاییان بخشید به طوری که گرمای سکوها به زمین نیز منتقل شد و دو تیم یک بازی باکیفیت و زیبا را به نمایش گذاشتند.

در مراسم پایانی این مسابقات تیم های البرز ، قم و خراسان شمالی به عنوان تیم های اول تا سوم مدال ها و جام خود را از دستان مسئولان برگزاری مسابقات و مهمانان دریافت کردند.

نتایج تیم بسکتبال نونهالان قم در این مسابقات به ترتیب بدین شرح است:

قم ۸۹ لرستان ۲۰

قم ۴۲ خراسان شمالی ۲۸

قم ۵۳ اروند خوزستان ۱۸

قم ۶۲ اردبیل ۳۸

قم ۴۴ البرز ۵۱

ادامه مطلب

مطالب ویژه