با ما همراه باشید

کاراته

لیگ های پایه کاراته کشور و حضور پررنگ نمایندگان قم

هفته دوم لیگ رده های پایه در روز چهارشنبه ۳۱ مرداد ماه در سالن شهید کبکانیان تهران برگزار گردید که تیم های باشگاه های شهید زین الدین و کارن در این رقابت ها حضور دارند.

به گزارش قم اسپورت ؛ از این دو باشگاه مجموعا شش تیم کاتا در رده های سنی خردسالان(۸ تا ۱۰ سال)، نونهالان (۱۱ تا ۱۳ سال) و جوانه ها (۱۴ تا ۱۷ سال) شرکت نموده است.

در هفته دوم این رقابت ها در رده خردسالان تیم کارن قم با ترکیب امیرعباس نعیمی، کمال بختیاریان و محمدسجاد بهتری در گروه یک بازی نخست خود را در مقابل آکادمی کاراته شیراز با نتیجه ۷ بر ۴ پیروز شد و در بازی دوم نیز تیم آکادمی صادقی را ۶ بر ۵ از پیش رو برداشت و بازی سوم خود را نیز در مقابل آکادمی کاراته شیراز با حساب ۱۰ بر یک به سود خود پایان داد و در مجموع با چهار برد در صدر جدول گروه یک ایستاد و مقتدرانه به مرحله بعد صعود کرد.

در همین لیگ تیم شهید زین الدین قم متشکل از مهیار مقام دوست، حسین روشناس، علی توکل، سیدعلی شمس الدینی در مقابل تیم آذربایجان شرقی در بازی رفت و برگشت مغلوب شد و در بازی سوم در مصاف با تیم هیئت کاراته گیلان بازی را واگذار کرد و از صعود به مرحله بعد باز ماند.

در رده نونهالان نیز سه تیم کارن یک، کارن دو و شهید زین الدین خوش درخشیدند و در گروه های خود صدر نشین شدند.در گروه یک تیم کارن یک قم مدافع عنوان قهرمانی متشکل از محمدمعین غلامی، رضا تلخابی، متین محمدی‌یکتا با نتایج مشابه و قاطع ۱۱ بر صفر تیم های آکادمی کاراته شیراز و زمزم آذربایجان شرقی را از پیش رو برداشت و در مجموع با چهار برد در صدر جدول گروه خود قرار گرفت.

همچنین تیم کارن دو قم قهرمان لیگ خردسالان سال گذشته با ترکیب محمدطاها حسینی، محمدمهدی سورانی و احسان فلاح در گروه سه ابتدا باشگاه شهید کبکانیان را ۸ بر ۳ از پیش رو برداشت و در بازی دوم با نتیجه ۲ بر ۹ مغلوب تیم آکادمی آرنیکا شد.

در سومین مصاف خود نیز در مقابل تیم شوتوکان jks فارس با نتیجه ۹ بر ۲ پیروز شد و بازی چهارم خود را نیز در مقابل تیم مقاومت قم ۱۱ بر صفر به سود خود پایان داد و با چهار برد و یک باخت صدرنشین گروه خود شد.

دیگر تیم موفق لیگ نونهالان تیم شهید زین الدین قم بود که عنوان سوم لیگ خردسالان سال گذشته را یدک می کشد با ترکیب محمد جواد هدیه لو، سجاد دهقانی و سینا دهقانی به مصاف حریفان رفت.

این تیم ابتدا در مقابل تیم آکادمی بارانی با نتیجه قاطع ۱۱ بر صفر پیروز شد، در دومین بازی خود نیز تیم هیئت کاراته بانه را با نتیجه ۹ بر ۲ از پیش رو برداشت و همینطور تیم زرین کهن را با نتیجه ۱۱ بر صفر شکست داد و با چهار پیروزی و یک شکست در صدر جدول رده بندی گروه دو قرار گرفت.

در گروه دوم رده جوانه ها که ترکیبی از رده های سنی نوجوانان و جوانان می باشد تیم کارن قم با ترکیب محمدامین صالح، علی یعقوبی، امیرحسین ارمکان، محمدحسین حمیدی آرا، محمد مسجدی و حسین اشعری در دو بازی خود مقابل هیئت کاراته گیلان و شهر صدرا نتیجه را واگذار نمود و از رسیدن به مرحله بعد بازماند.

لازم به توضیح است که رقابت هایَ لیگ رده های سنی پایه در چهار گروه و به صورت دوره ای برگزار می گردد و در پایان مرحله اول دو تیم از هر گروه به مرحله بعد صعود خواهند کرد.

