با ما همراه باشید

بدمینتون

فرجی : بدمینتون قم باید به طور مستمر در لیگ برتر حاضر باشد

رئیس جدید هیئت بدمینتون استان قم تأکید کرد بدمینتون قم باید به طور مستمر و بدون وقفه در لیگ برتر حاضر باشد.

به گزارش قم اسپورت ، مهدی فرجی پس از انتخاب به عنوان رئیس هیئت بدمینتون استان قم اظهار داشت: از حسن اعتماد مجمع انتخابات هیئت بدمینتون استان قم تشکر می‌کنم و امیدوارم بدمینتون قم با تجمیع قوا و همکاری همه اعضای آن بتواند روزی در جایگاه رفیعی در بدمینتون کشور قرار گیرد و در تیم ملی بازیکن داشته باشد.

وی افزود: بدمینتون رشته‌ای است که مؤلفه‌های همگانی آن بسیار پررنگ است بنا بر این همان طور که در بخش قهرمانی برنامه‌های جدی برای توسعه داریم می‌خواهیم از ظرفیت عمومی و همگانی رشته بدمینتون استفاده کنیم و بهره‌مندی از این ظرفیت، به طور خودکار به جنبه قهرمانی بدمینتون قم کمک خواهد کرد.

رئیس جدید هیئت بدمینتون استان قم گفت: حضور مستمر در لیگ، به عنوان یک برنامه جدی دنبال خواهد شد البته قم در سال‌های اخیر در سطح دسته اول فعالیت داشته اما برنامه ما حضور در لیگ برتر بدمینتون کشور است و این حضور باید مستمر و مداوم باشد نه این که یکی دو سال اجرایی و پس از آن رها شود.

فرجی بیان داشت: در حوزه بدمینتون بانوان، ما بدمینتون بازان سازمان یافته دختر زیادی در قم داریم و آمار تعداد آنها بسیار بیشتر از پسران بدمینتون باز است اما از این ظرفیت به درستی استفاده نشده و تأکید می‌کنم که برنامه توسعه بدمینتون قم به صورت همگام هم در بخش مردان و هم در بخش زنان پیش خواهد رفت.

وی عنوان کرد: میزبانی بیشتر از رویدادهای مهم ملی بدمینتون و جدیت در برنامه توسعه همگانی و قهرمانی بدمینتون، برنامه من در دوره جدید است و اگر لازم باشد از ظرفیت مربیان خارج از استان نیز استفاده می‌کنیم.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بدمینتون

صعود بدمینتون مردان قم به مرحله نهایی دسته اول/ دختران بدمینتون باز و شکست های میلی متری

قم اسپورت – رقابت‌های بدمینتون دسته اول مردان کشور به مرحله نهایی خود رسیده است و چهره ۴ تیم حاضر در این مرحله مشخص شد که قم نیز در بین این ۴ تیم نماینده دارد.

تیم هیئت بدمینتون قم در دور برگشت مرحله نخست لیگ دسته اول کشور در شیراز که جمعه 26 بهمن به پایان رسید صاحب یک پیروزی و یک شکست شد و با توجه به انصراف تیم ذوب روی صبای زنجان برابر این تیم مسابقه‌ای برگزار نکرد و با همین نتایج به عنوان تیم اول گروه راهی مرحله نهایی شد.

بدمینتون بازان تیم هیئت قم که تیمی کاملاً بومی را در این مسابقات تشکیل داده‌اند در دیدار برابر تیم گاز فارس ۵ بر صفر به پیروزی رسیدند و در مسابقه برابر اس پی پلاستیک شیراز ۳ بر ۲ نتیجه را واگذار کردند.

با احتساب دیدارهای دور رفت که در قم برگزار شد و با صرف نظر از پیروزی تیم بدمینتون قم برابر نماینده زنجان در دور رفت که از مسابقات انصراف داده، تیم هیئت بدمینتون قم با ۳ پیروزی و یک شکست به عنوان تیم اول راهی مرحله نهایی شد و تیم اس پی پلاستیک شیراز نیز به عنوان تیم دوم جواز صعود را به دست آورد.

