با ما همراه باشید

بدمینتون

پایان پنجه باشی / مهدی فرجی رئیس هیئت بدمینتون قم شد

«مهدی فرجی» با کسب اکثریت آرا در مجمع انتخابات به عنوان رئیس جدید هیئت بدمینتون استان قم انتخاب شد.

به گزارش قم اسپورت ، مجمع انتخابات هیئت بدمینتون استان قم پیش از ظهر دوشنبه برگزار شد و مهدی فرجی با کسب ۹ رأی در برابر ۵ رأی علی پنجه باشی به عنوان رئیس جدید این هیئت ورزشی در ۴ سال آینده انتخاب شد.

در این مجمع که در سالن کنفرانس اداره کل ورزش و جوانان استان قم برگزار شد محمدرضا پوریا رئیس فدراسیون بدمینتون ریاست مجمع را بر عهده داشت و حسن عابدی مدیر کل ورزش و جوانان استان قم به عنوان نایب رئیس مجمع در این جلسه حاضر بود.

غیر از مهدی فرجی و علی پنجه باشی، محسن ساده خو، حامد شبانیان و ابوالفضل حاجی بابایی نیز برای ریاست هیئت بدمینتون قم ثبت نام کرده بودند که همگی پیش از برگزاری مجمع از کاندیداتوری کناره گیری کردند.

انتخاب مهدی فرجی به ۸ سال دوران ریاست علی پنجه باشی در هیئت بدمینتون استان قم پایان داد به طوری که پنجه باشی ۲ دوره متوالی به عنوان رئیس هیئت ورزشی انتخاب شده بود و یک سال نیز به عنوان سرپرست امور این هیئت را بر عهده داشت اما در راه سومین دوره ریاست بر امور بدمینتون استان قم ناکام ماند.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بدمینتون

صعود بدمینتون مردان قم به مرحله نهایی دسته اول/ دختران بدمینتون باز و شکست های میلی متری

قم اسپورت – رقابت‌های بدمینتون دسته اول مردان کشور به مرحله نهایی خود رسیده است و چهره ۴ تیم حاضر در این مرحله مشخص شد که قم نیز در بین این ۴ تیم نماینده دارد.

تیم هیئت بدمینتون قم در دور برگشت مرحله نخست لیگ دسته اول کشور در شیراز که جمعه 26 بهمن به پایان رسید صاحب یک پیروزی و یک شکست شد و با توجه به انصراف تیم ذوب روی صبای زنجان برابر این تیم مسابقه‌ای برگزار نکرد و با همین نتایج به عنوان تیم اول گروه راهی مرحله نهایی شد.

بدمینتون بازان تیم هیئت قم که تیمی کاملاً بومی را در این مسابقات تشکیل داده‌اند در دیدار برابر تیم گاز فارس ۵ بر صفر به پیروزی رسیدند و در مسابقه برابر اس پی پلاستیک شیراز ۳ بر ۲ نتیجه را واگذار کردند.

با احتساب دیدارهای دور رفت که در قم برگزار شد و با صرف نظر از پیروزی تیم بدمینتون قم برابر نماینده زنجان در دور رفت که از مسابقات انصراف داده، تیم هیئت بدمینتون قم با ۳ پیروزی و یک شکست به عنوان تیم اول راهی مرحله نهایی شد و تیم اس پی پلاستیک شیراز نیز به عنوان تیم دوم جواز صعود را به دست آورد.

در مرحله نهایی این مسابقات تیم‌های هیئت بدمینتون قم، اس پی پلاستیک شیراز، پاک چوب سیستان بلوچستان و فروشگاه‌های طلایی نیشابور برای کسب ۲ سهمیه حضور در لیگ برتر با هم به صورت دوره‌ای و رفت و برگشت دیدار خواهند کرد.

دختران بدمینتون قم و شکست های میلی متری

تیم بدمینتون بانوان قم اما یک گام از تیم مردان جلوتر بود و پیش از این به مرحله نهایی دسته اول رسیده بود اما این تیم در مرحله رفت دور پایانی مسابقات در رشت 3 مسابقه برگزار کرد و هر 3 مسابقه را با نتیجه نزدیک 3 بر 2 واگذار کرد.

حریفان تیم بدمینتون بانوان قم تیم های کیهان سیاحت پارسیان مشهد، هیئت بدمینتون گیلان و ذوب روی صبای زنجان بودند و شکست مشابه 3 بر 2 برابر همه تیم ها از یک سو نشان دهنده سطح نزدیک قمی ها با این تیم ها است و از سوی دیگر جای خالی یک مهره تمام کننده کار در ترکیب تیم.

آن ها گرچه اکنون شانس کمی برای کسب یکی از 2 سهمیه صعود به لیگ برتر را دارند اما دور برگشت و 3 بازی دست نخورده برای این تیم باقی است. شادی رحمتی آذر، هانیه هویدا، سارا حسینی، شبنم رحمتی آذر، ملیکا شیبانی و ساغر رفیعی با مربیگری آزاده ترکمنی در این مسابقات حضور داشتند.

ادامه مطلب

بدمینتون

برترین‌های مسابقات رنکینگ بدمینتون قم مشخص شدند

 اولین رویداد رسمی بدمینتون در استان قم پس از انتقال قدرت در رأس این هیئت ورزشی برگزار شد و بدمینتون بازان استان قم در مسابقات رنکینگ بزرگسالان استان قم به میدان رفتند.

به گزارش قم اسپورت، در این مسابقات که روز جمعه در سالن اختصاصی بدمینتون مرحوم حامد فرهمند در ورزشگاه شهید حیدریان قم برگزار شد سجاد ترابی بدمینتون باز جوان و مستعد قمی که پیش از این سابقه حضور در تیم‌های ملی پایه را نیز داشت موفق شد به مقام قهرمانی برسد.

سجاد ترابی در دیدار نهایی رقیب صاحب نام و بزرگی در پیش داشت به طوری که او موفق شد در جدال با محسن صادقیان، برترین بدمینتون باز استان قم در سال‌های گذشته به پیروزی برسد و عنوان نخست را از آن خود کند.

علیرضا افکانه دیگر بدمینتون باز جوان اما با سابقه قمی در این مسابقات به مقام سوم دست پیدا کرد. در مسابقات بخش دو نفره نیز تیم دوبل سجاد ترابی و علیرضا افکانه در فینال موفق شدند تیم محسن دادرس و عرفان نوری را شکست دهند و قهرمان شوند.

در مسابقات رده سنی جوانان، معین کشاورز در دیدار فینال برابر محمد پارسا عماد قرار گرفت و با پیروزی بر حریف خود به مقام قهرمانی رسید و معین خاکی نیز در رده سوم این رقابت‌ها ایستاد.

ادامه مطلب

بدمینتون

تصاویر مجمع انتخاباتی هیئت بدمینتون استان قم

مجمع انتخابات هیئت بدمینتون استان قم برگزار شد و مهدی فرجی با 9 رای در برابر 5 رای علی پنجه باشی به عنوان رئیس جدید هیئت بدمینتون قم انتخاب شد. تصاویر مجمع انتخاباتی هیئت بدمینتون استان قم از دوربین قم اسپورت:

ادامه مطلب
تبلیغات

مطالب ویژه