با ما همراه باشید

فوتبال

نگاهی به هفته اول لیگ های فوتبال نوجوانان و جوانان / جذاب و پرگل

هفته نخست لیگ های فوتبال باشگاه‌های استان قم در رده های سنی نوجوانان و جوانان با بازی هایی دیدنی و جذاب و البته اغلب پرگل همراه بود.

به گزارش قم اسپورت ،  هفته اول از فصل جدید لیگ فوتبال باشگاه‌های استان قم در رده سنی نوجوانان به پایان رسید و تیم فوتبال هما با بهره مندی از پیروزی پرگل و قاطع خود در هفته آغازین صدرنشین شد.

هما در ورزشگاه تختی قم به دیدار تیم آریا رفت و توانست این تیم را ۷ بر یک در هم بکوبد و ۳ امتیاز این بازی را کسب کند اما دیگر تیم برنده قاطع هفته نخست تیم شاهین بود که ۵ بر صفر وحدت را شکست داد و لیگ را با برد آغاز کرد.

تیم فوتبال شهر قائم نیز در اولین بازی خود در فصل جدید لیگ فوتبال نوجوانان قم ۵ بر یک از سد تیم پیام عبور کرد و پیروزان نیز در مسابقه برابر مهام پلیمر با نتیجه ۲ بر صفر به پیروزی رسید و صاحب ۳ امتیاز شد.

تنها تساوی هفته اول لیگ نوجوانان در بازی تیم‌های عقاب و سیاه جامگان رقم خورد و عقاب که بازی را ۲ بر صفر برده داشت با دریافت ۲ گل در اواخر وقت بازی، پیروزی را از دست داد و دو تیم با تساوی ۲ بر ۲، امتیازات را تقسیم کردند.

در لیگ فوتبال نوجوانان استان قم ۱۰ تیم حضور دارند که به صورت دوره‌ای با هم رقابت می‌کنند. تیم قهرمان این مسابقات، نماینده استان قم در مسابقات فوتبال نوجوانان کشور در دسته مناطق خواهد بود که برترین‌های آن به لیگ برتر نوجوانان کشور صعود می‌کنند.

جوانان و رقابت داغ مدعیان

در پر گل‌ترین بازی هفته اول لیگ فوتبال جوانان استان قم در ورزشگاه تختی، تیم فوتبال هما ۶ بر یک برابر اکباتان به پیروزی رسید و با این نتیجه صدرنشین جدول هفته اول لیگ شد و شکست سنگینی به اکباتان تحمیل کرد.

وحدت دیگر تیم مدعی و پیروز هفته نخست بود که در بازی برابر سرخپوشان با وجود این که از حریف عقب افتاد اما در نهایت ۴ بر یک حریفش را شکست داد و اولین ۳ امتیاز برای این تیم به دست آمد.

سوهان محمد در دیدار برابر عقاب، مقتدارنه عمل کرد و توانست ۳ بر صفر عقاب پردیسان را شکست دهد و شاهین در مسابقه نزدیک و نفس گیر برابر سیاه جامگان موفق شد با کسب برد ۲ بر یک، پیروزی با ارزشی را از آن خود کند.

کم گل‌ترین بازی هفته بین تیم‌های پیام و مهام پلیمر برگزار شد که در آن پیام حریف خود را غافلگیر کرد و با تک گلی که به ثمر رساند ۳ امتیاز مهم را به دست آورد و تیم مدعی مهام پلیمر را در همان گام نخست متوقف کرد.

این مسابقات به صورت دوره‌ای در ورزشگاه تختی برگزار می‌شود و تیم قهرمان، نماینده قم در لیگ فوتبال جوانان کشور در دسته مناطق خواهد بود.

فوتبال

صبای قم صفر سپاهان 1 ؛ جوانان صبا در آستانه سقوط به دسته اول

قم اسپورت –  هفته بیستم رقابت‌های فوتبال لیگ برتر فوتبال جوانان کشور به پایان رسید و تیم جوانان صبا با یک شکست دیگر، به سقوط به لیگ دسته اول جوانان نزدیک‌تر شد و اکنون فقط ۲ بازی برای بقا فرصت دارد.

تیم‌های جوانان صبای قم و سپاهان اصفهان جمعه 26 بهمن در ورزشگاه شهید حیدریان قم با هم دیدار کردند که این دیدار در نهایت با یک گل به سود سپاهان به پایان رسید و سپاهان صدرنشین که برای قهرمانی نیاز مبرمی به این برد داشت به هدفش رسید و صدرنشین باقی ماند.

