با ما همراه باشید

بسکتبال

تصاویر روز پایانی مسابقات بسکتبال نونهالان کشور در قم

رقابت های بسکتبال نونهالان پسر کشور در سطح C عصر امروز در قم به پایان رسید و تیم های بسکتبال البرز و قم به عنوان تیم های قهرمان و نایب قهرمان جواز حضور در سطح B بسکتبال نونهالان کشور را به دست آوردند. تصاویر روز پایانی مسابقات بسکتبال نونهالان کشور در قم از دوربین قم اسپورت:

بسکتبال

گزارش تصویری مسابقات بسکتبال 3 نفره نوجوانان و نونهالان قم

قم اسپورت – مسابقات بسکتبال ۳ نفره نوجوانان و نونهالان قم ویژه رده های سنی زیر ۱۷ سال و زیر ۱۲ سال و همچنین مسابقات بسکتبال ۳ نفره بزرگسالان قم به پایان رسید و تیم های برتر در سالن شهید رضاییان قم احکام و مدال های خود را دریافت کردند. گزارش تصویری قم اسپورت از مسابقات بسکتبال ۳ نفره نوجوانان و نونهالان قم

ادامه مطلب

بسکتبال

بسکتبال B جوانان کشور در رفسنجان/ پایان کار قم با رتبه چهارم

رقابت‌های بسکتبال جوانان کشور در سطح B به کار خود پایان داد و تیم بسکتبال استان قم که به نیمه نهایی راه یافته بود در نهایت مسابقات را با رتبه چهارم به پایان رساند.

به گزارش قم اسپورت؛ پرونده مسابقات بسکتبال جوانان پسر کشور در سطح B در رفسنجان بسته شد و تیم بسکتبال جوانان قم در دیدار رده بندی و برای کسب عنوان سومی تیم اردبیل را در پیش رو داشت و در شرایطی که به دلیل شکست در بازی نیمه نهایی از روحیه مناسبی برخوردار نبود ۹۴ بر ۵۹ نتیجه را واگذار کرد و چهارم شد.

تیم بسکتبال قم در مسابقه نیمه نهایی در یک بازی پر افت و خیز برابر تیم استان کرمان، میزبان مسابقات ۶۸ بر ۷۸ بازنده شد در حالی که اگر کرمان را شکست می‌داد می‌توانست به سطح A بسکتبال جوانان کشور صعود کند.

تیم بسکتبال قم در مرحله گروهی این رقابت‌ها با تیم‌های اردبیل، یزد و آذربایجان غربی همگروه بود که ابتدا ۷۵ بر ۸۱ مغلوب اردبیل شد و سپس ۶۱ بر ۳۸ یزد را شکست داد و در بازی سوم دور گروهی ۷۷ بر ۶۹ برابر تیم آذربایجان غربی صاحب برتری شد.

پیش از این تیم‌های رده‌های سنی نوجوانان، نونهالان و امید استان قم در مسابقات پایه کشور به میدان رفته بودند و تیم جوانان قم، آخرین تیم اعزامی بسکتبال قم به مسابقات قهرمانی کشور بود.

لیست اسامی ۱۲ نفر منتخب جوانان استان قم

۱-پوریا حاجی خانی
۲-طاها غلامیان
۳- امین طالبی
۴-ایمان میرکرسوی
۵-پوریا قاسمی
۶-عرفان حلاجیان
۷-محسن فهیمی
۸-علی جامه بزرگی
۹-عادل جانقلی
۱۰- محمد شایان اسدی اربابی
۱۱-محمد امین ثابتی
۱۲-امیرمهدی محمود آبادی

سرمربی : وحید طبیبی
کادر : حامد معصومی ، مجتبی خاکی

ادامه مطلب

بسکتبال

۳ بازیکن قمی در اردوی تیم ملی نوجوانان/ سازندگی ؛ اولویت اول بسکتبال قم

نخستین اردوی منتخبین مسابقات قهرمانی کشور در رده سنی نوجوانان به منظور شناسایی و ارزیابی برای حضور در اردوی آتی تیم ملی بسکتبال نوجوانان برگزار می‌شود.

به گزارش قم اسپورت ؛ بر این اساس این اردوی آماده سازی از روز چهارشنبه ۱۴  شهریور ماه آغاز می‌شود و امیرحسین خازنی، پویا حاجی خانی و کیان سلیمانی از قم در کنار سایر دعوت شدگان حاضر در این اردو تمرینات خود را پیگیری خواهند کرد.

تیم‌های بسکتبال استان قم امسال به مسابقات مختلف رده‌های سنی اعزام شدند و این روند همچنان ادامه دارد به طوری که رشد بسکتبال قم در گرو پرورش بازیکنان جوان و میدان دیدن این بازیکنان است.

مرتضی سخایی رئیس هیئت بسکتبال استان قم در این باره می گوید: از ابتدای سال میزبانی مسابقات بسکتبال نونهالان کشور و نیز مسابقات بسکتبال ۳ نفره زیر ۲۳ سال کشور را در قم بر عهده داشته‌ایم و برگزاری رقایت های رسمی کشوری در قم علاوه بر نقش آفرینی در اعتبار بسکتبال قم، کمک عمده‌ای به پیشرفت بازیکنان و مربیان و داوران قمی می‌کند.

او در مورد حضور تیم بسکتبال قم در لیگ دسته اول کشور می گوید:  باید در انتظار تعیین تکلیف منابع مالی بمانیم اما اولویت ما در هیئت بسکتبال قم این است که بازیکنانی را پرورش دهیم که بتوانند در آینده، نیاز نیروی انسانی ما را پاسخ دهند در حالی که در وضعیت فعلی ما با خلا بازیکنان باکیفیت و مناسب برای موفقیت در لیگ دسته اول مواجه هستیم.

رئیس هیئت بسکتبال استان قم می افزاید: به همین دلیل، مبنای کار در هیئت بسکتبال استان قم سازندگی و ایجاد فضار پرشور مسابقاتی است و برنامه‌های هیئت بسکتبال استان قم در تمام ماه‌های گذشته حاکی از همین روند است.

ادامه مطلب
تبلیغات

مطالب ویژه