با ما همراه باشید

فوتبال

نگاهی به هفته اول لیگ های فوتبال نوجوانان و جوانان / جذاب و پرگل

هفته نخست لیگ های فوتبال باشگاه‌های استان قم در رده های سنی نوجوانان و جوانان با بازی هایی دیدنی و جذاب و البته اغلب پرگل همراه بود.

به گزارش قم اسپورت ،  هفته اول از فصل جدید لیگ فوتبال باشگاه‌های استان قم در رده سنی نوجوانان به پایان رسید و تیم فوتبال هما با بهره مندی از پیروزی پرگل و قاطع خود در هفته آغازین صدرنشین شد.

هما در ورزشگاه تختی قم به دیدار تیم آریا رفت و توانست این تیم را ۷ بر یک در هم بکوبد و ۳ امتیاز این بازی را کسب کند اما دیگر تیم برنده قاطع هفته نخست تیم شاهین بود که ۵ بر صفر وحدت را شکست داد و لیگ را با برد آغاز کرد.

تیم فوتبال شهر قائم نیز در اولین بازی خود در فصل جدید لیگ فوتبال نوجوانان قم ۵ بر یک از سد تیم پیام عبور کرد و پیروزان نیز در مسابقه برابر مهام پلیمر با نتیجه ۲ بر صفر به پیروزی رسید و صاحب ۳ امتیاز شد.

تنها تساوی هفته اول لیگ نوجوانان در بازی تیم‌های عقاب و سیاه جامگان رقم خورد و عقاب که بازی را ۲ بر صفر برده داشت با دریافت ۲ گل در اواخر وقت بازی، پیروزی را از دست داد و دو تیم با تساوی ۲ بر ۲، امتیازات را تقسیم کردند.

در لیگ فوتبال نوجوانان استان قم ۱۰ تیم حضور دارند که به صورت دوره‌ای با هم رقابت می‌کنند. تیم قهرمان این مسابقات، نماینده استان قم در مسابقات فوتبال نوجوانان کشور در دسته مناطق خواهد بود که برترین‌های آن به لیگ برتر نوجوانان کشور صعود می‌کنند.

جوانان و رقابت داغ مدعیان

در پر گل‌ترین بازی هفته اول لیگ فوتبال جوانان استان قم در ورزشگاه تختی، تیم فوتبال هما ۶ بر یک برابر اکباتان به پیروزی رسید و با این نتیجه صدرنشین جدول هفته اول لیگ شد و شکست سنگینی به اکباتان تحمیل کرد.

وحدت دیگر تیم مدعی و پیروز هفته نخست بود که در بازی برابر سرخپوشان با وجود این که از حریف عقب افتاد اما در نهایت ۴ بر یک حریفش را شکست داد و اولین ۳ امتیاز برای این تیم به دست آمد.

سوهان محمد در دیدار برابر عقاب، مقتدارنه عمل کرد و توانست ۳ بر صفر عقاب پردیسان را شکست دهد و شاهین در مسابقه نزدیک و نفس گیر برابر سیاه جامگان موفق شد با کسب برد ۲ بر یک، پیروزی با ارزشی را از آن خود کند.

کم گل‌ترین بازی هفته بین تیم‌های پیام و مهام پلیمر برگزار شد که در آن پیام حریف خود را غافلگیر کرد و با تک گلی که به ثمر رساند ۳ امتیاز مهم را به دست آورد و تیم مدعی مهام پلیمر را در همان گام نخست متوقف کرد.

این مسابقات به صورت دوره‌ای در ورزشگاه تختی برگزار می‌شود و تیم قهرمان، نماینده قم در لیگ فوتبال جوانان کشور در دسته مناطق خواهد بود.

