با ما همراه باشید

اداره کل ورزش و جوانان استان قم

وضعیت خطرناک در ورزشگاه تختی ؛ حفره های ناامین در کمین! (عکس)

وجود حفره های عمیق تاسیسات استخر ورزشگاه تختی قم و مجاورت با زمین چمن بدون حفاظ ایمن سبب شده وضعیت نگران کننده ای در این مجموعه ورزشی همیشه شلوغ و پررفت و آمد ایجاد شود.

به گزارش قم اسپورت ، این وضعیت می تواند در مورد بازیکنان نونهال و کم سن و سال و به خصوص در زمان کاهش روشنایی هوا ، خطر آفرین شود. شاید تا زمان پایان عملیات عمرانی استخر ورزشگاه تختی آب هم از آب تکان نخورد و اتفاقی برای کسی رخ ندهد اما اگر تنها یک درصد احتمال برای وقوع اتفاقی تلخ در نظر بگیریم باید فکری به حال وضعیت موجود کنیم.

مسئولان در اداره کل ورزش و جوانان استان قم به هوش باشند.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اداره کل ورزش و جوانان استان قم

نظرات منعم پس از معارفه به عنوان مدیر کل : بهره مندی از تجارب ۲۸ ساله

قم اسپورت – رسول منعم مدیرکل جدید ورزش و جوانان استان قم در آیین تکریم و معارفه مدیرکل ورزش و جوانان استان قم که در تالار بعثت خانه جوان قم برگزار شد، ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) اظهار کرد: خدا را شکر نعمت خدمت به مردم شریف و جامعه ورزش قم، در کنار بارگاه ملکوتی حضرت فاطمه معصومه(س) به من داده شد.

وی ادامه داد: از حسن توجه دکتر سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان و معاونین‌ ایشان، به ویژه امیررضا خادم و همچنین استاندار قم که در این انتصاب به من لطف و یاری داشت، تشکر می‌کنم و از تلاش و زحمات عابدی در مدت مسؤولیت مدیریت ورزش و جوانان استان قم که خدمات ارزنده‌ای داشت، تقدیر و تشکر دارم.

منعم با اشاره به سوابق خود عنوان کرد: در بدو مسؤولیتم، چهار سال در استان بوشهر بودم، ۱۲ سال در ادارات ورزش و جوانان استان همدان فعالیت کردم و ۴۱ ماه نیز در در قم حضور داشتم؛ سه سال در معاونت توسعه امور ورزش همدان و ۴۰ ماه مدیرکل ورزش و جوانان این استان بودم.

وی تصریح کرد: با کمک جامعه ورزش همدان در سایه اتحاد و همدلی و همچنین حمایت وزارت ورزش و جوانان، توفیقات خوبی در این استان حاصل شد.با توجه به آشنایی‌ام با ورزش قم در مدت حضورم در این استان، سعی در اجرایی کردن برنامه‌ها و شتاب و قدرت دادن به انجام امور ورزشی و جوانان را دارم.

منعم درمورد اهمیت همکاری مدیران استانی با او اظهار کرد: برای پیشرفت ورزش قم، نیاز به حمایت جدی وزارتخانه، استانداری، مسئولان دستگاه‌های اجرایی، نمایندگان مجلس و اصحاب رسانه و قلم که همیشه یاری‌گر ورزش بوده و هستند، دارم.

وی یادآور شد: تجربه فعالیت ۲۸ ساله‌ام در استان‌ها را برای سربلندی و سرافرازی در توسعه و گسترش زیرساخت‌های ورزشی، تقویت امور فرهنگی، ورزش قهرمانی و همگانی، رشد و بالندگی جوانان و … به کار می‌گیرم.

ادامه مطلب

اداره کل ورزش و جوانان استان قم

پایان دوران امیر رضا خادم در وزارت ورزش / خادم: عابدی از حوزه ورزش خارج نمی شود

قم اسپورت – امیررضا خادم در آیین تکریم و معارفه مدیرکل ورزش و جوانان استان قم که پیش از ظهر امروز پنج شنبه ۲ اسفند ۹۷ در تالار بعثت خانه جوان قم برگزار شد، اظهار کرد: نخستین بار طی پنج سال دوران حضورم در حوزه استان‌های ورزش شاهد برگزاری یک مراسم در مکان تخصصی مربوط به حوزه جوان بودم و که این امر اتفاق بسیار خوبی برای قم است. امروز فقط برای این مراسم به قم سفر کردم و برخلاف شایعات قبلی، برای حضور در دیگر برنامه‌ها به این شهر نیامدم.

معاون حقوقی پارلمانی و امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان اضافه کرد: به صورت قطعی و از جایگاه وزارت ورزش و جوانان می‌گویم این تغییر و تحول در اداره کل استان، فقط یک علت داشت که آن هم سیاست حال وزارتخانه برای استفاده حداکثری نیروهای داخل سیستم بود؛ اتفاقی که در همه زمینه‌ها و حوزه‌ها باید در کشور رخ بدهد.