همچنین لازم به ذکر است کاراته کاهای باشگاههای شهید زین الدین و کارن به مربیگری حسن سلطانی، محمد مهدی سلطانی، محمد سلطانی و علی سلطانی تمرینات خود را پیگیری می نمایند و سرپرستی این تیم ها به عهده کریم افشار، علی صالح، محمد امین سلطانی، علیرضا خدری و مسعود ظهرابی می باشد.

کاراته

صعود ۳ تیم از قم به مرحله دوم لیگ کاتای نونهالان کشور

هفته سوم لیگ رده‌های پایه کاتای کشور در روز جمعه ۶ مهرماه در سالن شهید کبکانیان تهران برگزار شد که در پایان این مسابقات در رده نونهالان ۳ تیم قمی کارن یک، کارن دو و شهید زین الدین خوش درخشیدند و موفق به صعود از گروه‌های خود شدند.

به گزارش قم اسپورت ‏، در گروه یک تیم کارن یک قم مدافع عنوان قهرمانی متشکل از محمدمعین غلامی، رضا تلخابی، متین محمدی یکتا مقابل تیم‌های هیئت کاراته مرکزی و آکادمی کاراته شیراز با نتایج مشابه ۶ بر ۵ پیروز شد و در مجموع با ۶ برد و ۱۸ امتیاز تیمی، بدون باخت مقتدرانه به عنوان تیم اول از این گروه به دور بعد صعود کرد.

در گروه ۲ این رقابت‌ها دیگر تیم موفق لیگ نونهالان تیم شهید زین الدین قم با ترکیب محمد جواد هدیه لو، سجاد دهقانی و سینا دهقانی که عنوان سوم لیگ خردسالان سال گذشته را یدک می‌کشد، ابتدا مقابل تیم قدرتمند میرعماد ساری با نتیجه ۶ بر ۵ پیروز شد و تیم‌های آکادمی بارانی و هیئت کاراته بانه را با نتایج مشابه ۱۱ بر صفر از پیش رو برداشت و با ۷ پیروزی و یک شکست به عنوان تیم اول گروه دوم به مرحله بعد صعود کرد.

ر گروه سوم این رده تیم مدعی کارن ۲ قم قهرمان لیگ خردسالان سال گذشته با ترکیب محمد طاها حسینی، محمدمهدی سورانی و احسان فلاح، ابتدا باشگاه شهید کبکانیان را ۸ بر ۳ از پیش رو برداشت و در بازی دوم با نتیجه ۵ بر ۶ مغلوب تیم آکادمی آرنیکا شد و در ادامه تیم شوتوکان JKS فارس را با نتیجه ۶ بر ۵ برد و در مجموع با ۶ برد و ۲ باخت و ۱۸ امتیاز تیمی به عنوان تیم دوم گروه سه به مرحله بعد صعود کرد.

رقابت‌های لیگ رده‌های سنی پایه در چهار گروه و به صورت دوره‌ای برگزار می‌گردد و در پایان مرحله اول سه تیم از هر گروه به مرحله بعد صعود کردند. در رده خردسالان تیم کارن قم با ترکیب امیر عباس نعیمی، کمال بختیاریان و محمد سجاد بهتری پیش از این به عنوان تیم اول گروه یک مقتدرانه به مرحله بعد صعود کرده بود.

کاراته کاهای باشگاه شهید زین الدین به سرمربیگری حسن سلطانی و مربیگری محمد مهدی سلطانی و علی سلطانی و تیم‌های کارن به سرمربیگری محمد سلطانی و مربیگری کریم افشار و علی صالح تمرینات خود را پیگیری می‌کنند و سرپرستی این تیم‌ها به عهده محمد امین سلطانی، علیرضا خدری و مسعود ظهرابی است.

ادامه مطلب

کاراته

مرحله ششم لیگ جهانی کاراته / برنز “امیر مهدی زاده” ؛ مقدمه ورود به پاییز پرکار

ششمین مرحله لیگ جهانی کاراته موسوم به کاراته وان با یک مدال برنز برای کاراته کای قمی تیم ملی همراه بود و این مدال برنز مقدمه ای برای ورود او به پاییز سراسر چالش و مسابقه است.

به گزارش قم اسپورت؛ گرچه سوابق و عملکرد امیر مهدی زاده ستاره بین المللی کاراته قم سبب شده همه از او در تمامی مسابقات انتظار طلا داشته باشند اما کسب مدال برنز لیگ جهانی کاراته از سوی این کاراته کا، همچنان یک موفقیت قابل توجه محسوب می‌شود.