فوتبال

لیگ برتر فوتبال جوانان کشور/ صبای قم یک شاهین بوشهر صفر ؛ اولین برد لیگ

هفته دوم رقابت‌های فوتبال لیگ برتر رده سنی جوانان باشگاه‌های کشور روز یکشنبه برگزار شد و در یکی از بازی‌ها تیم فوتبال جوانان صبای قم به نخستین پیروزی خود در این مسابقات دست یافت.

به گزارش قم اسپورت ؛ تیم‌های فوتبال جوانان صبای قم و شاهین شهرداری بوشهر در ورزشگاه شهید حیدریان قم با هم روبرو شدند که تیم صبای قم توانست این بازی را یک بر صفر به سود خود پایان ببرد و در جدول رده بندی ۳ امتیازی شود.

تیم جوانان صبای قم در حالی این بازی را با پیروزی پشت سر گذاشت که در بازی اول خود در اهواز ۳ بر صفر به نفت اهواز باخته بود و اکنون از ۲ بازی صاحب یک برد و یک باخت است. تنها گل صبا را در این مسابقه علی یعقوبی به ثمر رساند.

تیم جوانان صبای قم، فصل گذشته با قهرمانی در لیگ دسته اول فوتبال جوانان کشور توانست برای اولین بار به لیگ برتر جوانان صعود کند. این تیم برای حضور در لیگ برتر جوانان دچار چالش‌های مالی بود اما اصغر زرگر سرپرست این تیم در آخرین اظهار نظر خود از رفع نسبی مشکلات با حمایت هیئت فوتبال و اداره کل ورزش و جوانان خبر داده بود.

در لیگ برتر فوتبال جوانان کشور ۱۲ تیم حضور دارند که به صورت دوره‌ای و رفت و برگشت با هم مسابقه خواهند داد.

ادامه مطلب

فوتبال

لیگ دسته اول امید/ صبای قم صفر سپاهان 6 ؛ شکست سنگین و ناباورانه

 تیم فوتبال امید صبای قم در آغاز راه خود در مسابقات لیگ دسته اول فوتبال رده سنی امید کشور شکستی سنگین برابر سپاهان متحمل شد.

به گزارش قم اسپورت، فصل جدید رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال امیدهای کشور آغاز شد و تیم فوتبال صبای قم در نقطه آغازین راه خود در این رقابت‌ها در خانه برابر تیم فولاد مبارکه سپاهان اصفهان شکستی تلخ را پذیرفت.

تیم‌های فوتبال امید صبای قم و امید سپاهان شنبه 24 شهریور در ورزشگاه شهید حیدریان قم برابر هم به میدان رفتند که این دیدار در نهایت با پیروزی ۶ بر صفر تیم سپاهان پایان یافت و تیم اصفهانی که شروع خوبی داشت و در ۲۰ دقیقه اول به ۲ گل رسیده بود، برتری خود را تا پایان بازی تثبیت کرد.

این شکست نشان داد وضعیت تیم امید صبا برای موفقیت در دسته اول وضعیت خوشایندی نیست و باید به انتظار ادامه مسابقات این تیم و روزهای آتی بود در حالی که همگروهی صبا با تیم‌های سرسخت، آینده این تیم را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

تیم فوتبال امید صبای قم، فصل گذشته در لیگ برتر امیدهای کشور حضور داشت که با ارائه بازی‌های ناامید کننده در قعر جدول ۱۲ تیمی لیگ برتر امید قرار گرفت و به دسته اول سقوط کرد تا امسال بار دیگر و پس از تجربه دومین سقوط از لیگ برتر امید به دسته اول به دنبال دومین بازگشت به این سطح باشد.

در همین حال به دلیل نابودی تیم بزرگسالان صبای قم، تیم امید صبا شرایط خاصی دارد و به صورت شخصی و بدون وابستگی به نام صبایی که زمانی لیگ برتری بود اداره می‌شود.