خادم با اشاره به عملکرد حسن عابدی در دوران حضور در مدیریت ورزش و جوانان استان قم ابراز کرد: عابدی عملکردی قابل اعتنا و مورد توجه داشت و در حوزه ورزش و جوانان اقدامات خوبی ارائه کرد. او در دوران مدیریت ورزش و جوانان قم، اخلاق پسندیده و خوبی داشت، طوری که در بین مدیران کل استان‌ها زبانزد و مطرح بود.

معاون حقوقی پارلمانی و امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه هیچ موضوع خاصی عامل جابه‌جایی عابدی و منعم نیست، ابراز کرد: منعم از جمله افراد متدینی است که ویژگی اخلاقی او، سرآمد تمام ویژگی‌های‌اش محسوب می‌شود و ازجمله نیروهای لایق و با تجربه است.

خادم با بیان اینکه باید از نیروهای وزارت ورزش و جوانان حداکثر استفاده را داشته باشیم، گفت: عابدی در گذشته رئیس هیأت کاراته استان قم بود و مطمئنا از این پس در هر مکانی مسؤولیت بگیرد، قطعا از حوزه ورزش خارج نخواهد بود. در حوزه ورزش قهرمانی، رشد قابل توجهی در استان قم داشتیم که بخاطر تلاش‌های چند ساله عابدی و همکارانش در هیأت‌های ورزشی بود.

معاون حقوقی پارلمانی و امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان با ابراز امیدواری از ظرفیت ورزش قم با مدیریت رسول منعم عنوان کرد: چندی پیش در قم دیدم که برنامه‌های خوبی برای موفقیت در المپیک ۲۰۲۰ زمینه‌سازی شده و امیدوار هستیم این برنامه‌ها به منعم منتقل شود تا او نیز ادامه دهنده این راه باشد و پیگیری‌های لازم را انجام دهد.

خادم ادامه داد: منعم کار سختی در اداره کل ورزش و جوانان قم دارد و برای کار کردن، نیازمند یک موتور اضافه است تا ضمن ادامه مسیر قبلی، شرایط بهتری برای این استان رقم بزند.

وی عنوان کرد: نیاز است منعم تعامل بسیار جدی با استانداری، شهرداری، شورای شهر، دستگاه‌های همسو و … داشته باشد تا کمک بیشتری به ورزش قم کند؛ ضمن اینکه توجه به حوزه جوان ازجمله مسائل مهم وزارتخانه است که باید در قم نیز مورد اهمیت قرار بگیرد.

معاون حقوقی پارلمانی و امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان تصریح کرد: در ورزش بانوان قم رشد قابل توجهی طی سالیان اخیر اتفاق افتاده و امیدوار هستیم مجموعه مدیریت جدید ورزش نیز به این مهم توجه کند و شاهد توفیقات بیشتری باشیم.

خادم یادآور شد: نخستین سفر استانی‌ام بعد از حضور در وزارت ورزش به قم بود و اکنون نیز فکر می‌کنم آخرین سفرم در این جایگاه در قم باشد.گفتنی است، طی روزهای اخیر شایعات زیادی مبنی بر حضور امیررضا خادم در فدراسیون کشتی مطرح شده است و این اظهار نظر امروز او در قم، نشان می‌دهد ممکن است این اتفاق بیافتد.

ادامه مطلب

اداره کل ورزش و جوانان استان قم

منعم مدیر کل ورزش و جوانان قم شد / عابدی: امانت را به سرمنزل مقصود رساندم

قم اسپورت – دوران چهار سال و نیمه حضور حسن عابدی بر مسند ریاست اداره کل ورزش و جوانان استان قم به پایان رسید و رسول منعم مدیر کل سابق اداره کل ورزش و جوانان استان همدان و معاون اسبق تربیت بدنی قم به عنوان مدیر کل جدید ورزش قم انتخاب و معرفی شد.

حسن عابدی در آیین تکریم و معارفه مدیر کل ورزش و جوانان استان قم که پیش از ظهر امروز پنج شنبه 2 اسفند 97 در تالار بعثت خانه جوان قم برگزار شد، اظهار کرد: خدا را شکر امانتی که خداوند برعهده بنده نهاده بود، توانستم با حفظ و صیانت از آن، موجب خوشحالی و دلگرمی جامعه ورزش و مسؤولان شوم.

وی ادامه داد: خوشبختانه در طول ۵۶ ماه خدمت به جامعه ورزش استان قم، توانستم این امانت را به سرمنزل برسانم و به دست مدیر لایق و توانمند، آقای منعم بدهم.