در مرحله نهایی این مسابقات تیم‌های هیئت بدمینتون قم، اس پی پلاستیک شیراز، پاک چوب سیستان بلوچستان و فروشگاه‌های طلایی نیشابور برای کسب ۲ سهمیه حضور در لیگ برتر با هم به صورت دوره‌ای و رفت و برگشت دیدار خواهند کرد.

دختران بدمینتون قم و شکست های میلی متری

تیم بدمینتون بانوان قم اما یک گام از تیم مردان جلوتر بود و پیش از این به مرحله نهایی دسته اول رسیده بود اما این تیم در مرحله رفت دور پایانی مسابقات در رشت 3 مسابقه برگزار کرد و هر 3 مسابقه را با نتیجه نزدیک 3 بر 2 واگذار کرد.

حریفان تیم بدمینتون بانوان قم تیم های کیهان سیاحت پارسیان مشهد، هیئت بدمینتون گیلان و ذوب روی صبای زنجان بودند و شکست مشابه 3 بر 2 برابر همه تیم ها از یک سو نشان دهنده سطح نزدیک قمی ها با این تیم ها است و از سوی دیگر جای خالی یک مهره تمام کننده کار در ترکیب تیم.

آن ها گرچه اکنون شانس کمی برای کسب یکی از 2 سهمیه صعود به لیگ برتر را دارند اما دور برگشت و 3 بازی دست نخورده برای این تیم باقی است. شادی رحمتی آذر، هانیه هویدا، سارا حسینی، شبنم رحمتی آذر، ملیکا شیبانی و ساغر رفیعی با مربیگری آزاده ترکمنی در این مسابقات حضور داشتند.

ادامه مطلب

بدمینتون

برترین‌های مسابقات رنکینگ بدمینتون قم مشخص شدند

 اولین رویداد رسمی بدمینتون در استان قم پس از انتقال قدرت در رأس این هیئت ورزشی برگزار شد و بدمینتون بازان استان قم در مسابقات رنکینگ بزرگسالان استان قم به میدان رفتند.

به گزارش قم اسپورت، در این مسابقات که روز جمعه در سالن اختصاصی بدمینتون مرحوم حامد فرهمند در ورزشگاه شهید حیدریان قم برگزار شد سجاد ترابی بدمینتون باز جوان و مستعد قمی که پیش از این سابقه حضور در تیم‌های ملی پایه را نیز داشت موفق شد به مقام قهرمانی برسد.

سجاد ترابی در دیدار نهایی رقیب صاحب نام و بزرگی در پیش داشت به طوری که او موفق شد در جدال با محسن صادقیان، برترین بدمینتون باز استان قم در سال‌های گذشته به پیروزی برسد و عنوان نخست را از آن خود کند.

علیرضا افکانه دیگر بدمینتون باز جوان اما با سابقه قمی در این مسابقات به مقام سوم دست پیدا کرد. در مسابقات بخش دو نفره نیز تیم دوبل سجاد ترابی و علیرضا افکانه در فینال موفق شدند تیم محسن دادرس و عرفان نوری را شکست دهند و قهرمان شوند.

در مسابقات رده سنی جوانان، معین کشاورز در دیدار فینال برابر محمد پارسا عماد قرار گرفت و با پیروزی بر حریف خود به مقام قهرمانی رسید و معین خاکی نیز در رده سوم این رقابت‌ها ایستاد.

ادامه مطلب

بدمینتون

تصاویر مجمع انتخاباتی هیئت بدمینتون استان قم

مجمع انتخابات هیئت بدمینتون استان قم برگزار شد و مهدی فرجی با 9 رای در برابر 5 رای علی پنجه باشی به عنوان رئیس جدید هیئت بدمینتون قم انتخاب شد. تصاویر مجمع انتخاباتی هیئت بدمینتون استان قم از دوربین قم اسپورت:

ادامه مطلب
تبلیغات

مطالب ویژه