ادامه مطلب

فوتبال

هفته سوم لیگ های پایه/ پیروزی ارزشمند پیام در جوانان و بالانشینی هما و عرفان گستر در نوجوانان

لیگ های پایه فوتبال استان قم ادامه دارد. در هفته سوم لیگ فوتبال جوانان استان قم پیام صدرنشین باقی ماند و وحدت و مهام پلیمر پیروزی‌های پرگلی به دست آوردند.

به گزارش قم اسپورت، سومین هفته از رقابت‌های فوتبال لیگ باشگاهی استان قم در رده سنی جوانان به پایان رسید و پیروزی ارزشمند پیام برابر شاهین به این تیم کمک کرد تا همچنان با رکورد ۱۰۰ درصدی پیروزی در صدر باقی بماند.

در دیدار تیم‌های پیام و شاهین در ورزشگاه تختی،  پیام با ۲ گل حریف سرسخت خود را شکست داد و با کسب سومین برد پیاپی همچنان در صدر جدول قرار گرفت. تیم وحدت نزدیک‌ترین تعقیب کننده پیام در دیدار برابر اکباتان ۸ بر ۲ پیروز شد و به رده دوم رسید.

دیدار جذاب و پرگل سیاه جامگان و عقاب با تساوی ۴ بر ۴ خاتمه یافت و مهام پلیمر توانست هما را ۶ بر یک از پیش رو بردارد. سوهان محمد دیگر تیم پیروز این هفته بود که ۵ بر صفر برابر سرخ پوشان به پیروزی رسید.

ثبت آمار تقریبی بیش از ۷ گل برای متوسط هر بازی سبب شد فوتبال قم یکی از پرگل‌ترین هفته‌های خود را پشت سر بگذارد اما در این میان، رد و بدل شدن این میزان گل بیش از آن که توان هجومی تیم‌ها را عیان کند، نشان دهنده ضعف دفاعی تیم‌ها است.

در جدول رده بندی پیام ۹ امتیازی و صدرنشین است، وحدت شریف با ۷ امتیاز در رده دوم قرار گرفته و مهام پلیمر با ۶ امتیاز، تیم سوم است ضمن این که در انتهای جدول سرخ پوشان و اکباتان همچنان بدون امتیاز و قعرنشین هستند.

لیگ نوجوانان ؛ ادامه موفقیت های عرفان گستر و هما

هفته سوم رقابت‌های فوتبال باشگاه‌های استان قم در رده نوجوانان نیز در حالی برگزار شد که در آخرین بازی برگزار شده از هفته سوم در ورزشگاه تختی ، عرفان گستر موفق شد برابر تیم آریا با برد قاطع و جالب ۶ بر صفر، امتیازات خود را به عدد ۹ برساند و با تفاضل گل کمتر نسبت به همای صدرنشین در رده دوم جدول قرار گیرد.

هما، تیم صدرنشین جدول نوجوانان در هفته سوم به دیدار تیم وحدت رفت و ۵ بر صفر این تیم را شکست داد و با این برد به روند پیروزی‌های متوالی خود ادامه داد. شاهین تیم سوم جدول رده بندی در هفته سوم به دیدار شهر قائم رفت و این تیم را ۴ بر ۲ از پیش رو برداشت.

دیدار جذاب تیم‌های پیام و سیاه جامگان ۴ بر یک به سود پیام به انتها رسید و عقاب یک بر صفر مغلوب مهام پلیمر شد. با توجه به نتایج هفته سوم پس از ۲ تیم ۹ امتیازی هما و عرفان گستر، تیم‌های ۶ امتیازی شاهین و مهام پلیمر در رده‌های سوم و چهارم قرار گرفته‌اند.

تیم وحدت تنها تیم بدون امتیاز جدول رده بندی ۱۰ تیمی لیگ فوتبال نوجوانان استان قم است که هنوز نتوانسته امتیازی کسب کند. سیاه جامگان، تیم موفق و قدرتمند سال‌های اخیر فوتبال پایه قم تا هفته سوم لیگ نوجوانان تنها یک امتیاز کسب کرده است.

ادامه مطلب

مطالب ویژه