مدیرکل سابق ورزش و جوانان استان قم به انتصاب رسول منعم به‌عنوان جانشین او اشاره کرد و افزود: آقای منعم چهره شاخص و شناخته شده‌ای محسوب می‌شود که از نظر ادبی، فنی و … الگوی تمام معنا است.

عابدی تصریح کرد: ضمن ارادت به منعم مدیر کل جدید ورزش و جوانان استان قم، آمادگی همکاری با او را دارم و تصدی مدیریت ورزش و جوانان استان قم را به وی تبریک می‌گویم. قم، استان دوم آقای منعم است و امیدوار هستیم توفیقات خوبی از حضورشان در جوار حرم حضرت معصومه(س)، مراجع عظام تقلید و … نصیبشان شود.

وی به پخش کلیپی که به اقدامات دوران مدیریت او در ورزش و وجوانان قم پرداخت، اشاره کرد و افزود: این کارها، تنها عملکرد بنده نبود، بلکه عملکرد تمام جامعه ورزش استان، به ویژه همکارانم در اداره کل ورزش و جوانان استان، روسای هیأت‌ها، داوران، مربیان، ورزشکاران و به ویژه پیشکسوتان که سرمایه عظیم کشور هستند، بود.

مدیرکل سابق ورزش و جوانان استان قم تصریح کرد: سرباز کوچک و خدمت‌گزار مردم قم بودم و امیدوار هستم توانسته باشم در این امر رضایت خداوند و جامعه ورزش را جلب کرده باشم.

عابدی عنوان کرد: با توجه به فعالیت‌ها و تشکیل ستادها و کارگروها در اداره کل ورزش وجوانان استان، توانستیم پس از ۴۰ سال و برای نخستین بار بعد از انقلاب اسلامی، در بازی‌های آسایی ۲۰۱۸ دارای ۶ نماینده در این رقابت‌ها باشیم، در حالی که این اتفاق در گذشته تنها با دو یا سه نماینده از ورزش قم رخ می‌داد.

وی با بیان اینکه افق و چشم‌انداز ما المپیک ۲۰۲۰ بود، اظهار کرد: تلاش‌ها و برنامه‌ریزی‌هایی انجام دادیم و امیدوار هستیم در المپیک آینده، حداقل دو الی سه نماینده از ورزش قم داشته باشیم.

مدیرکل سابق ورزش و جوانان استان قم با بیان اینکه مطمئنا آقای منعم بهتر از ما امور قبلی را پیگیری می‌کند، گفت: آقای منعم موضوعات ورزشی را تخصصی‌تر رسیدگی می‌کند تا به افقی که مد نظر مسؤولان و جامعه ورزش است، برسیم.

عابدی یادآور شد: در بحث زیرساخت‌ها اقدامات خوبی طی ۴ سال و ۷ ماه حضورم در اداره کل ورزش و جوانان داشتیم و در قالب ماده ۲۷ واگذاری‌ها را با مشارکت بخش خصوصی انجام دادیم.

وی اضافه کرد: با در نظر گرفتن ماده ۶ ، بحث فروش مجموعه ورزشی میثم را پیگیری کردیم که آگهی و فراخوان آن نیز انجام شده است و امیدوار هستیم مجموعه جایگزین مناسبی برای آن در منطقه ۴ و سایر مناطق داشته باشیم.

مدیرکل سابق ورزش و جوانان استان قم با اشاره به افتتاح پروژه‌ها اظهار کرد: ۲۰ پروژه مهم را در دست افتتاح داریم که شاخص‌ترین آن، مجموعه ورزشی شهدای دروازه ری است که سالن باستانی، سالن چند منظوره یک هزار و ۵۰۰ نفری و استخر دارد و اعتباری نزدیک به ۳۰۰ میلیارد ریال برای آن تخصیص یافته که در اسفندماه به بهره‌برداری می‌رسد.

عابدی یادآور شد: کارهای پروژه استخر جهان پلوان تختی رو به اتمام است و در ماه جاری افتتاح خواهد شد؛ ضمن اینکه در بخش کهک پروژه‌های خانه جوان و زمین چمن فوتبال مصنوعی در دست ساخت است که امیدوار هستیم تا پایان سال به بهره‌برداری برسد.

وی به افزایش اعتبار اداره کل ورزش و جوانان قم اشاره کرد و گفت: در سال ۹۲ اعتبار ورزش قم ۹۰۰ میلیون تومان بود، اما در سال ۹۷ این مبلغ به ۶ میلیارد تومان رسیده است.

مدیرکل سابق ورزش و جوانان استان قم در پایان از همکاران و ورزشکاران قم حلالیت طلبید و عنوان کرد: اگر بی‌مهری و کم لطفی داشتم، بخاطر فشار و کسرت کار بوده و امیدوار هستم در شرایط بهتر، جبران خدمت کنم.

ادامه مطلب
تبلیغات

مطالب ویژه