امیر مهدی زاده که چندی قبل در بازی‌های آسیایی جاکارتا موفق به کسب مدال نقره در عین لیاقت برای کسب طلا شده بود به منظور آمادگی برای مسابقات قهرمانی جهان در اسپانیا از یک سو و کسب رنک و امتیاز برای بالا بردن شانس حضور در المپیک ۲۰۲۰ توکیو از سوی دیگر راهی کاراته وان برلین شد.

کاراته وان برلین، ششمین مرحله از لیگ جهانی بود و امیر مهدی زاده در آن در دور اول با قرعه استراحت روبرو شد و در دور دوم برابر ساموئل مارکزه از ایتالیا، دارنده  ۲ طلا جوانان و نوجوانان اروپا ۲ بر صفر به پیروزی رسید و راهی دور سوم شد.

امیر مهدی زاده در سومین دور برابر جیوانی مارتینز از ونزوئلا پیروزی ۲ بر صفر خود را تکرار کرد و در دور چهارم در یک بازی سخت برابر دانیله گروسو از ایتالیا، دارنده طلای جوانان و برنز امیدهای اروپا پس از تساوی صفر صفر در هانتی برنده شد و به نیمه نهایی رفت.

مسابقه نیمه نهایی مهدی زاده برابر یوگو کوزاکی از ژاپن، دارنده  ۳ طلای جوانان و امیدهای جهان برگزار شد اما مهدی زاده در این مسابقه به زمین سفت رسید و با پذیرش شکست ۴ بر ۳، از رسیدن به فینال باز ماند با این حال او توانست در مسابقه رده بندی ۵ بر صفر دارخان اسدیلوف قزاق را شکست دهد و سوم شود.

مهدی زاده بلافاصله پس از پایان راه در آلمان خود را برای حضور در مرحله هفتم لیگ جهانی که این بار در ژاپن برگزار می‌شود آماده خواهد کرد و پس از آن مهیای حضور در مسابقات جهانی مادرید در آبان می‌شود بنا بر این پاییزی پرکار در انتظار امیر مهدی زاده است.

با این ۲ تورنمنت، پرونده بین المللی مسابقات امیر مهدی زاده در سال ۲۰۱۸ یعنی تا دی ماه ۹۷ بسته خواهد شد البته پیش بینی می‌شود مهدی زاده پس از بازگشت از مسابقات قهرمانی جهان در اسپانیا و با شروع فصل جدید سوپر لیگ کاراته به یکی از تیم‌های حاضر در این مسابقات ملحق شود.

ادامه مطلب

کاراته

مرحله دوم لیگ کاراته وان اردبیل / مدال نقره برای سید مجید وکیلی

مرحله دوم لیگ کاراته وان آینده سازان کشور روز دوشنبه در سالن جهان پهلوان حسین رضازاده شهر اردبیل برگزار شد و یک کاتاروی قمی موفق شد در رده سنی جوانان صاحب گردن آویز نقره این مسابقات شود. مجید وکیلی با یک لغزش بی موقع در فینال طلا را از دست داد.

به گزارش قم اسپورت ؛ در این رقابت‌ها که در ۲ رده سنی نوجوانان و جوانان برگزار شد سید مجید وکیلی کاراته کای خوش استیل و پرافتخار باشگاه شهید زین الدین توانست در کاتای انفرادی رده سنی جوانان پس یک دور استراحت در دور دوم تایماز پارچه باف اکبری از آذربایجان شرقی را با کاتای پاپورن شکست دهد.

وکیلی در دور سوم نیز علیرضا رجبی از گیلان را با کاتای آناندای با نتایج مشابه ۵ بر صفر مغلوب خود کرد و در بازی چهارم با کاتای چاتان یاراکوشانکو محمد حسین خدادادی از اصفهان را با نتیجه ۳ بر ۲ برد و راهی دیدار فینال شد.

در دیدار فینال وکیلی در مصاف با حریف تهرانی خود احمدرضا محمودی با ناباوری در کاتای خود بی تعادل شد و بازی را واگذار کرد و به مدال نقره بسنده کرد و علیرضا رجبی و علی محمودی هم بر سکوی سوم ایستادند.

نقره مجید وکیلی در حالی به دست آمد که سید مجید وکیلی در مرحله اول این رقابت‌ها هم توانسته بود مدال برنز را کسب کند. وکیلی به مربیگری برادران سلطانی تنها مدال آور کاراته قم از مرحله دوم لیگ کاراته وان کشور است ضمن اینکه مجید جهان آرا و محسن سیار به عنوان سرپرست تیم استان را همراهی کردند.

از مجموعه برادران سلطانی حسین خدری و متین محمدی یکتا در این رقابت‌ها حضور داشتند که علیرغم شایستگی از کسب مدال بازماندند.

ادامه مطلب

مطالب ویژه