تیم جوانان صبا نیز با وجود تلاش فراوان برای کسب پیروزی در این بازی موقعیت‌های گل زیادی را از دست داد و در نهایت با این شکست به سقوط نزدیک‌تر شد. این در حالی است که فاصله امتیاز تیم جوانان صبا با محدوده بقا در لیگ برتر به ۵ امتیاز رسیده است.

صبا با ۱۶ امتیاز تیم یازدهم جدول ۱۲ تیمی لیگ برتر جوانان است و تنها در صورتی در لیگ برتر باقی می‌ماند که در هر ۲ بازی باقی مانده خود پیروز شود و از سوی دیگر تیم البدر بندر کنگ که با ۲۱ امتیاز تیم دهم جدول است در هر ۲ بازی باقی مانده خود بازنده شود.

جوانان صبا در آستانه سقوط به دسته اول است و این شرایط دشوار و پیچیده حاصل مشکلات فراوانی است که تیم‌های پایه باشگاه صبای قم پس از انحلال تیم بزرگسالان این باشگاه دچار آن شدند. تیم جوانان صبا فصل گذشته در لیگ دسته اول کشور قهرمان شده بود و اکنون در حال بازگشت به جایگاه گذشته خود است.

ادامه مطلب

تصاویر

گزارش تصویری دیدار شهر قائم و افشین در لیگ دسته اول فوتبال قم

قم اسپورت – تیم های فوتبال شهر قائم و افشین در دیداری از لیگ دسته اول فوتبال باشگاه های استان قم در ورزشگاه شهید حیدریان به تساوی ۳ بر ۳ رضایت دادند. تیم شهر قائم در این بازی برابر قعرنشین غافلگیر شد و دو گل دریافت کرد و با وجود بازگشت به بازی، سرانجام دو امتیاز مهم این بازی را از دست داد.

ادامه مطلب

فوتبال

آغاز رقابت وحدت شریف قم در لیگ مناطق امیدهای کشور

قم اسپورت – تیم فوتبال وحدت شریف از فردا در مسابقات فوتبال مناطق رده سنی امید در شاهرود به میدان می رود. حریفان وحدت شریف شامل تیم های پدیده اراک، کیا شاهرود ، وحدت پایتخت، ماهان تهران و کومش سمنان هستند.

رقابت های فوتبال رده سنی امید کشور شامل لیگ برتر ، لیگ دسته اول و لیگ مناطق ویژه قهرمانان و نمایندگان استان ها است که تیم های برتر مسابقات مناطق به لیگ یک راه پیدا می کنند. از گروهی که وحدت شریف در آن حضور دارد 2 تیم به مرحله دوم صعود می کنند.

در فوتبال قم به دلیل عدم برگزاری مسابقات لیگ رده سنی امید، تیم یا تیم هایی که برای حضور در لیگ مناطق امید اعلام آمادگی کنند به عنوان نماینده قم در این رقابت ها حضور می یابند. استان قم طی سال های گذشته تجربه مثبتی از حضور در لیگ مناطق امید ندارد اما وحدت امیدوار است با صعود از دور گروهی بالاخره در این رده سنی فوتبال قم را از دور گروهی لیگ مناطق بالا ببرد.

فهرست بازیکنان و کادر فنی:
۱_ محمد حسین اسماعیل گل
۲_ محمد رضا غلامی
۳_امیر محمد سلیمانی
۴_ حسین عرب زاده
۵_ عبدالرضا آل یاسین
۶_حامد نور نژاد
۷ _ محمد خیری
۸_ محمد جواد مصدق
۹ _ حامد قاسمی
۱۰ _ علی اسلام بیگی
۱۱_ علی رضا میرزا زاده
۱۲_ امیر محمد اسماعیل گل
۱۳_ ابراهیم سودجانی
۱۴_ نیما میرزایی
۱۵_ محمد امین کرمانی
۱۶_ مهدی عباسیان
۱۷_ محمد مهدی یزدانی
۱۸_ علی رسولی
۱۹_ امیر احمدی
سرمربی : عبدالمطلب شریفی
مربیان : احسان کریمی _ سید عباس حسینی
مدیر تیم : مرتضی کاشی

ادامه مطلب
تبلیغات

مطالب ویژه